janar
08.01.08,13:12
Prosim Vas, po dlhej dobe som sa vratila ku svojej povodnej profesii, uctujem, pouzivam PROLUC. Ale nakolko sa za poslednych 7 rokov vela veci zmenilo, potrebovala by som radu, akym sposobom sa v PROLUCi uctuju DF a OF, mam na mysli priradenie danovych skupin kvoli spravnosti vyplnenia priznania k DPH a aky je postu pri preuctovavani DPH, ak je vobec potrebne DPH preuctovavat. ide len o tuzemske faktury. Velmi pekne dakujem. Dufam, ze mi niekto poradi, aby som sa necitila ako Alenka v risi divov
Lueli
08.01.08,13:05
Ahoj, je to zložité to tu popisovať, ale ak máš aktuálnu verziu Proluču, tak tam v nápovede v každom module je obsiahla príručka, ak nemáš aktuálnu verziu, pošli mi ss, doručím ti príručky z inštalačného cd.
Prípadne ak máš konkrétny problém, ktorý nevieš vyriešiť, zavolaj na hotline, 02/52493296.

Zdar
evina
08.01.08,16:56
Prosim Vas, po dlhej dobe som sa vratila ku svojej povodnej profesii, uctujem, pouzivam PROLUC. Ale nakolko sa za poslednych 7 rokov vela veci zmenilo, potrebovala by som radu, akym sposobom sa v PROLUCi uctuju DF a OF, mam na mysli priradenie danovych skupin kvoli spravnosti vyplnenia priznania k DPH a aky je postu pri preuctovavani DPH, ak je vobec potrebne DPH preuctovavat. ide len o tuzemske faktury. Velmi pekne dakujem. Dufam, ze mi niekto poradi, aby som sa necitila ako Alenka v risi divov

Mala by si mať poslednú aktuálnu verziu, tu keď si nainštaluješ, tak Ti nainštaluje i DS, ktoré sú aktuálne a DP Ti potom vytvorí o.k. Pri aktualizácii sa Ťa spýta, či chceš DS od výrobcu- to potvrdíš.
OF účtuješ hne´d priamo pri zaevidovaní, alebo výberom v knihe faktúr. Tu sa používajú pre ntto DS 3 a pre DPH 4...
janar
08.01.08,19:52
dakujem za Vas cas a radu, budem sa musiet zorientovat, pekny den
zajacik
20.01.08,11:05
...ak máš aktuálnu verziu aj nainštalovanú (je to 7.73.), tak máš v programe aj nápovedu. Napr. aj v hlavnej ponuke je obrázok .. na ktorý stačí kliknúť, a tam je odkaz na podrobný popis k novej DPH a popis kombinácií DS, ktoré sa používajú od 10/2007 ...
slovex
20.01.08,11:18
FA odoslané DS 3 dph k nej 4 pri 19% sadzbe DPH
FA odoslané DS 3 dph k nej 4 (účtuješ -)
FA došlé DS 121 dph k nej 21
FA došlé dobropis DS 119 dph k nej 19 (-)
janar
08.02.08,08:35
velmi pekne dakujem