rozika38
09.01.08,12:34
Dobrý deň Poraďáci,
prebrala som firmu na spracovanie uzávierky a pri kontrole som zistila že firma nemala zaplatenú daň z mot. vozidiel za rok 2007 a predchádzajúca účtovníčka uplatňovala DPH pri nákupe pohonných hmôt. A firma ani do konca roka 2007 nezaplatila daň z MV. Ako treba v tomto prípade postupovat? Mala by som podať dodatočné DP, a náklady na PHM preúčtovať do nedaňových? Myslím si správne, ak nie tak mi prosím poradte. Dakujem :(:confused:
Tweety
09.01.08,11:36
Dobrý deň Poraďáci,
prebrala som firmu na spracovanie uzávierky a pri kontrole som zistila že firma nemala zaplatenú daň z mot. vozidiel za rok 2007 a predchádzajúca účtovníčka uplatňovala DPH pri nákupe pohonných hmôt. A firma ani do konca roka 2007 nezaplatila daň z MV. Ako treba v tomto prípade postupovat? Mala by som podať dodatočné DP, a náklady na PHM preúčtovať do nedaňových? Myslím si správne, ak nie tak mi prosím poradte. Dakujem :(:confused:
Nezaplatenie dane z MV nemá priamy súvis s uplatńovaním nákladov. Náklady si môžu uplatniť, z DÚ môžu tiež čakať pokutu za nezaplatenie dane z MV.
KEJKA
09.01.08,11:38
DMV a DPH, a daňová uznateľnosť PHM v tomto prípade vôbec nesúvisia.
Treba podať DP k DMV, ak nebolo podané, daň zaplatiť, toto je sankcionované.
Johanka
09.01.08,11:38
... a nemá žiadny súvis ani s uplatňovaním práva na odpočet DPH