niky32123
08.01.08,12:57
Prajem dobrý deň,

chcem sa opýtať. kamarát si chce zobrať z banky úver a potrebuje k tomu: daňové priznanie za rok 2007, výkaz majetku a záväzkov, príjmy a výdavky. a chcela by som vedieť, že keď on pôjde na daňový úrad, či to všetko hneď dostane alebo bude musieť čakať nejakú dobu.

ešte jedna otázka ohľadom výkazu majetku a záväzkov. výška záväzkov sa dáva celková za celý rok ale iba stav k 31.12.

ďakujem všetkým za rady :)
KvetkaK
08.01.08,12:01
Myslím, že zvláštne položená otázka, na daňovom úrade mu predsa nič nedajú, iba mu potvrdia že tam podal daňové priznanie so všetkým čo k nemu patrí. A odovzdať priznanie môže aj dnes :). A do záväzkov ide len stav k 31.12.
mysimis
08.01.08,12:04
Prajem dobrý deň,

chcem sa opýtať. kamarát si chce zobrať z banky úver a potrebuje k tomu: daňové priznanie za rok 2007, výkaz majetku a záväzkov, príjmy a výdavky. a chcela by som vedieť, že keď on pôjde na daňový úrad, či to všetko hneď dostane alebo bude musieť čakať nejakú dobu.

ešte jedna otázka ohľadom výkazu majetku a záväzkov. výška záväzkov sa dáva celková za celý rok ale iba stav k 31.12.

ďakujem všetkým za rady :)

Keď máš vyplnené DP a výkazy ideš na DÚ a podáš ho. V prípade, že to odnesie hneď ku svojej správkyni dane, prinesie si aj doklad z banky, potvrdia mu to a má to všetko hotové. Je možné, že nejaký týždeň to bude trvať, lebo pracovníci DÚ neradi robia niečo na počkanie.
Čo sa týka výkazu o M a Z - výška záväzkov - do tejto kolonky napíšeš sumu ktorá za rok 2007 nie je k 31.12. uhradená.
mysimis
08.01.08,12:04
Myslím, že zvláštne položená otázka, na daňovom úrade mu predsa nič nedajú, iba mu potvrdia že tam podal daňové priznanie so všetkým čo k nemu patrí. A odovzdať priznanie môže aj dnes :). A do záväzkov ide len stav k 31.12.

Kvetka, ak berie úver tak je možné že bude čakať na potvrdenie dokladu do banky.
KvetkaK
08.01.08,12:06
Kvetka, ak berie úver tak je možné že bude čakať na potvrdenie dokladu do banky.

Súhlasím, ja som skôr mala dojem že by zadávač otázky chcel od DÚ, že všetky tie papiere urobí za neho. :) A ja som mala na mysli len potvrdenie o odovzdaní daňového priznania.
Zoltán Kovács
08.01.08,12:10
Kvetka, ak berie úver tak je možné že bude čakať na potvrdenie dokladu do banky.

U nás správkyne to robia na počkanie. Akurát si skontrolujú v systéme, či nemáš nejaké daňové nedoplatky.
niky32123
08.01.08,12:15
Tak teda ked on všetko odovzdá na daňovom bude čakať, ale všetky papiere mu potom vrátia, aby ich teda mohol predložiť banke?
KvetkaK
08.01.08,12:16
Ak to má priložiť ku žiadosti, tak na daňovom si dá potvrdiť kópie, určite mu nevrátia to, čo im odovzdá.
niky32123
08.01.08,12:21
Takže keď pôjde odovzdať daňové, má požiadať o vydanie kópie?
JAJA11
08.01.08,12:23
Takže keď pôjde odovzdať daňové, má požiadať o vydanie kópie?


Sám by si mal doniesť kópie, ktoré mu DÚ potvrdí. My sme museli ku každej overenej strane priložiť 50,- Sk kolok. Ale to závisí od požiadavok banky.
cloe
08.01.08,12:26
Takže keď pôjde odovzdať daňové, má požiadať o vydanie kópie?

Keď bude odovzdávať DP + prílohy, tak nech si zoberie aj kópie. DÚ mu potvrdí tieto kópie, ak to banka tak vyžaduje. Niektorým bankám stačí potvrdenie o podaní DP + tlačivo, na ktorom DÚ potvrdí, že subjekt nemá voči nemu žiadne nedoplatky. V tom prípade by banke k tomuto dal len ofotené kópie. Ale to už záleží na tom, čo tá banka vyžaduje.