gaerys
07.01.08,20:20
Dobry vecer chcem sa opytat,ze pri troch uzaviekach mam storna,ale nemam tie pasky ktore som stornovala.viem mi niekto poradit co s tym a ci VOBEC nieco s tym?Predpokladam,ze by som z toho mohla mat problemy,neviem co s tym teraz robit :mee: .Dakujem
gaerys
07.01.08,19:28
nikde vsak nemam refundaciu,ak spravne rozmyslam,tak tie storna znamenaju ze so to vykonala pocas operacie teda pocas blokovania takze logicky z toho ani nemozem mat blocik.Blocik musim mat len z refundacie.rozmyslam spravne?lebo teraz neviem ci ak vykonam refundaciu, tak ci sa na dennej uzavierke namiesto storne ukaze refundacia?
TinkiDinki
08.01.08,10:52
Storno - je počas blokovania
Čiže jednému zákazníkovi si na jednom bločiku počas blokovania niečo naúčtovala a potom odúčtovala.

Refundácia - je vrátenie (už zaplatených) peňazí
Čiže zákazníkovi bol vydaný bločik (aj tovar) on si to nejak rozmyslel
prišiel o 3 dni a ty si sa rozhodla mu vyhovieť a vrátila mu peniaze.
Samozrejme on musel naspäť doniesť ten bločik (aj tovar).
Na refundáciu sa vyhotoví taký istý bločik ktorý sa nedáva zákazníkovi.
Čiže zákazník nemá žiaden tovar ani žiaden bločik.
Predávajúci si takéto dva "protibločiky" nalepí na miesto k dennej uzávierke.

Refundácia je možná aj v jeden deň

Aj obratom - keď si dá niekto všetko nablokovať a potom zistí že nemá peniaze. Vtedy sa peniaze reálne nepremleli ale účtovne áno.
adam
08.01.08,10:58
Ak potrebuješ vedieť, čo si stornovala, vyhľadaj to na kópii pásky, ktoré odkladáš...je to pracné, ale asi len tak sa to dá...
hoper
15.01.08,18:19
pokial viem tak blocek od storna nie je potrebny. potrebny je dokad o refundacii + refundovany blok. skontrolovat podla uzavierky.
odskusane na erp euro.