Katka2
09.01.08,09:37
Ahojte. Viem, že podľa ZP môže v skúšobnej dobe skončiť pracovný pomer zamestanec aj zamestnávateľ bez udania dôvodu. My máme ale takú situáciu, že so zamestnancom bol rozviazaný pracovný pomer v skúšobnej dobe dohodou. Je to problém? ďakujem za odpovede
Tweety
09.01.08,08:40
Ahojte. Viem, že podľa ZP môže v skúšobnej dobe skončiť pracovný pomer zamestanec aj zamestnávateľ bez udania dôvodu. My máme ale takú situáciu, že so zamestnancom bol rozviazaný pracovný pomer v skúšobnej dobe dohodou. Je to problém? ďakujem za odpovede
V SD neide o ukončenie PP dohodou podľa §60, ale o skončenie PP v Skúšobnej dobe §72 ZP.
Katka2
09.01.08,08:44
čiže problém...
Aj tak ďakujem za odpoveď. :)
Infarkt
09.01.08,08:50
Aký problém :confused: :eek: :confused:

Môžete kľudne skončiť PP dohodou v zmysle §60 ZP aj v skúšobnej dobe...je to síce neštandartné, ale v zmysle znenia ZP možné :rolleyes:
Katka2
09.01.08,08:57
:Dto ma teda potešilo :D
Takže no problem....
Infarkt
09.01.08,09:00
Presne tak... ;)
Chobot
09.01.08,09:04
V SD neide o ukončenie PP dohodou podľa §60, ale o skončenie PP v Skúšobnej dobe §72 ZP.

Nie somsi úplne istý, ale myslím, že ZP nevylučuje možnosť rozviazať PP v SD aj iným spôsobom, než len podľa § 72. Myslím, že aj počas skúšobnej doby sa dajú uplanitť aj ostatné formy rozviazania PP. Akurát, že ten spôsob podľa §72 je najjednoduchší.

Ale pokiaľ sa obe strany dohodnú, môžu skončiť aj dohodou, trebárs že skončia o dva týždne (ešte v rámci skúšobnej doby).
Chobot
09.01.08,09:05
Aký problém :confused: :eek: :confused:

Môžete kľudne skončiť PP dohodou v zmysle §60 ZP aj v skúšobnej dobe...je to síce neštandartné, ale v zmysle znenia ZP možné :rolleyes:

mimotemyZase si ma predbehol....:D
Infarkt
09.01.08,09:07
mimotemy ... to vieš...moje ruky sú rýchlejšie ako šípy Robina Hooda :D