zaclony
08.01.08,10:19
Zistila som, že na začiatku roka 2007 som zaučtovala do nákl. roka 2007 celú sumu, hoci časť patrila do roku 2006. Ide len o nejakých 90sk. Ale pre klud na duši chcem preniesť tých 90sk do nedaň. nákladov. Môžete mi z Pohody pomôcť ako postupovať? Musím si založiť nový účet napr. 518 009 a tam v účt.osnove zadať, že je nedaňový? A aké číslo riadku vo výsledovke má takýto ned.výdavok? Dokáže potom v tlač.zostavách vyselektovať program tento ned. výdavok?
Asi sa pýtam veľmi laicky, ale ja som účtovník - amatér.
Dada
10.01.08,05:04
Presne tak ako píšeš, a číslo riadku dáš ako keby bol daňový.
janaGT
10.01.08,05:08
Zistila som, že na začiatku roka 2007 som zaučtovala do nákl. roka 2007 celú sumu, hoci časť patrila do roku 2006. Ide len o nejakých 90sk. Ale pre klud na duši chcem preniesť tých 90sk do nedaň. nákladov. Môžete mi z Pohody pomôcť ako postupovať? Musím si založiť nový účet napr. 518 009 a tam v účt.osnove zadať, že je nedaňový? A aké číslo riadku vo výsledovke má takýto ned.výdavok? Dokáže potom v tlač.zostavách vyselektovať program tento ned. výdavok?
Asi sa pýtam veľmi laicky, ale ja som účtovník - amatér.

založ si účet napr. 518 009 - s tým, že budeš mať na pamäti, že je nedaňový. Ja na takého nedaň.N robím zväčša analytiku xxx 999 - to ti padne hneď do očí. A nezabudni to v daňovom priznaní uviesť ako pripočítateľnú položku k základu dane.