Birn
07.01.08,10:37
Prosím Vás zaplatili sme si prístup na stránku burzy na základe zálohovej fa z USA dňa 3.12.07 v sume 540 USD na tri mesiace. Došla mi fa , kde dátum vystavenia je 4.12.2007. Neviem či firma je platcom DPH, na faktúre je len názov a adresa firmy. Mám urobiť samozdanenie? Fa časovo rozlíšiť, keďže ten prístup je od 3.12.07 do 3.3.2008 ?

Birn
Birn
07.01.08,18:03
Nikto mi neporadí? Sme platcami DPH
Zoltán Kovács
07.01.08,18:04
Prosím Vás zaplatili sme si prístup na stránku burzy na základe zálohovej fa z USA dňa 3.12.07 v sume 540 USD na tri mesiace. Došla mi fa , kde dátum vystavenia je 4.12.2007. Neviem či firma je platcom DPH, na faktúre je len názov a adresa firmy. Mám urobiť samozdanenie? Fa časovo rozlíšiť, keďže ten prístup je od 3.12.07 do 3.3.2008 ?

Birn

Samozdanenie funguje iba v rámci EU, ak sa nemýlim. Teda pri nadobudnutí v tuzemsku z iného členského štátu EU.
Rozalka
07.01.08,18:50
Samozdanenie funguje iba v rámci EU, ak sa nemýlim. Teda pri nadobudnutí v tuzemsku z iného členského štátu EU.
Nie je to celkom tak:
§ 69
(3) Zdaniteľná osoba je povinná platiť daň pri službách podľa § 15 ods. 8, ktoré jej dodala zahraničná osoba z iného členského štátu alebo z tretieho štátu.
Zoltán Kovács
07.01.08,18:51
Nie je to celkom tak:
§ 69
(3) Zdaniteľná osoba je povinná platiť daň pri službách podľa § 15 ods. 8, ktoré jej dodala zahraničná osoba z iného členského štátu alebo z tretieho štátu.


Ďakujem za usmernenie. Ale tento prípad tiež je samozdanenie?
Rozalka
07.01.08,18:54
Ďakujem za usmernenie. Ale tento prípad tiež je samozdanenie?
Myslíš na to, či sa to považuje za samozdanenie (ak niekto prijme službu z tretieho štátu) alebo dodaná služba sa považuje za službu podľa § 15 ods. 8 (konkrétne elektronicky dodané služby)?
mimotemy máš veľmi rýchle prsty, ešte som to ja nevidela na obrazovke a ty už si odpovedal.
Zoltán Kovács
07.01.08,18:57
Myslíš na to, či sa to považuje za samozdanenie (ak niekto prijme službu z tretieho štátu) alebo dodaná služba sa považuje za službu podľa § 15 ods. 8 (konkrétne elektronicky dodané služby)?
mimotemy máš veľmi rýchle prsty, ešte som to ja nevidela na obrazovke a ty už si odpovedal.

To zvíraznené.
Rozalka
07.01.08,19:02
To zvýraznené.
Neviem, či je to správne pomenované ako "samozdanenie", ale je to zaužívané a uvádza sa v r. [09]-základ dane a v r.[10] - daň Daňového priznania k DPH. (ak si mal toto na mysli)
ALBO
08.01.08,06:29
Prosím Vás zaplatili sme si prístup na stránku burzy na základe zálohovej fa z USA dňa 3.12.07 v sume 540 USD na tri mesiace. Došla mi fa , kde dátum vystavenia je 4.12.2007. Neviem či firma je platcom DPH, na faktúre je len názov a adresa firmy. Mám urobiť samozdanenie? Fa časovo rozlíšiť, keďže ten prístup je od 3.12.07 do 3.3.2008 ?

Birn
Hosťovanie na stránke je § 15/12 a teda § 15/8/i a teda §15/7.
Osoba z 3. štátu dodala službu, miesto dodania je Slovensko (samozdanenie).
Píšete, že záloha, ujasnite si to, lebo ak je to jednoznačne záloha tak deň DP je deň pripísania platby na účet odberateľa. (niekde v usmerneniach DRSR sa píše, že ak to neviete zistiť môžete dať aj deň odpísania z vášho učtu , ale to samozrejme nie je záväzné)
Ak len platíte dopredu a vyúčtovanie zálohy už nebude tak deň DP je deň vystavenia(tam to neni tiež uplne jednoznačné ale zas kdesi v usmerneniach je poznamenané , že treba použiť deň vystavenia. lebo ono ten deň vystavenia by mal platit, až pri dodanej službe)
Birn
08.01.08,10:24
Nemala som prístup na internet. Teraz som dočítala príspevky. ďakujem je to samozdanenie. Ešte sa chcem opýtať na to časové rozlíšenie,čo som uviedla v otázke, dobre rozmýšľam?
Birn
Rozalka
08.01.08,17:53
Nemala som prístup na internet. Teraz som dočítala príspevky. ďakujem je to samozdanenie. Ešte sa chcem opýtať na to časové rozlíšenie,čo som uviedla v otázke, dobre rozmýšľam?
Birn
Áno, rozmýšľaš správne, treba ČR.:)