Cykloturista
07.01.08,15:00
Dobrý deň,
chcel by som sa opýtať akú adresu uviesť v živnosti. Teda ako správne postupovať.

Trvalé bydlisko mám v Dubnici nad Váhom, ale v Pezinku máme kúpený byt, pričom zatiaľ nemám list vlastníctva a ani zmenený občiansky preukaz.
Úradom to chvíľu potrvá.

Od kamaráta by som chcel prevziať malý Internetový obchod s knihami.
Chcem si preto založiť živnosť s tým že pošta a peniaze za dobierku by chodili do Pezinka. Aby som pre každý list, každý šek nemusel cestovať do Dubnice. Je to možné?

Ako správne postupovať, kde sa mám prihlásiť ( na úrade Trenčín pod ktorí patria občania Dubnice alebo v Pezinku). Alebo musím počkať až kým nebudem mať zmenený občiansky a potom sa prihlásiť na živnosť?
V registračnom formulári je uvedená možnosť zadania adresy bydliska a adresy podnikania.

A čo potom bude ako moja adresa pre zasielanie šekov a podobne?

Ďakujem
mysimis
07.01.08,15:37
Ak si chceš vybaviť ŽL musíš ísť na ŽÚ podľa svojho trvalého bydliska /a to podľa OP máš v Dubnici/. Ak by si chcel mať prevádzku v Pezinku musíš predložiť na ŽÚ buď LV alebo nájomnú zmluvu.
Cykloturista
08.01.08,06:21
Dobre teda,

sú dve možnosti:

1. LV nieje na moje meno - trvalú adresu v PK zatiaľ nemám.
Priestory v PK by som chcel využívať,
potrebujem od majiteľa súhlas. Akou formou, notárom potvrdené?
Stačí s týmto súhlasom ísť na ŽÚ Trenčín,
a tam si vybaviť Živnosť?
Poštová adresa teda bude na prevádzku ?
Ako to budem preberať finančne, peniaze za knihy prídu poštou do PK, ak občiansky budem mať uvedený na
Dubnicu?

2. Jednoduchší spôsob asi bude dať si zmeniť trvalé bydlisko do PK,
potom budem mať všetko v PK aj Živnosť. Len to že na občiansky sa čaká
v normálnej čakacej dobe 30dní.


Ďakujem
mysimis
08.01.08,06:29
Určite bude najlepšie, keď si dáš urobiť trvalý pobyt do PK a následne si tam vybavíš aj ŽL. To, že sa čaká na OP až 30 dní neviem, u nás to robia na počkanie.
boss800
23.01.08,13:48
ale myslim ze to platenie na dobierku sa da aj inak.da sa aj tak ze zakaznik ti to vyplati ako dobierku ale posta ti to pripise na tvoj bankovy ucet.nejaky šek sa na to na pošte použiva ale už neviem aky. myslim že to tak funguje,ale pre istotu si to este zisti...cize postou ti nemusia chodit seky ,a nemusis si ich dat na poste vyplacat.pripisu sa rovno na tvoj podnikatelsky ucet...
Zoltán Kovács
23.01.08,13:51
Chcem si preto založiť živnosť s tým že pošta a peniaze za dobierku by chodili do Pezinka. Aby som pre každý list, každý šek nemusel cestovať do Dubnice. Je to možné?
Ďakujem

Za mierny poplatok sa dá požiadať na pošte o presmerovanie zásielok na tebou uvedenú adresu.