pro.file
08.01.08,09:41
zdravim vas,
s mojou drahou manzelkou sa chystame po 2,5 roku divneho manzelstva rozviest. zatial sme stihli nadobudnut nehnutelnost v centre BA zatazenu hypotekou. problem z mojho pohladu je, ze ked zacali problemy takmer po tyzdni byvania v dotycnom byte (vraj som bol nasilny, ale po case mi povedala, ze si len nevedela ku mne najst cestu a klamala) odisla byvat so znamou do podnajmu. odvtedy som platil hypo a vsetko okolo domacnosti sam, uz vyse dvoch rokov. vobec ju nezaujimalo, ako som na tom, iba hladala chyby, ako byt spravujem.
teraz pred rozvodom, ziada odo mna polovicu hodnoty bytu. z hladiska prava je to v poriadku, z moralneho hladiska mi asi date za pravdu, ze velmi ne.
ja som musel zacat podnikat, aby som to utiahol, ona si narobila dlhy na kreditkach. moja otazka znie:
- mozem sa opriet o tieto fakty pri sude o majetok, bude to mat pre mna zmysel? mne ide o moj domov, kde zijem, ona chce len peniaze.

dakujem za kazdu radu.

heno
mladymuz
08.01.08,08:51
myslim, že sud by mohol zobrat tuto skutocnost do uvahy,keďže ste žili oddelene dlhy čas, čo je dovod potom aj na rozvod, avšak je to potrebne aj dokazovať. V dohode o vysporiadani BSM by bola potom ta ciastka zohladnena. Na to sa oplati zobrat aj dobreho pravnika.
majka555
05.02.08,10:56
Ako slobodná som nadobudla byt. Na liste vlastníctva je len moje meno. Byt je v osobnom vlastníctve-bez ťarchy.Bol kúpený v hotovosti. Po dvoch mesiacoch od nadobudnutia bytu som sa vydala. Trvalý pobyt tam má aj manžel, s ktorým sa chcem teraz rozviesť. deti nemáme. Má nárok na pomernú časť bytu resp. musím mu nájsť náhradné ubytovanie?
willma
05.02.08,11:01
ak si jedinou vlastníčkou zapísanou na LV ešte pred uzavretím manželstva, nemá manžel nárok ani na vyplatenie z bytu ani na náhradné ubytovanie.