Vladimír Ozimý
08.01.08,10:29
obstaranie svetelného panelu na budove v cene 300 tis...klasický panel ktorý osvetluje názov firmy...je pripevnený na budove ktorú majú v prenájme. Čo ďalej brať to ako samostatné obstaranie a kam to zaradiť? alebo súčasť budovy? nedaj bože reklamu?
Erika 1982
08.01.08,09:33
Reklama to určite nie je. Mala som ten istý prípad, len s rozdielom, že to boo na vlastnej budove. Je to určite súčasť stavby - FS 3/98 - usmernenie MF SR v ČL.1 bod 1.12. - podľa mňa postupovať ako technické zhodnotenie budovy
betka
08.01.08,10:36
Pokyn mi definuje:
Vybavením stavby, kt. je jeho súčasťou a odpisuje sa spolu so stavbou v rovnakej OS je:-konštrukcie na upevnenie reklamných, informačných, a propag. zariadení a podobných zariadení.

Pýtať súhlas prenajímateľa, že si budete uvedené TZ odpisovať ako iný majetok, zaradiť do 4.OS.
Odporučujem zrýchlený odpis, aby sa v prvých rokoch odpísalo čo najviac, pretože nájomca nevie, ako dlho bude v prenájme.
andrej_rv
08.01.08,10:44
obstaranie svetelného panelu na budove v cene 300 tis...klasický panel ktorý osvetluje názov firmy...je pripevnený na budove ktorú majú v prenájme. Čo ďalej brať to ako samostatné obstaranie a kam to zaradiť? alebo súčasť budovy? nedaj bože reklamu?
Reklamné svetelné panely v zmysle bodu 2.17 pokynu MF SR č. 3400/1998-62 (FS 3/1998) sa nepovažujú za súčasť stavby, ale za jej technologické zariadenie, ktoré plní samostatnú funkciu. Tieto zariadenia sa odpisujú v 2. odpisovej skupine (položka 2–41 prílohy ZDP ) – Svetelné reklamy, svetelné štítky, svetelné ukazovatele, kód KP 31.50.24
Súčasťou (TZ) budovy je len prípadná konštrukcia na upevnenie panelu (zamurované nosníky, konzoly a pod.).
mladymuz
08.01.08,10:46
podla mna je to samostatne zariadenie, ktore je mozne zaradit a odpisovat oddelene od budovy
Vladimír Ozimý
08.01.08,13:40
ano máte pravdu je to samostatné technologické zariadenie...