Mackovka
07.01.08,07:40
Možno sa to do angličtiny nehodí, ale neviem kam s tým:

Prosím poraďte mi ako sa vyslovuje meno argentínskeho autora - Jorge Bucay. Vďaka
Braňo
07.01.08,07:18
Španielska výslovnosťŠpanielčina pozná samohlásky a, e, i, o, u.
Y sa používa len v cudzích slovách alebo pri prepise na dodržanie výslovnosti a vyslovuje sa ako j (Yucatán, playa-pláž)
Samohlásky v podstate zodpovedajú slovenským, samozrejme s nejakými rozdielmi.
- b,v sa v španielčine vyslovujú rovnako, a to ako b na začiatku slova, po pauze a po spoluháskach m, n (Barcelona, vino-víno, también-tiež). S perami nastavenými na výslovnosť b, ale miernou štrbinou medzi nimi v ostatných prípadoch (tabaco-tabak, lavadora-práčka).
- c sa v slovách, v ktorých po ňom nasleduje e alebo i vyslovuje vložením jazyka medzi zuby, podobne ako pri anglickom th (cementerio-cintorín, civilización-civilizácia). V prípadoch, keď po ňom nasleduje a, o, u sa vyslovuje ako k (Cádiz, Colón-Kolumbus, Cuba).
- d sa vyslovuje ako slovenské, len uprostred slova, ak nestojí po l, n je jeho výslovnosť oslabená a vpozícii na konci slova takmer zaniká (Madrid, alrededor)
- f je rovnaké (fin-koniec)
- pre g platí rovnaké pravidlo ako pre c (Gerona, Guatemala, goma-guma). V prípade gue,gui sa vyslovuje ako slovenské ge, gi (Miguel, guión). V prípade güe, güi sa vyslovuje gue, gui (Camagüey-mesto na Kube, lingüística-lingvistika)
- h sa nikdy nevyslovuje (hola-ahoj, hermano-brat)
- ch sa vyslovuje ako č (chica-dievča, chocolate-čokoláda)
- j sa vyslovuje ako ch (Juan-Ján, junio-jún)
- l ako v slovenčine, ll sa vyslovuje ako ľ (llamar-volať, Sevilla)
- m, n ako v slovenčine, ñ zodpovedá slovenskému ň (niño-dieťa)
- p je rovnaké
- qu zodpovedá slovenskému k (Quijote, química-chémia)
- r sa na začiatku slova a po n, l vyslovuje výraznejšie (riesgo-riziko, Enrique). Rovnako sa vyslovuje dvojité rr (jarra-džbán, perro-pes)
- s,t je rovnaké ako v slovenčine
- z sa vyslovuje ako c pre e, i (Zaragoza, zona-územie)
Olice
07.01.08,10:02
Možno sa to do angličtiny nehodí, ale neviem kam s tým:

Prosím poraďte mi ako sa vyslovuje meno argentínskeho autora - Jorge Bucay. Vďaka

Malo by to byť Chorché Bukay.
Informácia od syna, učí sa španielsky jazyk 1. rok
Mackovka
08.01.08,09:13
Vďaka, zasa som múdrejšia.