Chvojkova
07.01.08,12:21
Chcela by som požiadať o Váš názor: S.R.O. má troch spoločníkov. Každí z nich má živnosť na ktorej vykonávajú činnosť pre S.R.O. Mám ten pocit že to nebude úplne košér so závislou činnosťou a ani konfliktom záujmov nakoľko aj s.r.o. má taký istý predmet podnikania ako živnosti. Dakujem za názor.
KEJKA
07.01.08,11:24
ide o spoločníkov alebo súčasne aj konateľov?
Chvojkova
07.01.08,11:26
Aj konateľov
Chvojkova
07.01.08,11:43
pekne prosím o názor
KEJKA
07.01.08,11:51
Chcela by som požiadať o Váš názor: S.R.O. má troch spoločníkov a súčasne konateľov. Každí z nich má živnosť na ktorej vykonávajú činnosť pre S.R.O. Mám ten pocit že to nebude úplne košér so závislou činnosťou a ani konfliktom záujmov nakoľko aj s.r.o. má taký istý predmet podnikania ako živnosti. Dakujem za názor.


tvoj pocit je správny
§ 136 obch.z. Zákaz konkurencie

(1) Pokiaľ zo spoločenskej zmluvy alebo stanov nevyplývajú ďalšie obmedzenia, konateľ nesmie:
a) vo vlastnom mene alebo na vlastný účet uzavierať obchody, ktoré súvisia s podnikateľskou činnosťou spoločnosti,
b) sprostredkúvať pre iné osoby obchody spoločnosti,
c) zúčastňovať sa na podnikaní inej spoločnosti ako spoločník s neobmedzeným ručením a
d) vykonávať činnosť ako štatutárny orgán alebo člen štatutárneho alebo iného orgánu inej právnickej osoby s podobným predmetom podnikania, ibaže ide o právnickú osobu, na ktorej podnikaní sa zúčastňuje spoločnosť, v ktorej vykonáva pôsobnosť konateľa.

(2) Porušenie odseku 1 má dôsledky ustanovené v § 65.

a § 65
(2) Spoločnosť je oprávnená požadovať, aby osoba, ktorá tento zákaz porušila, vydala prospech z obchodu, pri ktorom porušila zákaz konkurencie alebo previedla tomu zodpovedajúce práva na spoločnosť. Tým nie je dotknuté právo na náhradu škody.

(3) Práva spoločnosti podľa odseku 2 zanikajú, ak sa neuplatnili u zodpovednej osoby do troch mesiacov odo dňa, keď sa spoločnosť o tejto skutočnosti dozvedela, najneskôr však uplynutím jedného roka od ich vzniku. Tým nie je dotknuté právo na náhradu škody.
======================
mimotemy takže zrejme sa naplní známe....." kde nie je žalobcu, niet sudcu"
Chvojkova
07.01.08,12:04
Ďakujem veľmi pekne za pomoc