maribet
08.01.08,11:02
Dobry den. Poradi mi niekto, ako v roku 2007 tvorim socialny fond, ak nemame uzatvorenu kolektivnu zmluvu? V lubovolnej vyske v rozsahnu od 0,6% do 1% miezd, z kt. sa zistuje priem.zarobok, ci len "natvrdo" 0,6% miezd? Dakujem:)
Tweety
08.01.08,10:03
Dobry den. Poradi mi niekto, ako v roku 2007 tvorim socialny fond, ak nemame uzatvorenu kolektivnu zmluvu? V lubovolnej vyske v rozsahnu od 0,6% do 1% miezd, z kt. sa zistuje priem.zarobok, ci len "natvrdo" 0,6% miezd? Dakujem:)
Vo výške 0,6% z HM z ktorých sa počíta priem. zárobok, od roku 2008 je tam zmena, už len z MH.
Vladimír Ozimý
25.01.08,14:40
ja sa chcem uistiť zisk z pohľadu sociálneho fondu berieme účtovný zisk nie daňový.
andrej_rv
25.01.08,15:42
ja sa chcem uistiť zisk z pohľadu sociálneho fondu berieme účtovný zisk nie daňový.Toto veru nie je nikde jednoznačne definované, pozeral som aj dôvodové správy. Ale zisk sa podľa mňa skôr používa ako označenie kladného hospodárskeho výsledku v účtovníctve (je to aj oficiálny termín - viď "Výkaz ziskov a strát") než v daňovej oblasti. V zákone o dani z príjmov alebo na tlačive DP sa používajú termíny "základ dane" resp. "daňová strata", nie zisk.
Stefan2005
26.01.08,10:36
ja sa chcem uistiť zisk z pohľadu sociálneho fondu berieme účtovný zisk nie daňový.

Postupy účtovania v PÚ:

§ 59 - Účtovanie vlastného imania
(16) Na účte 431 – Výsledok hospodárenia v schvaľovaní sa účtuje rozdelenie účtovného zisku alebo usporiadanie účtovnej straty.....

§ 61 - Účtovanie dlhodobých záväzkov

(6) Príspevok zamestnávateľa podľa osobitného predpisu38 ) sa účtuje v prospech účtu 472 – Záväzky so sociálneho fondu a na ťarchu účtu 431 - Výsledok hospodárenia v schvaľovaní.



38 ) § 4 ods.3 zákona Národnej rady Slovenskej republiky č. 152/1994 Z. z.

... z vyššie uvedeného mi vychádza, že určite z účtovného zisku...
anna81
25.05.10,12:03
Mám otázku k tvorbe SF zo zisku a nechcem zakladať novú tému:
Interné smernice nemáme, chceme tvoriť časť SF zo zisku, je niekde stanovené či to musia byť % zo zisku alebo pevná suma, napr. 500,- €?