k.gabriela
08.01.08,20:01
Ahojte poraďáci, určite mi niekto z vás dokáže poradiť.....
T. č. som na rodičovskej dovolenke, kt. mi bude končiť januárom 2008.Počas celého tohto obdobia som od decembra 2006 zamestnaná na dohodu u vedľajšieho zamestnávateľa.Mojim hlavným zamestnávateľom je naďalej štátny sektor. Ročný zdanený príjem pre prácu na dohodu za rok 2007 presiahol sumu 100.000 Sk.Mám si požiadať o daňové zúčtovanie pri práci na dohodu a podať daňové priznanie aj keď som na rodičovskej dovolenke?Resp.kam mám odvádzať odvody? Alebo ako mám postupovať ďalej? Vo februári 2008 chcem požiadať o výpoveď v štátnom sektore.Doposiaľ som si u nikoho neuplatňovala žiadnu odpočítateľnú čiastku a ani nepodpisovala vyhlásenie.Dá sa to so spätným dátumom? Prepáčte za moju primitívnosť, ale skutočne potrebujem poradiť. VĎAKA!
Zoltán Kovács
08.01.08,19:05
Ahojte poraďáci, určite mi niekto z vás dokáže poradiť.....
T. č. som na rodičovskej dovolenke, kt. mi bude končiť januárom 2008.Počas celého tohto obdobia som od decembra 2006 zamestnaná na dohodu u vedľajšieho zamestnávateľa.Mojim hlavným zamestnávateľom je naďalej štátny sektor. Ročný zdanený príjem pre prácu na dohodu za rok 2007 presiahol sumu 100.000 Sk.Mám si požiadať o daňové zúčtovanie pri práci na dohodu a podať daňové priznanie aj keď som na rodičovskej dovolenke?Resp.kam mám odvádzať odvody? Alebo ako mám postupovať ďalej? Vo februári 2008 chcem požiadať o výpoveď v štátnom sektore.Doposiaľ som si u nikoho neuplatňovala žiadnu odpočítateľnú čiastku a ani nepodpisovala vyhlásenie.Dá sa to so spätným dátumom? Prepáčte za moju primitívnosť, ale skutočne potrebujem poradiť. VĎAKA!

O ročné zúčtovanie dane z príjmov zo závislej činnosti môžeš požiadať u toho zamestnávateľa kde máš podpísané vyhlásenie k zdaneniu príjmov zo závislej činnosti. Je to príjem zo závislej činnosti, a preto žiadne iné odvodové povinnosti ti nevznikajú, jedine vysporiadať daň. Buď ročným zúčtovaním, alebo podaní daňového priznania.
janasim
08.01.08,19:11
A ročné zúčtovanie ZP už nebude robiť,však?
Zoltán Kovács
08.01.08,19:12
A ročné zúčtovanie ZP už nebude robiť,však?

Už nie, nakoľko je poistené z iného dôvodu (poistencom štátu), a pre takýchto poistencov bola novelou zákona o ZP od 01.01.2008 zrušená horná hranica príjmu.
k.gabriela
08.01.08,19:17
Zolee, daňové priznanie mám podať u vedľajšieho zamestnávateľa?
Zoltán Kovács
08.01.08,19:18
Zolee, daňové priznanie mám podať u vedľajšieho zamestnávateľa?

Daňové priznanie sa podáva na daňový úrad, príslušný podľa tvojho bydliska.
k.gabriela
08.01.08,19:25
Odvody by som mala ešte nejaké platiť alebo už nie? Stačí vyrovnať daň?
Zoltán Kovács
08.01.08,19:26
Odvody by som mala ešte nejaké platiť alebo už nie? Stačí vyrovnať daň?
Čítaj môj prvý príspevok.