pachola
09.01.08,08:02
ubytovávali sme vo vlastnom dome na povolenie OU,teraz však chcú,aby to bolo na živnosť,neviem,ako postupovať lebo ubytovanie je tak napr. 3 -4 týždne v zime a v lete 2 mesiace,vtedy svoj byt v rodinnom dome prenecháme turistom a my sme v spodnej časti domu v tzv.výmenku...neviem,ako je to potom s vyňatím z bytového fondu,ako s platením energií a ako s platením daní a či túto činnosť môže vykonávať aj dôchodca na plnom invalidnom dôchodku,tak ,aby oň neprišiel,alebo to môžem napísať na syna /18ročný/...budem veľmi rada a vďačná za čo najviac rád ohľadom tohto problému
Johanka
09.01.08,07:12
ubytovávali sme vo vlastnom dome na povolenie OU,teraz však chcú,aby to bolo na živnosť,neviem,ako postupovať lebo ubytovanie je tak napr. 3 -4 týždne v zime a v lete 2 mesiace,vtedy svoj byt v rodinnom dome prenecháme turistom a my sme v spodnej časti domu v tzv.výmenku...neviem,ako je to potom s vyňatím z bytového fondu,ako s platením energií a ako s platením daní a či túto činnosť môže vykonávať aj dôchodca na plnom invalidnom dôchodku,tak ,aby oň neprišiel,alebo to môžem napísať na syna /18ročný/...budem veľmi rada a vďačná za čo najviac rád ohľadom tohto problému
Kto to chce ? Ak ide o tzv. holý prenájom, bez poskytovania ďalších služieb ako napr. raňajky, upratovanie .... takáto činnosť nie je živnosťou .
pachola
09.01.08,07:19
Johanka chce to živnostenské daňováci a proste aby to bolo cez živnosť /Liptov je dosť lukratívny na turistiku a ubytovanie a hotelieri tlačia na nich,aby aj my sme tak robili/ja tým turistom dám obliečky ,uteráky a po nich potom upracem to je jasné,aby keď prídu druhí bol poriadok, v kuchyni majú potrebné hrnce a kanvicu a sporák
Zita5
09.01.08,07:24
pachola
09.01.08,07:56
dobre vybavíme si živnostenský list,začneme ubytovávať a príde mi z elektrárne odpísať hodiny alebo mi dajú ešte jedny ,alebo platba za vodu a kanalizácie a platba turistu bude musieť ísť cez registračnú pokladňu ,toto je nie doriešené každý len povie,že asi takto ale koniec neviem,vôbec sa takáto činnosť oplatí tam,kde ubytujete 6 osôb,myslím si,že to malo byť v zákone vybraté napr.do počtu 8 osôb nie ako živnosť ,nech potom nepíšu,že podpora drobného podnikania-to je priam likvidácia
Filip Glasa
09.01.08,11:33
nerobte tie služby navyše a máte to bez ŽL.