tamara
07.01.08,13:56
Ahojte, sro nakúpila do novej výrobnej haly novú technológiu a treba ju dať skolaudovať, viete mi povedať čo všetko k tomu treba? hala už skolaudovaná je...
Braňo
07.01.08,13:09
nepíšeš o akú technológiu sa jedná. ale určite by som pripravil všetky revízne správy - elektrika, hasiace prístroje (prípadne plyn), dokumentáciu k linke, výrobné postupy (označenie na linke), označenie stop tlačidla a pod.
tamara
07.01.08,13:13
ide o výrobné stroje určené na výrobu plastových okien...
stanleym99
11.06.08,13:07
Ahojte, sro nakúpila do novej výrobnej haly novú technológiu a treba ju dať skolaudovať, viete mi povedať čo všetko k tomu treba? hala už skolaudovaná je...
neviem či je ten príspevok ešte aktuálny, ale určite je potrebné si vybaviť Certifikát bezpečnosti od Technickej Inšpekcie na všetky technologické zariadenia
Lenka1979
11.06.08,16:26
neviem či je ten príspevok ešte aktuálny, ale určite je potrebné si vybaviť Certifikát bezpečnosti od Technickej Inšpekcie na všetky technologické zariadenia
Trošku nerozumiem, ako chcete skolaudovať výrobnú linku?
Tak ako sa píše vyššie, potrebujete Ceritifikáty od Technickej Inšpekcie a tiež certifikáty na všetky druhy výrobkov ktoré vyrábate. Tiež máme výrobu plastových okien a to všetko sme si vybavovali. Halu ešte , bohužiaľ skolaudovanú nemáme,ale verím, že taký mesiac...dva a sme tam...
Pekný večer.
Lenka:)
stanleym99
19.06.08,08:51
takže kolaudácia výrobnej linky ?
Pod kolaudáciou výrobnej technológie je myslené získať Certifikáty od TI, a.s.
Pokiaľ nemáte príslušné Certifikáty - Inšpektorát práce by Vám nemal dať kladné stanovisko na stavbu, pretože technológia je súčasťou stavby a nie je možné ju kolaudovať osobitne. Tieto Certifikáty sú pre Vás užitočné aj do budúcnosti ak sa stane nejaký pracovný úraz na tejto linke.
Pre viac info napíšte rád odpoviem na dotazy...
PlaDis
09.02.11,15:49
Citam tu o kolaudacii technologie a hoci je tento prispevok uz stary, neda mi nepodotknut, ze nie je pravdou, ze sa hala neda skolaudovat bez technologie. Ved mnohe vyrobne haly v priemslovych parkoch su skolaudovane ako vyrobne priestory a zdaleka sa este nevie, kto si ich prenajme a co tam bude vyrabat. My sme tiez skolaudovali vyrobnu halu bez technologie v r. 2008 a az teraz, po dvoch rokoch, kolaudujeme technologiu. Takze pozor na take jednoznacne vyroky !!
lacimir
11.12.11,23:51
Ak je to tu este aktualne, možem pomoct, mam celkom slušné skusenosti s "kolaudaciou" výrobných technologii. Inac sparavne sa to nazýva uvedenie do trvalej prevádzky.