ciaaa
08.01.08,07:56
Nazdar poradaci,

mozte mi poradit, co sa uvadza vo vykaze o M a Z v r. 2?
Mozu tam byt zostatkove hodnoty leasingov a uctovne zostatkove hodnoty HIM?

Dakujem
ivti
08.01.08,08:05
V r. 02 sa uvádza zostatková cena DHM, t.j. po odpočítaní odpisov za príslušný rok. Tu patrí aj DHM obstaraný formou leasingu.
ciaaa
08.01.08,08:19
Mozes mi prosim, konkretnejsie napisat po akom odpocitani odpisov za prislusny rok? Vdaka
Anja111
08.01.08,08:33
Mozes mi prosim, konkretnejsie napisat po akom odpocitani odpisov za prislusny rok? Vdaka

Pozri ZoDP (http://www.porada.sk/t6023-zakon-o-dani-z-prijmov.html) §26
(8) Hmotný majetok prenajatý formou finančného prenájmu okrem pozemkov odpíše nájomca počas doby trvania prenájmu do výšky 100 % hodnoty istiny podľa osobitného predpisu 1). Pri určení spôsobu odpisovania sa nepoužijú ustanovenia § 27 a28, ale výška odpisu sa určí rovnomerne pomernou časťou pripadajúcou na každý kalendárny mesiac doby prenájmu zvýšenej o náklady súvisiace s obstaraním predmetu finančného prenájmu vynaložené nájomcom do doby zaradenia tohto majetku do užívania. Pri postúpení nájomnej zmluvy sa odstupné zaplatené nad rámec celkovej sumy dohodnutých platieb odpisuje ako súčasť vstupnej ceny rovnomerne počas zostávajúcej doby trvania nájomnej zmluvy. V prípade predĺženia alebo skrátenia dohodnutej doby finančného prenájmu sa už uplatnené odpisy spätne neupravujú a zvyšná časť odpisovanej hodnoty sa rozpočítava rovnomerne až do novej dohodnutej doby ukončenia finančného prenájmu.
Zita5
08.01.08,08:39
kvieta
10.01.08,14:01
Cavte, kde vo vykaze sa uvadza drobny HIM???
Zoltán Kovács
10.01.08,14:02
Cavte, kde vo vykaze sa uvadza drobny HIM???

Na sklade ako materiál.
andrej_rv
10.01.08,14:16
Cavte, kde vo vykaze sa uvadza drobny HIM???
Pokiaľ účtovná jednotka rozhodne, že o ňom v zmysle § 5 ods. 5 Postupov JÚ bude účtovať ako o dlhodobom hmotnom majetku, tak v r. 02 (v účtovnej zostatkovej cene). Ak nebol vydaný do spotreby a ku dňu uzávierky bol na sklade, tak v súlade s § 7 ods. 2 PJÚ ako materiál na r. 05.
Po vydaní do spotreby (zaradení do užívania) sa už drobný hmotný majetok vo výkaze o majetku a záväzkoch neuvádza. Sleduje, inventarizuje a vykazuje sa len v operatívnej evidencii podľa interných zásad účtovnej jednotky.
kvieta
11.01.08,09:00
Aha, a take kancelarske kreslo? to je DHIM, alebo to dat rovno do rezie? Tiez kupna cena auta, do rezie?
Zoltán Kovács
11.01.08,12:38
Aha, a take kancelarske kreslo? to je DHIM, alebo to dat rovno do rezie? Tiez kupna cena auta, do rezie?

Kreslo réžia. Auto, ak cena bola nižšia ako 30 tisíc tak réžia + operatívna evidencia krátkodobého majetku. Inak odpisovať 4 roky.
kvieta
14.01.08,07:08
prevadzkovu reziu mam rozclenenu, napr. PR je O22, O22a kancel. potreby, O22b dan z mot. vozidiel, O22c je nakup DHIM...)Takze to zauctujem len na O22 a nemusim to vykaze o M a Z nikam uvadzat?
Johanka
14.01.08,07:19
Prevádzková réžia sa uvádza do výkazu o príjmoch a výdavkoch ...
Vráť sa k príspevku č.8 a podľa toho účtuj o nákupe kresla ;).
kvieta
14.01.08,07:44
Takze ked to kreslo dam rovno do rezie, nemusi ist do vykazu o M a Z?? Pochopila som to spravne? Nebudem ho uctovat ako o dlhodomom hmotnom majetku a bol vydany do spotreby.
Zita5
14.01.08,07:50
Pokiaľ účtovná jednotka rozhodne, že o ňom v zmysle § 5 ods. 5 Postupov JÚ bude účtovať ako o dlhodobom hmotnom majetku, tak v r. 02 (v účtovnej zostatkovej cene). Ak nebol vydaný do spotreby a ku dňu uzávierky bol na sklade, tak v súlade s § 7 ods. 2 PJÚ ako materiál na r. 05.
Po vydaní do spotreby (zaradení do užívania) sa už drobný hmotný majetok vo výkaze o majetku a záväzkoch neuvádza. Sleduje, inventarizuje a vykazuje sa len v operatívnej evidencii podľa interných zásad účtovnej jednotky.

Tu Vám andrej rv dal aj odpoveď na Vašu otázku v príspevku č. 13 . Pri zaradení do spotreby sa už vo Výkaze o Ma Z neuvádza .
ciaaa
23.01.08,12:00
1. Viete mi povedat, ci sa vo vykaze o m a z medzi zavazky v r. 17 uvadza zostatok SF?

2. A vo vykaze o p a v medzi vydavky v r. 8 sa uvadza tvorba SF 1-12/2007 aj ked za 12. mesiac sa vytvori SF z miezd az v januari?
ciaaa
25.01.08,09:11
Tak ako ludkovia?? Skusite poradit?
Katarina
25.01.08,14:34
1. Viete mi povedat, ci sa vo vykaze o m a z medzi zavazky v r. 17 uvadza zostatok SF? Ano

2. A vo vykaze o p a v medzi vydavky v r. 8 sa uvadza tvorba SF 1-12/2007 aj ked za 12. mesiac sa vytvori SF z miezd az v januari?
do riadku platby do fondov 1-12/2OO7
Soňula
18.02.08,08:47
Chcela by som sa spýtať, čo patrí do " hodnoty leasingu", keď chcem uviesť vo výkaze o majetku a záväzkoch" záväzok voči leasing.spoloč." Je to časť nesplatenej istiny + nesplatený úrok + DPH ? Ďakujem.