Ejuska2586
09.01.08,11:38
Dobrý deň.
Vedel by mi niekto poradiť?

Jedná sa o manželský pár s jedným neplnoletým dieťaťom (3,5 roka), ktorý minulý rok požiadal o rozvod. Na rozvode sa manželka zaprisahala, že sa polepší a následne bol rozvod stiahnutí. Dnes sa definitívne pobalila a odišla z bytu. Problém je v tom, že ona chce vychovávať dieťa, no nemá ubytovanie a v práci je len v skúšobnej dobe. Manžel sa chce o dieťa tiež starať. O rozvod nechcú opäť požiadať, kedže nedávno jeden stiahli.
Dá sa nejako vybaviť, aby sa matka s dieťaťom nemohla stíkať? Bojíme sa totiž, že ho zavedie medzi cigáňov (kedže si tam našla milenca) a potom bude ťažké získať ho späť. Pomôžte mi, prosím. Je nutné, aby požiadali o rozvod, alebo je aj iné riešenie? Rozvod by sa podal o cca pol roka.

Ďakujem vopred za odpovede.
Barbara
09.01.08,11:05
ahoj, to máte na súde zistené, že sa ten návrh o rozvod môže dať iba o polroka?:rolleyes: to sa pýtam seriozne, lebo mi je nelogické, že prečo by sa nemohol dať ten návrh znovu teraz. je tam tá podmienka?
lebo však čo je natom ked si podám znovu, to je moja vec nie? šak si zaplatím 2000,- sk kolok a je.:rolleyes:
nechápem:confused:

a ešte toľko, že """" zo psa slanina nebude nikdy """""""" to k tomu, že sa polepší
Ejuska2586
09.01.08,11:07
Nie. Rozvod sa môže podať hneď. Len tomu manželovi sa do toho nejako nechce...
willma
09.01.08,12:51
riskuje stratu dieťaťa, mal by dať aspoň návrh na predbežné opatrenie (zverenie do výchovy)