gulio01
07.01.08,14:53
Pracoval som ako zámočník v zahraničí. V živnostenskom liste mám vedené aj zámočnícke práce, ktoré som získal praxou. Nemám však výučný list ako zámočník. Môžem pre účely DP použiť paušálnu daň tj. 60% výdavky?
Ali 33
07.01.08,15:25
pokial maš príjem iba z remeselnej živnosti tak by s tým nemal byť problém... si myslím.
Akurát nerozumiem tomu ako sa da pracovať v rahraničí na slovenský živnostenský list.to mi prosím ťa vysvetli ak sa ti bude chcieť. Ďakujem.
JankaO
07.01.08,15:30
Pracoval som ako zámočník v zahraničí. V živnostenskom liste mám vedené aj zámočnícke práce, ktoré som získal praxou. Nemám však výučný list ako zámočník. Môžem pre účely DP použiť paušálnu daň tj. 60% výdavky?


Ak príjmy v roku boli len z remeselných činností - zámočnícke práce, Tak áno.( Nie je podstatné, či je výučný list, ale podstatné je to, že zámočníctvo je uvedené v živnostenskom liste. )
Johanka
07.01.08,15:33
pokial maš príjem iba z remeselnej živnosti tak by s tým nemal byť problém... si myslím.
Akurát nerozumiem tomu ako sa da pracovať v rahraničí na slovenský živnostenský list.to mi prosím ťa vysvetli ak sa ti bude chcieť. Ďakujem.
To je len zlá formulácia .... poskytuje služby zahraničnému odberateľovi ;). To nie je nič nezvyčajné ...
Ali 33
07.01.08,15:41
pokial je to iba zla formulácia...NO Problem
gulio01
08.01.08,15:13
Ďakujem, je my to jasné.