justrelax
09.01.08,11:00
Zdravim vas, vie mi niekto prosim povedat, ako to bude s DPH v nasledovnom pripade: - som neplatca DPH - nakupim tovar v Cechach, urceny na predaj konecnemu spotrebitelovi na Slovensku (konkretne DVD) Ma mi dodavatel fakturovat s DPH? Teda zaplatim DPH v Cechach a hotovo? Alebo mi fakturuje bez DPH, ja sa budem musiet zaregistrovat na nasom danovom urade, pridelia mi IC DPH a budem preto musiet podavat priznanie DPH (v ktorom aj odvediem DPH vybrane pri predaji), aj ked nadalej nebudem platcom, iba registrovanym subjektom? Alebo je to nejako uplne inak? Dakujem vopred.
Milan Benka
09.01.08,11:18
Zdravim vas, vie mi niekto prosim povedat, ako to bude s DPH v nasledovnom pripade: - som neplatca DPH - nakupim tovar v Cechach, urceny na predaj konecnemu spotrebitelovi na Slovensku (konkretne DVD) Ma mi dodavatel fakturovat s DPH? Teda zaplatim DPH v Cechach a hotovo? Alebo mi fakturuje bez DPH, ja sa budem musiet zaregistrovat na nasom danovom urade, pridelia mi IC DPH a budem preto musiet podavat priznanie DPH (v ktorom aj odvediem DPH vybrane pri predaji), aj ked nadalej nebudem platcom, iba registrovanym subjektom? Alebo je to nejako uplne inak? Dakujem vopred.

Český partner Vám to bude faktúrovať s českou DPH.

Musíte si však sledovať množstvo tovaru nakúpeného v zahraničí pre možnosť vzniku povinnosti k registrácii podľa §7 zák. 222/2004Zz.

Po takejto registrácii pre daň by vám český partner vystavil fa bez českej DPH a vy by ste v rámci DP za príslušné obdobie urobili samozdanenie. Takáto registrácia vám dáva povinnosť odviesť DPH ale nezakladá vznik práva na odpočet dane ( budete registrovaní pre daň, ale nebudete platiteľom dane v zmysle zákona).
justrelax
09.01.08,11:52
Dakujem za jasnu odpoved a prajem prijemny den!