petron
09.01.08,14:22
Zdravim,
Prekonal som nadorove onemocnenie a hladam si pracu. V sucastnosti cakam na rozhodnutie o priznani invalidneho dochodku ( trvat to moze aj pol roka kedze som pracoval aj v zahranici) posudkovy lekar SP mi priznal znizenu schopnost o 80 % na 1 rok(znizenie pracovnej schopnosti mi priznali este v case liecby chemoterapiou) v sucastnosti nemam zdravotne problemy, ktore by ma mohli obmezdzovat pri praci (az na velku fyzicku zataz, ale o taku pracu nebudem ziadat), mam tiez preukaz ZTP z UP.
- Musim to oznamit aj ked este v podstate nemam rozhodnutie zo SP?
- Co z toho mam uviest do zivotopisu? Alebo to mam oznamit az na pohovore?
Oznamit to zrejme musim, kedze budu za mna nizsie odvody...
Vdaka za rady
pepsikova
20.01.08,16:55
ahoj.do žiadosti o prijatie do zamestnania musíš napísať aj o zníženej pracovnej schopnosti a o čakaní na vyjadrenie o priznaní dôchodku..pokiaľ ti pri spisovaní započítali všetky doklady o práci,tak to trvá 90dní..
..i keď dnes firmy by mali mať úľavy pri zamestnaní ZŤP pracovníkov,viem,že len ťažko zamestnajú,takže nebuď veľmi optimistický pri hľadaní práce..
..do životopisu napíš iba:"v súčasnej dobe čakám na rozhodnutie Sociálnej Poisťovne o priznaní ČID kvôli zníženej pracovnej schopnosti."...........(ČID-čiastočný invalidný dôchodok)
petron
31.01.08,12:12
ahoj.do žiadosti o prijatie do zamestnania musíš napísať aj o zníženej pracovnej schopnosti a o čakaní na vyjadrenie o priznaní dôchodku..pokiaľ ti pri spisovaní započítali všetky doklady o práci,tak to trvá 90dní..
..i keď dnes firmy by mali mať úľavy pri zamestnaní ZŤP pracovníkov,viem,že len ťažko zamestnajú,takže nebuď veľmi optimistický pri hľadaní práce..
..do životopisu napíš iba:"v súčasnej dobe čakám na rozhodnutie Sociálnej Poisťovne o priznaní ČID kvôli zníženej pracovnej schopnosti."...........(ČID-čiastočný invalidný dôchodok)

dik za radu, aspon niekto poradil... no u mna to bude trvat asi dlhsie ako 90 dni kedze som pracoval v zahranici... vtedy to moze trvat aj polroka...
inak ja neckam na ČID ale na plny ID, kedze mi priznali 80%
to ze mam male sance na trhu prace mi je jasne, zial je to tak ze ani zdravy nemaju casto pracu... zadne vratka su podnikanie...