Natka Szcz
09.03.05,18:19
Prosim o pomoc, neviem si vobec rady. Zamestnanec ma poziadal o RZD. Priniesol mi potvrdenie o zdanitel. mzde od druheho zamestnavatela. Co nie je problem, prilozil mi vsak aj dohodu, kde sa dohodol s danym zamestnavatelom, ze mu nebude vyplacat mzdu, ale odvody za neho urobia.

A ako mam teraz urobit RZD?

Dakujem
ondrejvla
09.03.05,17:31
Prosim o pomoc, neviem si vobec rady. Zamestnanec ma poziadal o RZD. Priniesol mi potvrdenie o zdanitel. mzde od druheho zamestnavatela. Co nie je problem, prilozil mi vsak aj dohodu, kde sa dohodol s danym zamestnavatelom, ze mu nebude vyplacat mzdu, ale odvody za neho urobia.

A ako mam teraz urobit RZD?

Dakujem
Asi nerozumiem! Aké odvody, keď už nezvýšilo na mzdu? To robil na dohodu len preto, aby niekto zaň zaplatil odvody, keď mu boli zrážané aj u hlavného zamestnávateľa? Ešte som sa s takým problémom nestretla.
Natka Szcz
09.03.05,20:04
Asi som sa trochu nespravne vyjadrila.
On mi doniesol dohodu citujem
"...predmet dohody: nevyplacanie mesacnej mzdy
Zamestantal a zamestnanec sa dohodli,ze v roku 2004 si zamestnanec nenarokuje vyplacanie cistej mzdy..." (vlastne robil zadarmo - teda iba za odvody)

Takze dokopy je to takto: my sme jeho hlavny zamestnavatel, vyplacali sme mu mzdu a platili vsetky odvody. Z vedlajsieho zamestnania mu nevyplacali mzdu,ale odvody za neho platili.

No a ja mam z toho urobit RZD. A vobec,ale vobec neviem ako.
ondrejvla
09.03.05,20:17
No tak to som JELEŇ!!!!! Ja tomu asi nerozumiem? - aká je to dohoda?! Dá sa taká uzavrieť?! Budem rada, keď sa zapoja aj ostatní Poraďáci. Možno sa naučím niečo nové, ako platiť odvody, bez toho aby na to bol dôvod?
Muška
09.03.05,20:22
No tak to som JELEŇ!!!!! Ja tomu asi nerozumiem? - aká je to dohoda?! Dá sa taká uzavrieť?! Budem rada, keď sa zapoja aj ostatní Poraďáci. Možno sa naučím niečo nové, ako platiť odvody, bez toho aby na to bol dôvod?Pridávam sa do JELENEJ ČRIEDY. Ale u nás je všetko možné, možno aj my raz tak budeme pracovať.:D
ondrejvla
09.03.05,20:33
Pridávam sa do JELENEJ ČRIEDY. Ale u nás je všetko možné, možno aj my raz tak budeme pracovať.:DMuška ale uznaj, že to sa nedá pochopiť! Alebo žeby už bola tak neskorá hodina a nám to nepálilo?!
vladan
10.03.05,06:36
aj keď nechcem, aj ja som JELENICA :eek:

... Natka, ten zamestnanec ti predložil potvrdenie o zdaniteľnej mzde? a akože prílohou je tá dohoda? Ale veď, ak mu nebola mzda vyplatená, nemôže byť uvedená v potvrdení o zdaniteľnej mzde. A tá dohoda? Tak takúto blbosť som ešte v živote nevidela ... vôbec nevidím súvis medzi nevyplácaním mzdy, ale odvádzaním odvodov ... a čo by som robila? To potvrdenie by som nebrala do úvahy a urobila by som ročné zúčtovanie iba z príjmov u vás.
apropo, odvody, ktoré platil ten druhý zamestnávateľ, by som určite vyhodila z jeho nákladov, lebo sa neviažu na žiadnu mzdu!
... a ešte jedno, tá dohoda je podľa mňa napadnuteľná na súde, podľa mňa porušili Zákonník práce (§ 17 ods. 1: Právny úkon, ktorým sa zamestnanec vopred vzdáva svojich práv, je neplatný). On sa vopred vzdal svojej mzdy, veď to je postavené na hlavu :eek:
lenkak
10.03.05,06:39
Pridávam sa do JELENEJ ČRIEDY. Ale u nás je všetko možné, možno aj my raz tak budeme pracovať.:D
Ďalšia jelenica sa pridáva.
evina
10.03.05,06:44
Ďalšia jelenica sa pridáva.

Pridáva sa ďalšia jelenica a doporučuje vôbec také potvrdenie nebrať do úvahy ako píše Vladan. Predpokladám, že to mohlo vzniknúť tak, že sa im nepriznal o HPP a oni mu platili odvody aby bol poistenýhttp://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif
Natka Szcz
10.03.05,07:52
Dakujem, vsetkym za pomoc. Ta najvacsia JELENICA som z toho ja;) a najsamvasci exot ten nas uzastny zamestnanec.

Asi to urobim tak ako ste mi navrhli, nebudem prijem a odvody z vedlajsieho PP brat do uvahy. Ved aj v Zakone o dani z prijmov sa hovori,ze RZD sa robi z prijmov, ktore zamestnanec poberal a on ich nepoberal.

Este raz dakujem vsetkym za pomoc.
domi2
10.03.05,11:21
Pridávam sa do JELENEJ ČRIEDY. Ale u nás je všetko možné, možno aj my raz tak budeme pracovať.:D
Podľa obč.zákon.sa zamestnanec nemôže vzať svojich nárokov ktoré mu patria, ročné zúčtovanie sa robí z príjmu zo závislej.činnosti a fun.požitkov, a podľa toho žiaden príjem nemal tak ako sa dá vôbec zo žiadneho príjmu spraviť vym.yáklad na odvody pridávam sa k čriede jeleňov
Vladimír Ozimý
10.03.05,11:45
no ja som jelenisko ako hrom :). ak mu platili odvody z hlavnej pracovnej činnosti a on nemal vedľajší príjem načo mu odvádzali aj oni, no druhá vec že firma sa rozhodla podporiť štát formou odvodou do soc. poisťovne a zdravotnej...:)
Zuzana210
10.03.05,12:11
Ak ťa o to zúčtovanie náhodou nepožiadal načas, ale až po termíne a ty si sa dala ukecať, tak ho ešte skús poslať dokelu a nech sa trápi pri podávaní DP.
valika3
10.03.05,13:40
Ja si mysím, že ak požiadal v termíne o vykonanie RZD a aj odovzdal potvrdenie o zdaniteľnej mzde od zamestnávateľa na VPP, RZD mu treba urobiť z obidvoch zamestnaní, na nejakú dohodu by som neprihliadala. Otázne je, či mu mal zamestnávateľ VPP vystaviť Potvrdenie o zdaniteľnej mzde, keď mzdu nemal vyplatenú.