moncici
09.01.08,16:21
Ako nam zučtovat v JU stravne listky/nie som platca DPH/.V januari mam FA na 100 ks. Dalši nakup až v novembri 100ks. Nemam zamestnancov, som sam.
Dakujem
Zoltán Kovács
09.01.08,15:35
Jarka 1
09.01.08,15:43
Určite by si to našiel na porade napísané. Je to tu už rozobrané. No, ale ak nechceš hľadať, tak takto:
- nákup SL výdaj neovplyvniteľný a zaeviduj ich do pokladne ako ceniny
- na konci mesiaca podľa počtu dní, ktoré si odpracoval /predpokladám, že ako SZČO všetky pracovné určite, ak si nebol chorý/ vvydáš z pokladne cenín SL za 1 mesiac a ich výdaj bude ako výdaj ovplyvniteľný
- na konci roka ti zostanú určite nejaké lístky, ktoré vydáš až v ďalších mesiacoch, keď ti vznikne nárok
Zoltán Kovács
09.01.08,15:49
Určite by si to našiel na porade napísané. Je to tu už rozobrané. No, ale ak nechceš hľadať, tak takto:
- nákup SL výdaj neovplyvniteľný a zaeviduj ich do pokladne ako ceniny
- na konci mesiaca podľa počtu dní, ktoré si odpracoval /predpokladám, že ako SZČO všetky pracovné určite, ak si nebol chorý/ vvydáš z pokladne cenín SL za 1 mesiac a ich výdaj bude ako výdaj ovplyvniteľný
- na konci roka ti zostanú určite nejaké lístky, ktoré vydáš až v ďalších mesiacoch, keď ti vznikne nárok
mimotemy:confused::confused:

Ak pracoval celý rok, tak k 31.12. bude mať stav -45 st.lístkov. :DTotiž v r.2007 je 245 prac.dní, a kúpené bolo iba 200 ks.
ekopo
09.01.08,15:50
Určite by si to našiel na porade napísané. Je to tu už rozobrané. No, ale ak nechceš hľadať, tak takto:
- nákup SL výdaj neovplyvniteľný a zaeviduj ich do pokladne ako ceniny
- na konci mesiaca podľa počtu dní, ktoré si odpracoval /predpokladám, že ako SZČO všetky pracovné určite, ak si nebol chorý/ vvydáš z pokladne cenín SL za 1 mesiac a ich výdaj bude ako výdaj ovplyvniteľný
- na konci roka ti zostanú určite nejaké lístky, ktoré vydáš až v ďalších mesiacoch, keď ti vznikne nárok
Práveže by sa malo každému vštepiť do pamäte, že najskôr sa používa vyhľadávanie a keď sa nenájde uspokojivá odpoveď, tak je možno otázku položiť.

http://www.porada.sk/t67364-hladaj.html
dalilada
09.01.08,15:52
Rozoberalo sa tu, ze SZCO si nemoze uplatnit kupene listky spätne. Myslim, ze to stale plati, nie?
Zoltán Kovács
09.01.08,15:54
Rozoberalo sa tu, ze SZCO si nemoze uplatnit kupene listky spätne. Myslim, ze to stale plati, nie?

Áno platí
Jarka 1
09.01.08,15:56
mimotemy:confused::confused:

Ak pracoval celý rok, tak k 31.12. bude mať stav -45 st.lístkov. :DTotiž v r.2007 je 245 prac.dní, a kúpené bolo iba 200 ks.

V novembri kúpil 100 lístkov. Musí mu zostať, lebo SZČO si stravné nemôže uplatniť pozadu.
Zoltán Kovács
09.01.08,16:00
V novembri kúpil 100 lístkov. Musí mu zostať, lebo SZČO si stravné nemôže uplatniť pozadu.
Dobrý postreh.:D
betka
09.01.08,18:11
Výdavky na stravovanie podnikateľa sú daňovým výdavkom podľa 19/2/p. a môže si ich započítať ako daňové výdavky za každý odpracovaný deň v kalendárnom roku. (kedysi neplatilo, teraz platí).
Ak si kúpim stravné lístky (poukážky) na viac mesiacov naraz (nemusím dokladov kedy, kde sa použili). Daňovým výdavkom môže byť len suma 89 za každý odpracovaný deň.

novela ZDP, platná od 1:1.07 (688/2006) nám poskytla zmeny:
- 19/2/p sa uplatnia len v rozsahu a výške ustanovenej pre zamestnancov
- neprihliada sa už na Zkonník práce, kedy bol potrebný odpočinok v týždni-raz za týždeň 2 po sebe idúce dni. Terazsi môžem teoreticky uplatniť 365 dní, ak ich skutočne odpracujem.

Nárok je max. 32 485 Sk, pričom pri DK toto musím preukázať.
moncici
09.01.08,20:14
Dakujem za radu,
ale ako SZCO, mozem si dat obidve FA do vydavkov.Ja nemam zamestnancov.Som sam.Samozrejme pouzivam kolonku hladaj ale tam som nic nenasiel .DIK
Jarka 1
10.01.08,11:14
Môžeš si dať do výdavkov obidve fa, hoci aj dvanásť faktúr, ak budeš kupovať lístky mesačne/ napr. dopredu/, ale ako výdaj NEOVPLYVNITEĽNÝ.
Do nákladu ti to pôjde až podľa môjho príspevku č. 3.


Ak by si kúpil lístky napr. v decembri za celý rok 2007, máš smolu. Do nákladov dostaneš len počet lístkov za odpracované dni v decembri. Chápeš to?
turbo
26.02.08,08:00
Nechcem zakladať novú tému, tak sa pýtam v tejto téme a prosím o radu:
Na konci roka mi ostali stravné lístky - ceniny, ktoré si už nedám do spotreby - nepreučtujem ich ako VOZD. Preto aby som tieto staré lístky spotreboval dám ich ako výdaj na osobnú spotrebu. A teraz otázka: Akým dokladom túto operáciu zaučtovať? Preučtovanie spotrebovaných SL za každý mesiac som ID preučtoval do VOZD. Je potrebné aj zbytok SL preučtovať ID na osobnú spotrebu ako VNZD (ale až nákup SL bol učtovaný ako VNZD), alebo stačí len tieto ceniny vydať z knihy cenín. Len je tá otázka na základe akého dokladu to urobiť.
Ďakujem za rady a prajem pekný deň!
Jarka 1
26.02.08,10:13
A tie lístky sa už nedajú použiť v januári 2008? Neviem či majú nejaký dátum. Možno sa dajú vymeniť za platné. Potom by som ich nechala v knihe cenín a pri použití v januári zaúčtovala VOZD.
Ak ich chceš iba dostať zo stavu ku koncu roka, tak by som to zaúčtovala cez ID ako úbytok cenín VNZD.
turbo
26.02.08,10:21
TAk ako si povedala, chcem ich iba dostať zo stavu. Takže cez ID zaučtujem ako VNZD úbytok cenín. Asi to tak bude najschodnejšie. Ďakujem za radu.
fabianko
06.03.08,12:33
chcem sa spýtať ,že ak nemám stravné lístky ,tak nemóźem mať žiaden uznatelny výdaj na stravu?
Tweety
06.03.08,12:34
chcem sa spýtať ,že ak nemám stravné lístky ,tak nemóźem mať žiaden uznatelny výdaj na stravu?Nie.
apsgroup
06.03.08,13:47
Robim DP zivnostnikovi, ktory sa vytesuje v nakupovani stravnych listkov v hodnote napr.50 SK, 70 SK a pod.
Mám rátat počet odpr.dni X 89,- Sk, alebo jeden listok na den???
Napr. jeden 50-korunovy na jeden den a dost.
Stále mu to hovorim,preco to tak kupuje, ale on asi nechápe.
Tweety
06.03.08,14:10
Robim DP zivnostnikovi, ktory sa vytesuje v nakupovani stravnych listkov v hodnote napr.50 SK, 70 SK a pod.
Mám rátat počet odpr.dni X 89,- Sk, alebo jeden listok na den???
Napr. jeden 50-korunovy na jeden den a dost.
Stále mu to hovorim,preco to tak kupuje, ale on asi nechápe.
VOZD môže byť max. 89.-- na tento výdavok potrebuje doklad, kedže ho nemá, a má stravenku v hodnote 50,-, alebo inokedy 70.-,tak pre neho je VOZD v tejto sume.
Natallka
08.03.08,07:44
Poprosim Vas aj ja o radu ako to je zo zauctovanim stravnych listkov ked som platca DPH a uctujem v JU a som SZCO.
Ak som tomu dobre pochopila tak nakup napriklad 80 korunovych listkov by som si dala ako ceniny celu sumu ako neovplyvnuje dan a DPH si mozem odpocitat?A potom ked ich budem vydavat mesacne tak vydaj ako sa to uctuje?Dakujem vopred velmi pekne.
Pekny den.