majka555
08.01.08,16:32
Chcem sa opýtať ako je to s účtom v banke pri SZČO účtúcich v JU.
Môže SZČO používať sporožírový účet, ak ho používa len na platby spojené s podnikaním (nemá tam žiadne súkromné pohyby-len pohyby súvisiace so živnosťou) alebo musí mať vyslovene tzv. podnikateľský účet?
Infarkt
08.01.08,15:35
Môže používať tzv. sporožírový účet ;)

Pojem "podnikateľský účet" využívajú len banky na naše zdieranie na poplatkoch :D
Zoltán Kovács
08.01.08,15:36
Chcem sa opýtať ako je to s účtom v banke pri SZČO účtúcich v JU.
Môže SZČO používať sporožírový účet, ak ho používa len na platby spojené s podnikaním (nemá tam žiadne súkromné pohyby-len pohyby súvisiace so živnosťou) alebo musí mať vyslovene tzv. podnikateľský účet?

http://www.porada.sk/t40908-podnikatelsky-ci-sukromny-ucet.html
http://www.porada.sk/t15156-podnikatelsky-alebo-osobny-ucet.html
lenkak
08.01.08,18:56
treba trošku použiť aj vyhľadávanie, táto téma bolo viackrát preberaná.
bsbs
09.01.08,16:00
Chcem sa opýtať ako je to s účtom v banke pri SZČO účtúcich v JU.
Môže SZČO používať sporožírový účet, ak ho používa len na platby spojené s podnikaním (nemá tam žiadne súkromné pohyby-len pohyby súvisiace so živnosťou) alebo musí mať vyslovene tzv. podnikateľský účet?

majka555 nevyhladavaj Ty nic, lebo budes len citat mnohe prispevky, z ktorych nezmudries.
Ak FO a nazov firmy je totozny s Tvojim menom zriad si osobny ucet v mBank a pouzivaj ho len a len na transakcie suvisiace s podnikanim. Ziaden zakon suvisiaci s podnikanim nedefinuje ucet ci je podnikatelsky alebo osobny. Rozlisuju to len banky a Ty to ucitis len na svojej penazenke.
Zoltán Kovács
09.01.08,16:03
majka555 nevyhladavaj Ty nic, lebo budes len citat mnohe prispevky s ktorych nezmudries.
Ak FO a nazov firmy je totozny s Tvojim menom zriad si osobny ucet v mBank a pouzivaj ho len a len na transakcie suvisiace s podnikanim. Ziaden zakon suvisiaci s podnikanim nedefinuje ucet ci je podnikatelsky alebo osobny. Rozlisuju to len banky a Ty to ucitis len na svojej penazenke.

Ak podľa teba príspevky poraďákov sú nanič, lebo z nich človek "nezmudrie" tak načo sem chodíš, a čítaš naše rady?
bsbs
09.01.08,16:56
Ak podľa teba príspevky poraďákov sú nanič, lebo z nich človek "nezmudrie" tak načo sem chodíš, a čítaš naše rady?

Niekedy opytujuci sa, potrebuje fundovanu odpoved v kratkej dobe a nie aby listoval v mnoho okomentovanych temach. To opytujucemu neurychli jeho problem vyriesit. Prepac, nechcel som sa Ta dotknut.
Zoltán Kovács
09.01.08,17:02
Niekedy opytujuci sa, potrebuje fundovanu odpoved v kratkej dobe a nie aby listoval v mnoho okomentovanych temach. To opytujucemu neurychli jeho problem vyriesit. Prepac, nechcel som sa Ta dotknut.

Mňa nie, ale možno iných.
Stefan2005
09.01.08,17:57
Niekedy opytujuci sa, potrebuje fundovanu odpoved v kratkej dobe a nie aby listoval v mnoho okomentovanych temach. To opytujucemu neurychli jeho problem vyriesit.


Myslíš si, že odpovedajúci poraďák tým, že prilepí iba link, nemusel predtým ako to urobil, využiť vyhľadávanie a nájsť dané príspevky ktoré sa týkajú danej otázky? Okrem toho, nekonečné zadávanie rovnakých tém len ďalej zneprehľadňuje hľadanie na porade...

Samozrejme rýchle zadanie otázky je o moc pohodlnejšie, ako najprv prejsť danú tému. To, že tým nerešpektujem dobre mienené rady tvorcov porady
( viď napr. http://www.porada.sk/t67364-hladaj.html#post592272 ) je už druhá vec.

A na dôvažok - Tvoja reakcia v danej téme vôbec nebola na mieste - totiž zadaná otázka, či SZČO potrebuje účet, nepatrí k tým akútnym, ktoré treba v priebehu niekoľkých minút rozhodnúť a čakať na vyčerpávajúcu odpoveď. Skúsení poraďáci už väčšinou vycítia, ktorá otázka si vyžaduje súrnu odpoveď, resp. na ktorú stačí zadať link. Aj tým linkom už dosť pomohli, a zároveň neustále sa snažia všepovať veľmi potrebnú zásadu porady - otázky zadávam po preštudovaní už rozobraných tém...
bsbs
10.01.08,07:25
Este raz sa ospravedlnujem vsetkym, ktorych sa to dotklo.
Bola to spontanna reakcia, pretoze ani po dvoch hodinach straveneho casu hladanim v temach, som nenasiel odpoved, ktora by mi jasne ukazala cestu vyriesit problem.
Infarkt
10.01.08,07:37
Este raz sa ospravedlnujem vsetkym, ktorych sa to dotklo.
Bola to spontanna reakcia, pretoze ani po dvoch hodinach straveneho casu hladanim v temach, som nenasiel odpoved, ktora by mi jasne ukazala cestu vyriesit problem.

Mno, ale aký problém riešiš ty :confused: ...lebo zatiaľ žiaden, čo sa týka tejto témy si tu nespomenul :rolleyes:

Myslím, že zadávateľke téme je rozobranie v tejto téme jasné :
http://www.porada.sk/t15156-podnikat...obny-ucet.html

:) ;) :)
evina
10.01.08,07:42
Niekedy opytujuci sa, potrebuje fundovanu odpoved v kratkej dobe a nie aby listoval v mnoho okomentovanych temach. To opytujucemu neurychli jeho problem vyriesit. Prepac, nechcel som sa Ta dotknut.

Ale odpovedajúcim to dovolí odpovedať iným na otázky, ktoré tu ešte napríklad nie sú zodpovedané...a keď nebude odpovedajúcich darmo budú potrebovať pýtajúci sa fundovanú odpoveď v krátkej dobe ...:rolleyes:
evina
10.01.08,07:47
Este raz sa ospravedlnujem vsetkym, ktorych sa to dotklo.
Bola to spontanna reakcia, pretoze ani po dvoch hodinach straveneho casu hladanim v temach, som nenasiel odpoved, ktora by mi jasne ukazala cestu vyriesit problem.

Ešte Ti k tomu malú poznámočku, aj keď si už čítal trefné reakcie....Tí, ktorí odpovedajú, často predtým ako odpovedia trávia čas nad nejakým zákonom, či iným predpisom /nemáme to všetko z hlavy/ a keď takto dobrovoľne a zadarmo trávia čas oni, nejaký čas by mohli tomu obetovať i Tí, ktorí pomoc potrebujú....
Zita5
10.01.08,07:50
Niekedy opytujuci sa, potrebuje fundovanu odpoved v kratkej dobe a nie aby listoval v mnoho okomentovanych temach. To opytujucemu neurychli jeho problem vyriesit. Prepac, nechcel som sa Ta dotknut.

Skúste sa pre fundovanú odpoveď obrátiť na Váš Daňový úrad ....skúste .:rolleyes: Vo väčšinou prípadov to dopadne ....obráťte sa na daňového poradcu .A po prvej návšteve , by ste zmenili názor aj na listovanie okomentovaných tém .....:rolleyes:
Paula
10.01.08,08:02
[b]

Skúste sa pre fundovanú odpoveď obrátiť na Váš Daňový úrad ....skúste .:rolleyes: Vo väčšinou prípadov to dopadne ....obráťte sa na daňového poradcu .


Tieto slová ma vrátili o 13 rokov nazad, keď som zúfalo hľadala radu, obišla som sopár kanclíkov na DÚ, skončila až na kontrolnom a dočkala sa konca vyššie citovanej vety. Bolo mi do plaču a pri odchode som tíško zamrmlala "A vy keď robíte kontrolu, tiež si prizvete daňového poradcu, alebo ako?"