kn-alka
08.01.08,12:58
Ako zamestnávateľ poskytujeme zamestnancom obedy (máme uzatvorenú zmluvu o poskytovaní stravovania), čo aj väčšina našich zamestnancov aj využíva. Pár zamestnancov však "nechce chodiť na obedy", požadujú vyplácanie stravných lístkov. Sme ako zamestnávateľ povinný poskytnúť stravné lístky, ak poskytujeme stravovanie vo forme obedov?
Tweety
08.01.08,12:23
Ako zamestnávateľ poskytujeme zamestnancom obedy (máme uzatvorenú zmluvu o poskytovaní stravovania), čo aj väčšina našich zamestnancov aj využíva. Pár zamestnancov však "nechce chodiť na obedy", požadujú vyplácanie stravných lístkov. Sme ako zamestnávateľ povinný poskytnúť stravné lístky, ak poskytujeme stravovanie vo forme obedov?
Ste povinný zabezpečiť stravovanie všetkým zamestnancom, či už vo forme obedov, alebo stravných lístkov.
JAJA11
08.01.08,12:26
Ste povinný zabezpečiť stravovanie všetkým zamestnancom, či už vo forme obedov, alebo stravných lístkov.

My to takto robíme, ale pri kontrole z inšpektoriátu práce nás upozornil, že ak poskytujeme obedy a zamestnanci nechcú chodiť na obedy, je to ich slobodná vôľa a nemusíme im dávať stravné lístky. Zákon to nikde nenariaďuje. Zamestnávateľ si zabezpečením obedov splnil svoju povinnosť voči zamestnancom. :rolleyes:
Tweety
08.01.08,12:29
My to takto robíme, ale pri kontrole z inšpektoriátu práce nás upozornil, že ak poskytujeme obedy a zamestnanci nechcú chodiť na obedy, je to ich slobodná vôľa a nemusíme im dávať stravné lístky. Zákon to nikde nenariaďuje. Zamestnávateľ si zabezpečením obedov splnil svoju povinnosť voči zamestnancom. :rolleyes:
To je jasné, ak máte obedy pre všetkých, máte splnenú podmienku § 152, to, že niektorí ju nevyužijú- nechcú chodiť na obedy je druhá vec- nie ste povinný im vymýšľať iné stravovanie.
pesiak
14.01.08,16:08
Sorry za OT, ale mohla by si mi preposlat vzor zluvy na poskytovanie stravovania. Prave sa chystame podpisat taku zmluvu s dodavatelom, a nie som si isty, ci je tam vsetko oriesene.
Oni zabezpecuju varenie a my vydaj stravy.

Dakujem.
Paula
14.01.08,16:32
Ako zamestnávateľ poskytujeme zamestnancom obedy (máme uzatvorenú zmluvu o poskytovaní stravovania), čo aj väčšina našich zamestnancov aj využíva. Pár zamestnancov však "nechce chodiť na obedy", požadujú vyplácanie stravných lístkov. Sme ako zamestnávateľ povinný poskytnúť stravné lístky, ak poskytujeme stravovanie vo forme obedov?


Niekedy je to aj na prístupe zamestnávateľa ,či podmienkach možnosti stravovania v blízkosti pracoviska. Iste nie sú všade rovnaké podmienky. Mala som situáciu , kedy sa pristúpilo ku kombinácii - jednak zmluva so zariadením, poskytujúcim stravu, jednak aj SL a zamestnanci si mohli vybrať. Stravné lístky ovšem mali vyššiu predajnú cenu, aby sa zachovali isté §§-y zákonov, inak sa nedalo. Takže od prípadu k prípadu:)
SilviaS
15.01.08,08:40
Dobrý den poradáci!
Bola som chorá a tak teraz po dlhšom čase zasa prosím o pomoc!
Dúfam,že mi pomôžete!
Mám takýkto problém:Doposiaľ som kupovala stravné lístky v hodnote
80,-Sk a sťahovala som zamestancom stravné vo výške 32,- Sk.Ostatné
hradil zamestnávateľ.
Ale od nového roku už máme 89,- Sk korunové stravné lístky a koľko vlastne
teraz mám sťahovať zamestnancom za stravné ako to vypočítam????????
Poradte mi prosííííííííííííímmmmmmmmm
Vďaka Silvia:):):):):)
Zoltán Kovács
15.01.08,08:45
Dobrý den poradáci!
Bola som chorá a tak teraz po dlhšom čase zasa prosím o pomoc!
Dúfam,že mi pomôžete!
Mám takýkto problém:Doposiaľ som kupovala stravné lístky v hodnote
80,-Sk a sťahovala som zamestancom stravné vo výške 32,- Sk.Ostatné
hradil zamestnávateľ.
Ale od nového roku už máme 89,- Sk korunové stravné lístky a koľko vlastne
teraz mám sťahovať zamestnancom za stravné ako to vypočítam????????
Poradte mi prosííííííííííííímmmmmmmmm
Vďaka Silvia:):):):):)

45% z 89,- je 40,05, ale tých 0,05 by som prispieval z soc.fondu. 55% z 89,- Sk je 48,95 hradí zamestnávateľ.
Tweety
15.01.08,08:45
Dobrý den poradáci!
Bola som chorá a tak teraz po dlhšom čase zasa prosím o pomoc!
Dúfam,že mi pomôžete!
Mám takýkto problém:Doposiaľ som kupovala stravné lístky v hodnote
80,-Sk a sťahovala som zamestancom stravné vo výške 32,- Sk.Ostatné
hradil zamestnávateľ.
Ale od nového roku už máme 89,- Sk korunové stravné lístky a koľko vlastne
teraz mám sťahovať zamestnancom za stravné ako to vypočítam????????
Poradte mi prosííííííííííííímmmmmmmmm
Vďaka Silvia:):):):):)
Postup je rovnaký ako u 80.-. Z nákladov môže byť max. 55%, a 45% je zamest. + S.F, takže výška pre zamestnanca záleží aj od príspevku zo S.F.
liba2
15.01.08,08:51
Dobrý den poradáci!
Bola som chorá a tak teraz po dlhšom čase zasa prosím o pomoc!
Dúfam,že mi pomôžete!
Mám takýkto problém:Doposiaľ som kupovala stravné lístky v hodnote
80,-Sk a sťahovala som zamestancom stravné vo výške 32,- Sk.Ostatné
hradil zamestnávateľ.
Ale od nového roku už máme 89,- Sk korunové stravné lístky a koľko vlastne
teraz mám sťahovať zamestnancom za stravné ako to vypočítam????????
Poradte mi prosííííííííííííímmmmmmmmm
Vďaka Silvia:):):):):)
Keď zamestnanci doteraz platili 32 Sk, tak pri nových lístkoch budú platiť o 9 Sk viac, teda 41 Sk. :)
SilviaS
15.01.08,08:55
Podľa môjho výpočtu je to že zamestanec bude plaťiť viac o 4 koruny alebo
je to nesprávne??????????????:eek:

45% - 40,05 - 4,50 je sociálny fond = 35,50,- Sk zaplatí zamestanec
55% z 89,-Sk 48,95 hradí zamestnávateľ.
Tweety
15.01.08,08:57
Podľa môjho výpočtu je to že zamestanec bude plaťiť viac o 4 koruny alebo
je to nesprávne??????????????:eek:
Ak ostáva nezmenená výška príspevku zo S.F aj z nákladov a platili 32.-, tak teraz pri zvýšení stravenky o 9.- zaplatia 32+9=41.-.
SilviaS
15.01.08,09:02
Vďaka veľmi pekne za rady
Silvia:)
Tweety
15.01.08,09:04
Podľa môjho výpočtu je to že zamestanec bude plaťiť viac o 4 koruny alebo
je to nesprávne??????????????:eek:

45% - 40,05 - 4,50 je sociálny fond = 35,50,- Sk zaplatí zamestanec
55% z 89,-Sk 48,95 hradí zamestnávateľ.
Z toho vychádza 35,55, ale ako chceš zraziť z účtu 35,55? musíš to nejako zaokrúliť.:)
SILVIA54
16.01.08,08:35
Dobrý deň, mám podobný problém, tiež zvyšujeme sumu stravného lístka z 80 na 89 korunové.Doteraz platili zamestnanci z 80,- Sk stravného lístka 25,- Sk a zvyšok hradil zamestnávateľ a niečo išlo aj zo SF.Teraz som počítala koľko budú zamestnanci platiť pri zvýšení.Vyšlo mi 29,- Sk hradí zamestnanec,48,95 hradí zamestnávateľ a zvyšok 11,- Sk zo SF.Myslíte že to mám v poriadku?
Tweety
16.01.08,08:45
Dobrý deň, mám podobný problém, tiež zvyšujeme sumu stravného lístka z 80 na 89 korunové.Doteraz platili zamestnanci z 80,- Sk stravného lístka 25,- Sk a zvyšok hradil zamestnávateľ a niečo išlo aj zo SF.Teraz som počítala koľko budú zamestnanci platiť pri zvýšení.Vyšlo mi 29,- Sk hradí zamestnanec,48,95 hradí zamestnávateľ a zvyšok 11,- Sk zo SF.Myslíte že to mám v poriadku?
Ešte tam lieta 0,05 halierov, ktoré musíš niekde pripočítať.
SILVIA54
16.01.08,08:51
Ďakujem Tweety, tie by som pripočítala k SF. Môžeš mi prosím ťa vysvetliť prečo sa hradí zo SF až 11 Sk. Nieje to veľa?
KvetkaK
16.01.08,08:58
Výšku sumy zo SF si určí zamestnávateľ, nemusí to byť 11 Sk.
Tweety
16.01.08,08:59
Ďakujem Tweety, tie by som pripočítala k SF. Môžeš mi prosím ťa vysvetliť prečo sa hradí zo SF až 11 Sk. Nieje to veľa?
Nie, ak takto vyšla kalkulácia z prepočtu podľa tvorby a čerpania SF, je to OK. Aj ja prispievam 11,05.
SILVIA54
16.01.08,09:00
Ďakujem:)