Lenka1979
09.01.08,16:18
Dobrý večer, poprosila by som Vás o odsúhlasenie, či môžem jednotlivý DHM zatriediť do týchto odpisov.skupín.:
- vysokozdvižný vozík "DESTA":
2.odp.sk.,kód: 29.22.15-Iné vozíky vybavené zdvíhacím a manipulačným zariadením.
- UN 053.2-t.j. "HONKA"-poľ.stroj, 2.odp.sk.-kód: neviem.....
- prívesný vozík 1000kg: 2.odp.sk., kód 34.2O.2: prívesy a návesy: kontajnery
- stroje používané vo výrobe (plast.okien): 2.odp.sk.,kód: neviem....

Poprosím o odsúhlasenie, prípadne doplnenie alebo opravu jednotlivého majetku. Ďakujem.
Lenka1979
09.01.08,15:45
Alebo tá UN-Honka je 3-21 29.52.2-kolesové nakladače? Prosím, odobrite mi to niekto?
andrej_rv
09.01.08,16:28
Alebo tá UN-Honka je 3-21 29.52.2-kolesové nakladače? Prosím, odobrite mi to niekto?
vysokozdvižný vozík a príves je zaradený podľa mňa dobre
stroje používané pri výrobe plastových okien by mohli spadať asi sem:
29.43.12 Obrábacie stroje na opracovanie dreva, korku, kostí, ebonitu, tuhých plastov alebo pod. materiálov
Z: Stroje na šúpanie kôry, rezanie, štiepanie, rozrezávanie na dosky, na šúpanie (lúpanie) dreva, stroje na zarovnávanie, hobľovanie, profilovanie alebo vrúbkovanie dreva, stroje na vŕtanie, dlabanie, ohýbanie, skladanie, pribíjanie, spojovanie dreva, stroje na leštenie, lepenie, lakovanie, natieranie, vyrezávanie dreva, lisy na výrobu dosiek z drevených lamiel alebo častíc
TZ: Špeciálne debnárske stroje, stroje na výrobu ceruziek, obalov atď., viacúčelové stroje a stroje na obrábanie materiálov podobných drevu (korok, kosť, tvrdá guma alebo plasty...)
aj keď je to bez podrobnejšieho popisu druhu ich výkonu ťažko posúdiť.
Nakladače radu HON, UN, UNO sú zobrazené napr. tu: http://www.detvastroje.estranky.cz/fotoalbum/otocne--nakladace/uno_-un_-hon Ak sa Tvoj nakladač podobá na niektorý z nich, ja by som to vzhľadom na ich konštrukčné riešenie zaradil do tej 3.OS ako kolesový nakladač. Do dvojky len vtedy, ak by na doklade od výrobcu resp. dodávateľa bolo napísané, že ide o nejaký univerzálny stavebný stroj, nie vyslovene nakladač. (Ak ide o výrobok z PPS Detva, tam výrobca pri nakladačoch UN uvádza, že ide o kolesové nakladače). KP je 29.52.2
Lenka1979
09.01.08,19:09
Ďakujem andrej_rv.