pajo 888
09.01.08,14:32
Dobry den, potreboval by som poradit. Chcem burat stary RD ktory som zdedil a postavit na jeho mieste novy. Musim to niekomu oznamit, myslim to buranie.Dakujem za rady.
Zoltán Kovács
09.01.08,13:34
Dobry den, potreboval by som poradit. Chcem burat stary RD ktory som zdedil a postavit na jeho mieste novy. Musim to niekomu oznamit, myslim to buranie.Dakujem za rady.

Potrebuješ povolenie na zburanie.
pajo 888
09.01.08,13:35
od koho ?
Zoltán Kovács
09.01.08,13:36
od koho ?

Od miestne príslušného stavebného úradu.
pajo 888
09.01.08,13:46
je to ten co aj vydava nove stavebne povolenie?
Zoltán Kovács
09.01.08,13:53
je to ten co aj vydava nove stavebne povolenie?

Áno ten.
pajo 888
12.01.08,20:32
plati sa tam nejaky poplatok a potrebujem akj nejake potvrdenia? Dom je uz sam pred zrutenim, musim nahlasit aj tak demoliciu?
wagner
12.01.08,21:11
Na dom ktorý má kolaudačné rozhodnutie a je zapísaný v KN treba búracie povolenie. Pozri si stavebný zákon 50/1976 Zb. V § 88 ods. (3) "Na odstránenie stavby, pokiaľ nebolo nariadené, je potrebné povolenie stavebného úradu. O povolenie môže žiadať vlastník stavby. V žiadosti o povolenie vlastník stavby uvedie druh, účel, miesto a označenie stavby, dôvody odstránenia stavby a dátum predpokladaného začatia a skončenia prác, či stavbu odstráni svojpomocne alebo prostredníctvom zhotoviteľa, ako sa naloží s odpadom a s uvoľneným pozemkom a aké opatrenia sú potrebné na zabezpečenie susedných pozemkov a stavieb". Tiež si pozri § 105 - priestupky, ktorý hovorí že: Priestupku sa dopustí a pokutou do 25000.- Sk sa potresce ten kto - ods. 2, písm.c: odstráni stavbu bez povolenia príslušného orgánu. Ako vidíš, nemáš na výber. Choď na stavebný úrad so žiadosťou, poplatky sa platia podľa príslušného zákona a mal by si ich nájsť na stránke stavebného alebo mestského úradu. Za žiadosť o búracie povolenie sa všade platí rovnako.
pajo 888
14.01.08,14:09
Dakujem, co vtom pripade ak mi spadla strecha a stena, aaj tak to musim nahlasit? Mozem ho zburat a potom to dodatocne nahlasit?
dad111
14.01.08,14:52
Ja som to mal tak isto. Buracie povolenie som si vybavil. S tym nebol problem a tusim to ani nebolo drahe ak som vobec platil. Bolo to na dedine. Problem je len s preukazanim, ako si nalozil s odpadom. To moze stat nejake peniaze. Skor ked som postavil, som si hovoril, ze som nemal vybavovat ziadne papiere. Stavebne povolenie a kolaudacia bola vacsia drina. Od nikoho som nic neziadal, nebral som ziadnu pozicku. Kazdy urad, ktory bol do toho zapojeny vtedy na mna vytahoval vsemozne podmienky a vsetko som musel platit. Myslim, ze keby som bol postavil, nikomu nic nehovoril, nikto by mi nic neurobil. Pri kolaudacii som im to aj povedal. Sice mali silne reci o prikaze na odstranenie stavby. Ja som mal navyse v tej starej stavbe trvaly pobyt.
wagner
14.01.08,18:39
Aj spadnutie steny rieši zákon, ale musíš to aj tak nahlásiť. Samozrejme, všetko záleží od "dobrých susedov" kedy a v akom poradí budeš robiť.