Vladimír Ozimý
07.01.08,13:00
ahojte ja len stručne:

mzdy zamestancov ktorý sa podieľajú na aktivácii majetku účtujem 042/624 - teraz mi ide o to čo všetko tam zahrniem...iba skutočnú mzdu zaplatenú mu za prácu na investícii alebo celú mzdu to jest aj dovolenku, maródku atď...
Vladimír Ozimý
08.01.08,07:02
no mne to logicky vychádza že do kalkulácie by malo vstupovať len skutočná cena práce to jest bez ceny ako marodka dovolenka a tak....len si to chcem potvrdiť
Ajka21
12.05.09,09:39
SZČO a aktivácia vlastnej práce pri obstarávaní budovy/ Rozostavaná stavba/

FO Podnikateľ má oprávnenie vykonávať klampiarske práce. Za účelom podnikania obstaráva budovu. Ide o rozostavanú stavbu, ktorej časť prác, to je prípravné práce a kompletné zhotovenie strechy vykonal sám. Môže sa vlastná práca podnikateľa zhodnotiť a aktivovať, aby tak dokončená stavba nadobudla skutočnú hodnotu? Ak áno, ako je potrebné postupovať?

Za vaše odpovede Vám vopred ďakujem.
apo
13.05.09,06:39
SZČO a aktivácia vlastnej práce pri obstarávaní budovy/ Rozostavaná stavba/

FO Podnikateľ má oprávnenie vykonávať klampiarske práce. Za účelom podnikania obstaráva budovu. Ide o rozostavanú stavbu, ktorej časť prác, to je prípravné práce a kompletné zhotovenie strechy vykonal sám. Môže sa vlastná práca podnikateľa zhodnotiť a aktivovať, aby tak dokončená stavba nadobudla skutočnú hodnotu? Ak áno, ako je potrebné postupovať?

Za vaše odpovede Vám vopred ďakujem.

Vlastná práca SZČO nie je nákladom a teda ani sprostredkovane cez odpisy nemôže vojsť do nákladov.

Audítori by nám zdôvodnili prečo je to tak správne, ale ja osobne si myslím, že nie. Z praktického hľadiska akú cenu by určil pre svoju prácu a naviac by musel hodnotu svojej práce dať aj do svojich príjmov, lebo len to si môžeme dať do nákladov čo má niekto iný v príjmoch. Zrejme aj vysvetlenie audítora by sa uberalo týmto smerom.

apo
Ajka21
14.05.09,11:00
Ďakujem za včasnú odpoveď.
johny18
26.05.09,06:21
Zdravim. Potrebujem poradit ohladom aktivacie, nikdy som o tom neuctoval, tak ani nemam prehlad, ako to uctovat a ci je to vobec aktivacia.
Nasa firma vyraba kamemne dlazby, a nedavno sme davali dlazbu do spolocnej jedalne v podniku. Ako toto uctovat? je to aktivacia alebo nie? Alebo dame iba dlazbu do spotreby a takto bude v nakladoch?