bučo
09.01.08,06:01
Zamestnanec bol na pracovnej ceste v zahraničí:
1. priniesol doklad o ubytovaní ktorý nieje vystavený na firmu ale na meno zamestnanca, ako to zaúčtovať
2.V rámci prac. cesty sa zúčastnil aj pracovného obeda z obchodným partnerom, mám mu krátiť stravné?
DAKUJEM
Tweety
09.01.08,06:06
Zamestnanec bol na pracovnej ceste v zahraničí:
1. priniesol doklad o ubytovaní ktorý nieje vystavený na firmu ale na meno zamestnanca, ako to zaúčtovať
2.V rámci prac. cesty sa zúčastnil aj pracovného obeda z obchodným partnerom, mám mu krátiť stravné?
DAKUJEM
1. doklad je súčasťou vyúčtovania PC- účtovanie teda 512
2. pracovný obed s partnerom 513.
bučo
09.01.08,11:27
Dakujem a mám mu teda krátiť stravné alebo ako postupovať?
liba2
09.01.08,11:29
1. doklad je súčasťou vyúčtovania PC- účtovanie teda 512
2. pracovný obed s partnerom 513. ... ak ten obed zaplatil a účtuje zamestnávateľovi :)
:) .
dhuisman
15.01.08,19:47
Takze, ak som to spravne pochopila....vyplatim zamestnancovi 60% dennej sadzby stravneho a to zauctujem na 512. doklad o pracovnom obede zauctujem ako repre.
Co v pripade, ze zamestnanec je na obed pozvany? Opat kratim sadzbu stravneho?
A este jedna moznost ma napadla - co ak je zamestnanec pozvany na obed obchodnym partnerom alebo pozve obchodneho partnera na obed pocas normalneho pracovneho dna....musim mu aj tak dat stravny listok za tento prac. den?
Dakujem poradaci.
Chobot
16.01.08,13:04
Takze, ak som to spravne pochopila....vyplatim zamestnancovi 60% dennej sadzby stravneho a to zauctujem na 512. doklad o pracovnom obede zauctujem ako repre.
Co v pripade, ze zamestnanec je na obed pozvany? Opat kratim sadzbu stravneho?

Vteda záleží od toho, ako vyplní vyúčtovanie PC. Ak tam uvedie, že mal zabezpečené stravovanie, tak môžeš krátiť. Ale podľa mňa, v takom prípade zamestnávateľ nevie preukázať, že zabezpečil bezplatné stravovanie. Je to akoby výhoda toho zamestnanca, že ho partner pozval a ušetril svoje stravné. Myslím, že by mal dostať stravné, lebo také pozvania sú zväčša na recipročnej báze. Teda na budúce bude musieť pozvať on jeho. U nás sa v takých prípadoch dáva stravné, lebo strava nebola zabezpečená zamestnávateľom.

Si predstav, že by teoreticky išiel do červeného kríža na bezplatný obed. Tiež by si mu krátila stravné? Je to jeho vecou, ako sa vystravuje - ak ho pozve partner, tak je to jeho šikovnosť.


A este jedna moznost ma napadla - co ak je zamestnanec pozvany na obed obchodnym partnerom alebo pozve obchodneho partnera na obed pocas normalneho pracovneho dna....musim mu aj tak dat stravny listok za tento prac. den?
Dakujem poradaci.

Zase ak ho pozve obch. partner, tak by mal dostať lístok. Firma nevie preukázať, že mal zabezpečený obed (účet za obed predsa zobral obch. partner). Keby prišla kontrola z IP, čo povedia - v ten deň bol s obch. partnerom na obede? Firma sa tým nezbavila povinnosti.

Ak by bol on pozývateľ, tak myslím, že na základe účtenky by sa dalo preukázať, že v ten deň mal zabezpečený obed iným spôsobom a dal by sa nárok na lístok za ten deň krátiť. Ale vo firmách, kde som doteraz robil, sa to tak nerobilo, lístok sa priznal aj za ten deň. Bolo by to prácnejšie evidovať, kto bol kedy na pracovnom obede a stravné krátiť, než priznať nárok na lístok a ten obed zúčtovať ako reprezentačné bez toho, aby ďalej riešilo, kto bol na tm obede.