funes
07.01.08,14:24
Ahojte,
vie mi niekto poradit, či studnu na pozemku možno chápat ako inžiniersku siet? A co vlastne možno zaradiť k inž. sieťam. Dakujem.
Peter Briatka
08.01.08,05:22
To určite nemžno. V najlepšom prípade (ak spĺňa hygienické požiadavky na kvalitu vody) je možné ju chápať ako vlastný zdroj pitnej resp. inej vody.
Zoltán Kovács
08.01.08,05:36
Ahojte,
vie mi niekto poradit, či studnu na pozemku možno chápat ako inžiniersku siet? A co vlastne možno zaradiť k inž. sieťam. Dakujem.

Kanalizáciu, plynofikáciu (plynovod), mestký alebo obecný vodovod, prípadne rozvody telekomunikácii.
Peter Briatka
08.01.08,05:41
+ rozvody elektriky
bulnova
08.01.08,07:14
Ak máš na pozemku studňu a nevedie v tej oblasti vodovod, stavebné povolenie ti dajú. Tiež sme ho takto dostali. Nežiadali vopred ani kvalitu vody. Ak v okolí nie je známe "znečisťovanie" spodnej vody, nemal by to byť problém.
beba13
08.01.08,10:08
Fakt je, že ak tam tá studna už je a voda je pitna je to super pretože ušetríš dost penazí teda podla toho kolko tej vody mínaš. Ja mam velku záhradu a pestujem veľa kvetín a keby som musela platit za vodu tak sa radšej vzdám tej záhrady.
Zoltán Kovács
08.01.08,10:11
Ak máš na pozemku studňu a nevedie v tej oblasti vodovod, stavebné povolenie ti dajú. Tiež sme ho takto dostali. Nežiadali vopred ani kvalitu vody. Ak v okolí nie je známe "znečisťovanie" spodnej vody, nemal by to byť problém.

Len pri kolaudácii budú vyžadovať rozbor vody, či je nezávadná.
dad111
08.01.08,12:10
Ale ta voda nemusi byt nezavadna. Do uzivacieho povolenia napisu, ze voda nie je mozne pouzivat ako pitnu, akurat vyhodis x Sk za rozbor. Takych pripadov poznam mnoho.
Zoltán Kovács
08.01.08,13:09
Ale ta voda nemusi byt nezavadna. Do uzivacieho povolenia napisu, ze voda nie je mozne pouzivat ako pitnu, akurat vyhodis x Sk za rozbor. Takych pripadov poznam mnoho.

Možno vyhodíš, ale vyžadujú to.
apo
16.09.11,20:58
Skúsenosť s rozborom vody.

Máme vŕtanú studňu. Čerpaním sme vyčistili vodu a dali sme urobiť rozbor.

A tu je CHYBA.

Na tejto stránke http://www.fonhit.sk/desatoro.htm som sa dočítal, že novú studńu je nutné vychlórovať a potom o dva týždňe odobrať vzorku. Týmto úkonom sa zebezpečí, že koliformné baktérie, ktoré sa do vrtu dostali znečistením z vonku tam prežívajú až kým ich nezlikvidujeme chlórom.

Takže zaplatím za rozbor ešte raz.

apo
beedo
19.09.11,11:06
Vie niekto o niekom kto vŕta studne? s priemerom rúry asi tak 30cm?
pyrit
06.03.12,12:04
Vŕtané studne sa robia štandardne od 110 - 200 mm (zabudované rúry). Pri vŕtanej studni záleží viac od výdatnosti (t.j. množstvo vody za jednotku času ktoré sa dá čerpať) a menej od zásobnosti ktorú vytvorí rúra s väčším priemerom.
AnnaČ
29.01.13,06:40
Sme sociálne zariadenie a v rámci šetrenia vodou sme si dali vyvŕtať studňu. Zároveň sme urobili z nej aj rozvody na polievanie trávnika a taktiež rozbor vody, aby sme ju mohli používať nielen na WC, ale aj ako úžitkovú vodu. Je takáto studňa DHM a do akej odpisovej skupiny ju zaradiť?