cyberfood
07.01.08,14:38
Zdravim!
Na vychode slovenska, takmer pri ukrajinskej hranici, som zdedil cca 3 km stvorcove pozemkov v chotari istej obce. Ide o lesy, pastviny a ornu podu (70% lesy). Co ale s tym? Predat to urcite nechcem. Zaroven by som sa chcel opytat ako je to s danou z tychto pozemkov.
Dakujem
vieroslava
07.01.08,14:00
čo sa týka dane z nehnuteľností vzťahujúcej sa k týmto pozemkom, je dôležité vedieť, či pozemky budeš užívať, alebo sú v užívaní nejakého poľnohospodárskeho družstva, prípadne lesného závodu. Ak áno, daň z týchto nehnuteľností by mal platiť ten, kto ich užíva na poľnohospodársku výrobu, príp. u lesov štátne lesy.
cyberfood
07.01.08,17:17
čo sa týka dane z nehnuteľností vzťahujúcej sa k týmto pozemkom, je dôležité vedieť, či pozemky budeš užívať, alebo sú v užívaní nejakého poľnohospodárskeho družstva, prípadne lesného závodu. Ak áno, daň z týchto nehnuteľností by mal platiť ten, kto ich užíva na poľnohospodársku výrobu, príp. u lesov štátne lesy.
no problem je v tom ze nemam vedomost o tom aby boli v niekoho uzivani. Inymi slovami povedane, tie pozemky tam stoja cca pol storocia bez toho, aby na ich uzemi niekto nieco vykonaval, resp. ich spravoval.
kitky
07.01.08,17:22
Urcite to nepredavaj, rozmyslas dobre. Skus sa napojit na nejake polovnicke zdruzenia a zistit ci by bolo mozne dat cast majetku - lesy do podnajmu ako lovecky revir.Najlepsie zahranicnemu subjektu.
riccado
07.01.08,17:35
Urcite to nepredavaj, rozmyslas dobre. Skus sa napojit na nejake polovnicke zdruzenia a zistit ci by bolo mozne dat cast majetku - lesy do podnajmu ako lovecky revir.Najlepsie zahranicnemu subjektu.

z takej vymery polovny revir neurobis, tusim ze tam treba min 500 ha
cyberfood
07.01.08,17:35
Urcite to nepredavaj, rozmyslas dobre. Skus sa napojit na nejake polovnicke zdruzenia a zistit ci by bolo mozne dat cast majetku - lesy do podnajmu ako lovecky revir.Najlepsie zahranicnemu subjektu.
No i nad tym som uvazoval. Ale konfrontujem sa s nazorom ze niekomu clovek da pisomnu zmluvu na moznost tazby dreva na isty pocet, resp. objem dreva a potom clovek zisti ze mu tam ostal jeden ker. Pri tom vinnika clovek uz nevypatra. Ale v kazdom pripade kardinalne zavrhnuta myslienka to nie je samozrejme.
riccado
07.01.08,17:39
No i nad tym som uvazoval. Ale konfrontujem sa s nazorom ze niekomu clovek da pisomnu zmluvu na moznost tazby dreva na isty pocet, resp. objem dreva a potom clovek zisti ze mu tam ostal jeden ker. Pri tom vinnika clovek uz nevypatra. Ale v kazdom pripade kardinalne zavrhnuta myslienka to nie je samozrejme.

si vylucnym vlastnikom alebo len podielovym spoluvlastnikom?
cyberfood
07.01.08,17:42
si vylucnym vlastnikom alebo len podielovym spoluvlastnikom?
vylucnym
kitky
07.01.08,17:46
z takej vymery polovny revir neurobis, tusim ze tam treba min 500 ha

neviem kolko, ved prave preto som ho odporucala na polovnikov. ale zas v malom revire by sa tak nenachodili:D a keby si ho prenajali traja :D, bohate.
alebo by sa tam rusi mohli chodit hrat na partizanov.:D
ale to uz som tak trosku mimotemy
riccado
07.01.08,17:53
vylucnym

v ktorej je to obci? mozno ti budem vediet pomoct, poznam ten region...
cyberfood
07.01.08,17:58
v ktorej je to obci? mozno ti budem vediet pomoct, poznam ten region...
pomoct v akom slova zmysle? chcem ostat trosku v anonymite takze upresnim to len na okres Snina. Snad ma pochopis
riccado
07.01.08,18:14
pomoct v akom slova zmysle? chcem ostat trosku v anonymite takze upresnim to len na okres Snina. Snad ma pochopis

v anonymite by si aj zostal, len som sa pytal na obec, poznam tam tazobnikov, spracovatelov dreva a aj polovnikov...
ale ked nechces, tak pohodicka...
kolko to mas ha?
misomiso
07.01.08,18:18
tri kilometre stvorcove je 300 ha :)
riccado
07.01.08,18:21
tri kilometre stvorcove je 300 ha :)

viem, lenze vymera pozemku sa takto bezne neoznacuje...
riccado
07.01.08,18:36
1. ak s tym nebudes robit nic, budes musiet platit dan z nehnutelnosti, a to bude peknych par tisic...
2. ak nie si z vychodu, a rozhodnes sa pustit do tazby, najprv musis vediet, aky je tam lhp (v skratke plan tazby ale aj sadby a aj prerezavky)...
3. ak to prenajmes, tak ta obabru (poznam ten region a to velmi dobre)...

najdi si kupcu a mozes si kupit 2 - 3 byty v centre ba, a mas s tym menej starosti, a mozno aj zisku...

ale vsetko je len a len v tvojich rukach...

a mozno je v tvojom lese narodny park poloniny, a mas les na paradu:)
Monikov
07.01.08,18:44
1. ak s tym nebudes robit nic, bude musiet platit dan z nehnutelnosti, a to bude par tisic...
2. ak nie si z vychodu, a rozhodnes sa pustit do tazby, najprv musis vediet, aky je tam lhp (v skratke plan tazby ale aj sadby)...
3. ak to prenajmes, tak ta obabru (poznam ten region a to velmi dobre)...

najdi si kupcu a mozes si kupit 2 - 3 byty v centre ba, a mas s tym menej starosti, a mozno aj zisku...

ale vsetko je len a len v tvojich rukach...

a mozno je v tvojom lese narodny park poloniny, a mas les na paradu:)
Ak áno, tak tam postav nádhernú zrubovú chatku v spoločenskej miestnosti s kozubom, vonku s miestom na grilovanie. O záujemcov na prenájom určite budeš mať postarané.
riccado
07.01.08,18:48
Ak áno, tak tam postav nádhernú zrubovú chatku v spoločenskej miestnosti s kozubom, vonku s miestom na grilovanie. O záujemcov na prenájom určite budeš mať postarané.

ako kde? v dedine????
alebo sa bude grilovat v narodnom parku???
Monikov
07.01.08,18:50
Tak keď je to v národnom parku, tak to asi nepôjde. Myslela som na to, že les na parádu :).
riccado
07.01.08,18:51
Tak keď je to v národnom parku, tak to asi nepôjde. Myslela som na to, že les na parádu :).

hej, v narodnom parku poloniny, tak ako si mi zvyraznila:)
Monikov
07.01.08,18:55
To som nepostrehla že je to tak. Asi mi niečo ušlo, ale tak pekne som si to vedela predstaviť :).
Marína
07.01.08,19:53
neviem kolko, ved prave preto som ho odporucala na polovnikov. ale zas v malom revire by sa tak nenachodili:D a keby si ho prenajali traja :D, bohate.
alebo by sa tam rusi mohli chodit hrat na partizanov.:D
ale to uz som tak trosku mimotemy
:D:D:D A zas mám oprskaný monitor.
kitky
07.01.08,20:09
:D:D:D A zas mám oprskaný monitor.

To som rada . Lepsie mat oprskany monitor ako vodu v hube . To mi ver. :D