aduliak
07.01.08,09:56
Ahojte, vedel by mi niekto odporučiť firmu v Trenčíne a okolí, ktorá robí obklad betónovych schodov laminátovou plávajucou podlahou?ďakujem:)
bulnova
07.01.08,11:15
Prečo chceš riešiť obklad schodov laminátovou podlahou ? Je síce lacná, no hrany, ktoré na každý schod potrebuješ, sú príšerne drahé. Preto radšej zváž drevenú škárovku (buk, dub) a máš to na mnoho... rokov. A položíš si to pri priemernej zdatnosti sám.
aduliak
07.01.08,11:17
Mohol by byt aj obklad z dreva (ale nebudu to len stupnice,ale cele schody), pocula som, ze je nejaka 2cm drevena platna, len nemam kontakt ani na niekoho, kto robi toto:)
bulnova
08.01.08,07:08
Stupnice zo škárovky (špeciálne lepené drevené dosky, aby sa nekrútili) dostať kúpiť aj v Baumaxe - podľa želaného rozmeru. Lacnejšie je v špeciálnych predajniach typu "Urob si sám". Čelná strana schodu sa zvyčajne obkladá plávajúcou podlahou tak, že perom vchádza do stupnice. Drevená stupnica prečnieva cca 2 cm. Prečnievajúci okraj sa zaoblí. Hrúbka stupnice by mala byť skoro 4 cm.
mino2
09.01.08,14:12
Ano majú ich v Baumaxe, robil som na dreve 5 rokov. Ale su zo smreka a bukové sú strašne drahé. Treba sa opýtať na dosku na stôl ktorá je buková. Má hrúbku 28 mm čo aj na stupne je postačujúce. Mali sme ich v širkach 60 cm x 2 resp 3 metre. Cena za 3 m bola okolo 3 tis. Máš potom 6 stupnov v rozmere cca 1m x 30 cm. Resp skúsiť podnikovú predajnu v Žarnovici tuším sa to volalo AB. Tam stála 2,5 m doska cca 800.- Sk. Bola presne taká ako v BX.
aduliak
11.02.08,12:15
Takže manžel nakoniec zvládol obložiť naše betónové schody plávajúcou podlahou sám, vyzerajú pekne:)14 schodov + podesta - asi 7000SK!
NeMaria
11.02.08,13:23
Takže manžel nakoniec zvládol obložiť naše betónové schody plávajúcou podlahou sám, vyzerajú pekne:)14 schodov + podesta - asi 7000SK!

super, tesim sa s vami...:) tak o dva - tri mesiace poslem manzela k Vam na skolenie...:D (tiez chcem mat schody a podlahu z jedneho materialu, len sa mu do toho nechce...:o) m.
daria29
11.02.08,18:38
Takže manžel nakoniec zvládol obložiť naše betónové schody plávajúcou podlahou sám, vyzerajú pekne:)14 schodov + podesta - asi 7000SK!
chcela by som sa vas opytat, ako ste riesili hrany ?ake listy ste dali?chceme tiez oblozit schody,dakujem
aduliak
12.02.08,06:15
Ahojte,
dam vam tie nase schody do prilohy, este po bokoch musime dorobit bocne listy:)hrany sme objednavali v Trenčíne v Keramoprojekte dolu (spolu nas vysli nejako do 3000)- navrtavaju sa do schodu a tym drzia podlahu spolu.maju rozne farby....
janaGT
12.02.08,06:17
Ahojte,
dam vam tie nase schody do prilohy, este po bokoch musime dorobit bocne listy:)hrany sme objednavali v Trenčíne v Keramoprojekte dolu (spolu nas vysli nejako do 3000)- navrtavaju sa do schodu a tym drzia podlahu spolu.maju rozne farby....
sú fakt pekné, manžel je šikulka.
aduliak
12.02.08,07:27
Dakujem, odkazem, len dufam,ze nebude potom namysleny:)
ale sama som nemyslela,ze aj plavajuca podlaha moze tak pekne ukazat...
lorelei
12.02.08,08:12
Aduliak , prosim Ta a listy ste kupovali tiez v TN? A este keby si mohla napisat, aky druh plavajucej ste tam davali- v tej cene myslim. Tiez chceme robit schody s plavajucou, ale mne sa to zda dost drahe,ale toto je zaujimava cena urcite. Dakujem za info.
aduliak
12.02.08,08:18
listy aj plavajucu sme kupovali v Baumaxe - teraz mali tyzdne plavajucich podlach 7 mm dub vysla nejakych 185Sk/m2 (dokopy sme kupili asi 10 m2).chceli sme,aby sa na nej nesmykalo, tak je taka trosku drsnejsia na povrchu - protismykova.listy po bokoch dame take klasicke,co sa davaju v miestnosti (uz sme aj zacali, len este nemam aktualne foto:(.
lorelei
12.02.08,09:16
listy aj plavajucu sme kupovali v Baumaxe - teraz mali tyzdne plavajucich podlach 7 mm dub vysla nejakych 185Sk/m2 (dokopy sme kupili asi 10 m2).chceli sme,aby sa na nej nesmykalo, tak je taka trosku drsnejsia na povrchu - protismykova.listy po bokoch dame take klasicke,co sa davaju v miestnosti (uz sme aj zacali, len este nemam aktualne foto:(.
Vdaka za infosku. Tak potom posli foto, ale ono je to uz teraz pekne;).
aduliak
12.02.08,10:47
poslem:)
vavruska
20.02.08,16:59
S dovolením som si aj ja pozrela vaše schody a musím povedať, že sú fakt vydarené. tiež potrebujem niečo na schody. Mám suseda stolára, ktorý mi ich sľúbil obložiť za 50 tisíc drevom aj so zábradlím. Momentálne nad tým veľmi uvažujem a vidím tu aj lacnejšie riešenia, tak ešte rozmýšľam. Ale potrebovala by som aj inú radu. Neporadí mi niekto, či sa dáva na balkón najprv zábradlie, alebo sa pokladajú dlaždice? Neviem v akom poradí ďalej . Ak niekto poradí, ďakujem.:)
janasim
20.02.08,17:33
Toto sú naše schody obložené laminátovou podlahou , tiež robil manžel .:)
aduliak
21.02.08,05:35
Su nadherne, pochval aj ty svojho manzela!!!:)
jaderko
21.02.08,08:02
super, tesim sa s vami...:) tak o dva - tri mesiace poslem manzela k Vam na skolenie...:D (tiez chcem mat schody a podlahu z jedneho materialu, len sa mu do toho nechce...:o) m.
tvojmu manzelovi sa chce ale asi ho ´´SLABO´´ motivujes
aduliak
21.02.08,13:15
tvojmu manzelovi sa chce ale asi ho ´´SLABO´´ motivujes
no to máš pravdu, chlapa treba poriadne motivovať:)u nás zabrala pri schodoch okrem iného aj tvarohová torta:)
lorelei
21.02.08,13:27
no to máš pravdu, chlapa treba poriadne motivovať:)u nás zabrala pri schodoch okrem iného aj tvarohová torta:)

no tak to ma nenapadlo, toto by mohlo aj u nas zafungovat, s tou tortou tvarohovou:D.......teda dufam:(
aduliak
22.02.08,06:01
Vyskúšaj a daj vedieť,ako si dopadla:)))
lorelei
22.02.08,06:25
Vyskúšaj a daj vedieť,ako si dopadla:)))

No rozhodne dam vediet, ale najprv ich musim zopar este urobit, aby sme porobili kopec inych veci este....:D:D:Da potom asi urobim obrovsku tortu a pojdeme na tie schody.:D Mozno ho aj chut prejde dovtedy:---, na tu tortu myslim.
220870
24.02.08,18:48
Stým zabradlím a dlždicami sa to dá urobiť tak aj tak.
220870
24.02.08,18:52
Pozor !,tie schody sa dajú urobiť aj z toho neštastného laminátu.Len podklad ( schod)musí byť pomerne rovný inak to môže byť neskúseného majstra cesta do pekla.
rob999
10.03.08,11:45
Nemám osobne nič proti vašim schodom ktoré som videl na obrázkoch. Zdá sa mi tento materiál (laminát pre podlahy) nie práve najvhodnejší. Máte tam predsa spoje. Časom budú vŕzgať, žiadne protišmykové lišty (asi nemáte malé deti a starších ľudí). Mňa čaká čoskoro tiež riešenie nového obkladu schodov. Osobne to budem riešiť klasicky - čelné plochy gres (dlažba) ktorý bude pokračovaním podlahy spodnej miestnosti a súčasne boky schodov z toho istého materiálu a stupne budú z bukovej alebo dubovej škárovky, musím to opatriť protišmykovými lištami.
Tie bukové/dubové stupne priznám bez problémov (prírodný materiál je prírodný materiál), ale bude to definitívne riešenie. Náväznosť na laminátku na poschodiach priznám prechodovou lištou.
Bude to drahšie, ale kúpili sme dom a schody sú z materiálu ktorý je spájaný. Keď boli schody nové určite nevŕzgali, ale dnes? Strašné.
Stanley.P
11.03.08,19:15
Ahojte,
dam vam tie nase schody do prilohy, este po bokoch musime dorobit bocne listy:)hrany sme objednavali v Trenčíne v Keramoprojekte dolu (spolu nas vysli nejako do 3000)- navrtavaju sa do schodu a tym drzia podlahu spolu.maju rozne farby....

Pacia sa mi tie Vase schody...Mna to caka koncom leta tiez svojpomocne.
aduliak
12.03.08,05:36
Nemám osobne nič proti vašim schodom ktoré som videl na obrázkoch. Zdá sa mi tento materiál (laminát pre podlahy) nie práve najvhodnejší. Máte tam predsa spoje. Časom budú vŕzgať, žiadne protišmykové lišty (asi nemáte malé deti a starších ľudí). Mňa čaká čoskoro tiež riešenie nového obkladu schodov. Osobne to budem riešiť klasicky - čelné plochy gres (dlažba) ktorý bude pokračovaním podlahy spodnej miestnosti a súčasne boky schodov z toho istého materiálu a stupne budú z bukovej alebo dubovej škárovky, musím to opatriť protišmykovými lištami.
Tie bukové/dubové stupne priznám bez problémov (prírodný materiál je prírodný materiál), ale bude to definitívne riešenie. Náväznosť na laminátku na poschodiach priznám prechodovou lištou.
Bude to drahšie, ale kúpili sme dom a schody sú z materiálu ktorý je spájaný. Keď boli schody nové určite nevŕzgali, ale dnes? Strašné.
No....laminatovu podlahu sme kupili protismykovu, nie je to taka klasicka hladka, na ktorej sa kazdy smykne:)
a urcite vieme, ze tento obklad schodov nebudeme mat na 25 rokov, ale momentalne nam to staci, sme mlada rodinka, potrebovali sme usetrit:)a je to pekne, nejako moc to nevrzga, ani sa na tom nesmyka:)
tue183
19.05.08,20:14
No....laminatovu podlahu sme kupili protismykovu, nie je to taka klasicka hladka, na ktorej sa kazdy smykne:)
a urcite vieme, ze tento obklad schodov nebudeme mat na 25 rokov, ale momentalne nam to staci, sme mlada rodinka, potrebovali sme usetrit:)a je to pekne, nejako moc to nevrzga, ani sa na tom nesmyka:)
Ja o tomto tiez uvazujem, no viaceri ma odhovaraju kvoli listam na hranach, po ktorych sa zle chodi aj ked clovek nie je bosy, je to neprijemne. Poprosim vase skusenosti. Dakujem
richman111
22.05.08,21:04
Ahoj spolu s kamaratom obkladame schody drevom aj laminatom. Robili sme uz v Dobrej aj v Opatovej. Teda 2 zakazky su uz hotove. Robime plavajuce podlahy, ale chceme ist aj do rekonstrukcii bytov, stavieb. Ked chces tie schody tak zavolaj 0907 19 59 19 Peter cena cca. 300,- Sk/schod ... CCA. lebo je s tym straaaasne vela roboty je to piplacka :-) OK papap
once123
09.06.08,06:51
tiez s prietelom riesime obklad betonovych schodov..ale nase schody su dost nestastne tocene a dost nevydarene..plavajuca podlaha by tam nesla a ak tak by to urcite nebolo pekne, tak sme sa rozhodli pre dlazbu. chcem sa spytat..nebojis sa ako ukaze ten spoj kde to bude navazovat na tu laminatku ??
suso
01.08.08,03:28
A nesmyka sa Vam?
jaroslavho
09.02.09,18:33
Som nový člen a veľmi ma zaujali vaše schody, ktoré plánujem urobiť aj ja. Dúfam, že sa mi to podarí ako Vám, lebo Vaše sú pekné.
Ak by som sa mohol spýtať, tak mám jednu otázku. Ako sú uchytené na schody, pomocou akého lepidla?

Vopred ďakujem
mojmir matta
23.09.10,17:02
Dobrý deň

Chystám sa obložiť staré betónové chody u rodičov drevenými doskami.
Vie mi niekto popísať presný postup prace ako mam upevniť stupnice a pod stupnice?
Za informáciu ďakujem
mojmir matta
23.09.10,17:07
Dobrý deň
Písali ste že hľadáte niekoho kto vám poradí ako upevniť stupnice a pod stupnice. Ak už bam niekto poradil tak poradte aj mne prosím.
Matta
ciners
23.09.10,18:22
Ja by som pouzil hmozdinky, ale netvrdim, ze je to naj sposob. Alebo potom lepidlom na parkety, ale to treba mat ten schod paradne rovny, resp. dost rovny
220870
24.09.10,03:35
Nové drevo na starý neizolovaný betón ,to sotva.
jezo421
24.09.10,03:57
Chystám sa obložiť staré betónové chody u rodičov drevenými doskami.
Vie mi niekto popísať presný postup prace ako mam upevniť stupnice a pod stupnice?

Ja som to robil u nasich cca 8 rokov dozadu. Drevene boli iba stupnice (buk 3cm hruby), na zvisle casti sa natahovala omietka z kurilplastu. Dosky som narezal namieru (kazdy schod bol iny), ofrezoval do obluka prednu hranu, zadnu mierne skosil kvoli nerovnostiam schodu, obrusil, nalakoval (z oboch stran, lebo tie lepene dosky sa dokazu fantasticky prehnut pri rozdielnej vlhkosti) a potom postupne lepil PUR penou. Vtedy som netusil ze existuje aj nizkoexpanzna, tak som pouzil obycajnu. Samozrejme s tym ze som je daval primerane aby nevytiekla a dosku som poriadne zatazil. Doteraz spokojnost. A cenovo to vyslo celkom fajn. Stolar ktory to bol obzriet si zapytal 60000Sk. Pritom dosky zo sezamu ma stali cca 12000 + kurilplast, lak a pena, takze spolu okolo 15. Len to chce mat vhodne naradie, nebyt mantavy a najskor rozmyslat, potom rezat :)
alojzo
24.09.10,07:46
pred nedávnom sme s manželkou obkladali betonove schody.Použili sme z Baumaxu drevené velkoplošné parkety.Začína sa pokladať od spodnej stupnice.Zmeraj si plochu výšky stupňa špachtlou očisti túto plochu na zrezanu plochu z parkiet nanes lepidlo Mamut bodovo cca 12 cm od seba a tak isto aj na beton.parkety prilož a pritlač na výšku stupnice a mierne poklepaj gum.kladivom.Teraz na hranu stupnice si kúp kovovú lyštu na hrany schodov ktorú zrežeš na požadovanú dlžku a hmoždinkami ju pripevníš do betonu.Potom zmeraj plochu stupnice zlož si z parkiet tento rozmer a vlož ho do zarezu na lyšte a nezabudni na lepidlo-pritlač a zaťaž napr.tehlou a takto Schody sú plne funkčné a designovo vyhovujúce a finančne lacnejšie.Medzery sa vytmelia parketovým tmelom.
mojmir matta
24.09.10,15:56
To je dobre lepiť do purpeny ale časom sa to neodlepí keď sa bude stavať na prednú hranu? a ak budem lepiť do pur peny tak musím za každým stupňom čakať kým to vyschne. A tak pokračovať ďalej.
alojzo
26.09.10,08:40
Lepidlo mamut nie je pur pena.Výborne drží aj na spoje kov+dlažba ,beton+drevo,plast+beton atď.
jezo421
29.09.10,10:34
To je dobre lepiť do purpeny ale časom sa to neodlepí keď sa bude stavať na prednú hranu? a ak budem lepiť do pur peny tak musím za každým stupňom čakať kým to vyschne. A tak pokračovať ďalej.
Ako som pisal, za 8 rokov to drzi stale rovnako. Hrana schodu presahuje cca 1cm, takze namahanie asi nie je velke. Ale nevravim specialne lepidla su horsie.

Pokial ide o cakanie kym vyschne, tak samozrejme ano. Ja som to robil na 2 krat - osadzal som kazdy druhy stupen.
mojmir matta
29.09.10,16:09
Zdravím mate k tomu neaku foto dokumentáciu? Ak áno pošlite mi prosím.
Je lepšie dosky zo spodku tiež nalakovať? A tak lepiť do pur peny?
Z pozdravom Matta
mojmir matta
30.09.10,15:25
Ďakujem vam ja som si tiež myslel že to bude lepsie nalakovať zo spodu ale potom to nevadi pri lepeni do pur peny alebo do parketoveho lepidla?
Matta
maraja
07.10.12,13:34
je to velmi pekne aj ja by som niečo take chcela a už sa na tom aj pracuje
maraja
07.10.12,13:35
su pekne maš šikovneho manžela