zuzka0303
09.01.08,13:15
Ahojte poradáci,

poprosila by som vas o radu, chcela by som si kupit byt ( prostrednictvom hypotekárneho úveru) a neviem sa rozhodnut, ci v Bratislave (1 izbovy) alebo v Poprade (2- 3 izbovy), kam by som sa chcela o dva - tri roky prestahovat. Neviem ci je lepsie investovat do bytu v Bratislave - ktorý by som o dva - tri roky predala ( hadam by hodnota stupla) alebo v Poprade (lebo aj tam stupa cena bytu kazdym rokom).

Dakujem velmi pekne.
ilbi
15.01.08,13:09
:cool: Cau,

no Poprad je vseobecne oznacovany za perspektivnu zonu co sa nehnutelnosti tyka. Bratislava je specificka, doteraz tu bol enormny rast cien vsetkych bytov. Dolezite je ci sa bavime o panelovom byte alebo o novostavbe, pripadne starej ale kvalitnej stavbe napr. v centre. V tomto obdobi sa to zmiernilo. Uvaz, kedy budes byt predavat. Bude to v case, o ktorom dnes nikto nevie povedat ako ovplyvni spravanie kupujucich a predavajucich.
pravdu povediac asi by som mal mensiu obavu investovat v Poprade... Naviac ceny prenajom v BA idu a pojdu dolu a nechci vediet kolko volnych bytov na prenajom pribudne v tomto roku... Dopyt po bytoch v BA je vyvolany ludmi ktori chcu investovat, menej tymi, ktori chcu byvat. Ale opakujem . najdolezitejsie je vediet o akej kategorii stavieb sa bavime, t.j. ci o starych budovach alebo novostavbach
zuzka0303
15.01.08,13:21
Ahoj, dakujem z aprispevok,
premyslam o kupe starsej stavby, ale pokial by sa vyskytla novostavba v rovnakej cenovej relácii, rozhodnem sa pre novostavbu
ilbi
15.01.08,13:35
nemas za co... pri starej stavbe treba dat pozor na kvalitu a samozrejme vymeru Jednoizbove bytu maju v BA od 31 do 48 m2 a to je rozdiel. Byt 31m2 je v podstate nevhodny na trvale byvanie aj pre 1 cloveka, a tym padom mozno uz v blizkej buducnosti tazko predajny za cenu ktoru zanho das teraz...
Drzim palce
ajale
15.01.08,13:43
My sme hladali prenajom v BA pred polrokom, nase poziadavky boli vyssie ale cena prenajmu zacala klesat. Je tu vela takych, co si zakupili byty a teraz 3/4 roka hladaju najomcov. Pritom, z nasej strany ak mam zaplatit mesacne 20000,/Sk za byt, tak chcem len to najlepsie v nom. Parkety, nabytok, zateplenie, bezpecnost, atd. Musis zistit, ci mas aj na investiciu. Ja by som ti skor poradila ten Poprad. Ak tam chces napokon byvat, mozes ho pomaly a isto prisposobovat pre vlastne potreby.
jamosa
16.01.08,17:23
Ahoj Zuzka,
ja osobne by som kúpila skôr byt v BA. Ceny v BA rastú pomaly každý mesiac a nepredpokladá sa, že ceny bytov by mali ísť v priebehu 2-3 rokov dole. Určite ľahšie predáš byt v BA ako v Poprade. Predpokladám, že bývaš v BA v podnájme a to čo zaplatíš za nájom by si v podstate zaplatila ako splátku za úver. To by som síce nemala písať vzhľadom k tomu, že byt prenajímam:).