chlap
09.01.08,16:27
Ahojte, nejako si neviem rady - nejakým zázrakom sa mi po inštalácii akéhosi programu zmenila ikonka HDD a po jeho odinštalovaní pre istotu nemám žiadnu ikonku (prikladám screenshot).

Vie mi niekto poradiť, ako tú ikonku dať do pôvodného stavu ?
martin.br
09.01.08,21:22
no zaujimave je to veru, ja by som skusil zmenit pismeno jednotky, mozno by to pomohlo, ale neviem ci to pomoze, ale urcite neublizi
Katabaticky
10.01.08,04:51
pozor zmena pismena jednotky bez premapovania moze sposobit stratu dat ...

a na postupe ako to napravite sa pracuje :cool:
rakerian
10.01.08,05:09
Vyznáš sa v registroch?

Skús pozrieť tento kľúč:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\
CurrentVersion\Explorer
V ňom by mal byť podkľúč driveicons. Ak tam nie je, tak si ho vytvor. V ňom vytvor podkľúč s názvom písmena disku (F) a v ňom ešte podkľúč DefaultIcon.
Celá cesta vyzerá porom takto: [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Curr entVersion\Explorer\DriveIcons\F\DefaultIcon]
V DefaultIcon si dvojklikom otvor parameter "default" a ako hodnotu zapíš SHELL32.DLL,8. (Číslo za shell32.dll označuje poradové číslo ikony z daného súboru. Ak tam dáš iné číslo, tak sa ikona disku zmení napr. aj na ikonu hodín alebo myšky, diskety. V súbore shell32.dll sú uložené základné systémové ikony windowsu)

To je všetko.
Ikona disku sa zmení na štandardnú ikonu.
Katabaticky
10.01.08,05:16
dakujem za pomoc nemohol som naist spravne poradove cislo tak som to skusal doradu.... :D:D:D uz ho mam aj ja :-D

ten postup funguje teraz som ho opakoval 8 krat tak hura do toho... len si neprepis nieco ine ;)
Katabaticky
10.01.08,05:19
este by som len doplnil ak chces zmenit aj nazov daneho disku staci hodnotu podtym...

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Curr entVersion\Explorer\DriveIcons\C\DefaultLabel]

prepisat na hodnotu ktoru chces cize novy nazov ;)
chlap
10.01.08,07:17
Vyznáš sa v registroch?

Skús pozrieť tento kľúč:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\
CurrentVersion\Explorer
V ňom by mal byť podkľúč driveicons. Ak tam nie je, tak si ho vytvor. V ňom vytvor podkľúč s názvom písmena disku (F) a v ňom ešte podkľúč DefaultIcon.
Celá cesta vyzerá porom takto: [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Curr entVersion\Explorer\DriveIcons\F\DefaultIcon]
V DefaultIcon si dvojklikom otvor parameter "default" a ako hodnotu zapíš SHELL32.DLL,8. (Číslo za shell32.dll označuje poradové číslo ikony z daného súboru. Ak tam dáš iné číslo, tak sa ikona disku zmení napr. aj na ikonu hodín alebo myšky, diskety. V súbore shell32.dll sú uložené základné systémové ikony windowsu)

To je všetko.
Ikona disku sa zmení na štandardnú ikonu.

Ďakujem ..... tušil som, že sa to bude dať len cez registre. Síce viem s registrom narábať, ale nevyznám sa v jeho položkách až tak dobre, aby som vedel, čo mám zmeniť.

Takže ešte raz vďaka - večer to doma vyskúšam.
chlap
11.01.08,15:01
Vyznáš sa v registroch?

Skús pozrieť tento kľúč:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\
CurrentVersion\Explorer
V ňom by mal byť podkľúč driveicons. Ak tam nie je, tak si ho vytvor. V ňom vytvor podkľúč s názvom písmena disku (F) a v ňom ešte podkľúč DefaultIcon.
Celá cesta vyzerá porom takto: [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Curr entVersion\Explorer\DriveIcons\F\DefaultIcon]
V DefaultIcon si dvojklikom otvor parameter "default" a ako hodnotu zapíš SHELL32.DLL,8. (Číslo za shell32.dll označuje poradové číslo ikony z daného súboru. Ak tam dáš iné číslo, tak sa ikona disku zmení napr. aj na ikonu hodín alebo myšky, diskety. V súbore shell32.dll sú uložené základné systémové ikony windowsu)

To je všetko.
Ikona disku sa zmení na štandardnú ikonu.

:confused: Žiaľ nezmenila sa ...... len pre úplnosť (keďže mám SK verziu WinXP) - po vytvorení klúča sa mi s kľúčom vytvorila v pravom okne Editora registrov aj položka s názvom "(Predvolené)" - túto položku si myslel pod pojmom parameter "default" - po dvojkliku som so neho zapísal tú hodnotu "shell32.dll,8"

Ikonka sa nezmenila ani po reštarte Win.

Máš nejaký iný nápad ?
Katabaticky
14.01.08,02:54
skus zmenit cislo z 8 na ine...
pretoze aj ja som sa pomyli a ked som to skusal moje poradove nebolo 8 ale 9
Katabaticky
14.01.08,03:14
:-D vynikajuco...

teraz som zistil ze nie 9 ale 59,,,,
a len vdaka preklepu som to trafil...

neviem kde kolega vycital ten navod ja som sa ho snazil zostavit sam tak som po nete ani nepatral... mohol by dobuducna prilozit aj zdroj nechvalit sa cudzim perim ;) plus modifikacie by boli jednoduchsie...

ale kedze sa mi to nechcelo teraz hladat tak som sa radsej pohrabal v tej kniznici...
a zistil som ze tie obrazky su tam naskladane v inom poradi... pretoze su najprv rozne verzie velikosti az potom sa ide na dalsi obrazok

cize mozem vam odporucit skusit zadat 59 namiesto spominanej 8 a ak to nepojde uploudni niekam svoj shell32.dll a ja to pozrem konkretne kolkaty tam je ten obrazcek... pripadne mozes trosku poupravit cestu a nezadavat ju do tej kniznice ale das to napriamo v systeme na obrazok... extrahujem ho z tej kniznice ak by to neslo prvym sposobom... je zbytocne spinit si system pomocnymi obrazkami :D


zatial vsetko... za chvilu mas disk aj s obrazkom... pripadne mozes mat aj iny obrazok ak by si chcel...

PS: ospravedlnujem sa za svoje pisanie dnes neviem ako pisem nemam cas cize osoby a gramaticke chyby at su mi odpustene dik :cool:
Katabaticky
14.01.08,03:16
:-D vynikajuco...

teraz som zistil ze nie 9 ale 59,,,,
a len vdaka preklepu som to trafil...

neviem kde kolega vycital ten navod ja som sa ho snazil zostavit sam tak som po nete ani nepatral... mohol by dobuducna prilozit aj zdroj nechvalit sa cudzim perim ;) plus modifikacie by boli jednoduchsie...

ale kedze sa mi to nechcelo teraz hladat tak som sa radsej pohrabal v tej kniznici...
a zistil som ze tie obrazky su tam naskladane v inom poradi... pretoze su najprv rozne verzie velikosti az potom sa ide na dalsi obrazok

cize mozem vam odporucit skusit zadat 59 namiesto spominanej 8 a ak to nepojde uploudni niekam svoj shell32.dll a ja to pozrem konkretne kolkaty tam je ten obrazcek... pripadne mozes trosku poupravit cestu a nezadavat ju do tej kniznice ale das to napriamo v systeme na obrazok... extrahujem ho z tej kniznice ak by to neslo prvym sposobom... je zbytocne spinit si system pomocnymi obrazkami :D


zatial vsetko... za chvilu mas disk aj s obrazkom... pripadne mozes mat aj iny obrazok ako standardny ak by si chcel...

PS: ospravedlnujem sa za svoje pisanie dnes neviem ako pisem nemam cas cize osoby a gramaticke chyby at su mi odpustene dik :cool:
rakerian
14.01.08,06:41
"Navod" som zistil z roznych zdrojov - fora o tweakovani, stranky microsoftu a podobne. Dal som to dohromady do jedneho navodu, pretoze vsade bol ten postup popisany inac.

Co sa tyka cisla ikony, u mna to bolo tiez pokus-omyl (ale vyslo mi to na druhykrat), pretoze som nevedel cislo ikony. V tych navodoch na webe sa totizto vyzdy odkazovalo na samostatny subor s ikonou, teda s priponou .ico. Ja som radsej pouzil priamo kniznicu windowsu.
Na pracu s ikonami ( kde su napr aj zobrazene indexove cisla ikon) je na nete dost vela programov, cez ktore sa da samotna ikona vyextrahovat do externeho suboru s priponou .ico.
rakerian
14.01.08,06:43
Pokiaľ to nejde návodom, ktorý som tu napísal, tak problém bude asi niekde inde. Teda, že program, ktorý túto ikonu zmenil, resp. odstránil zapísal túto zmenu niekde buď mimo registrov, alebo do iného platzného kľúča v registroch. Žiaľ o inej zmene ikony som na nete už nenašiel žiadné relevantné zdroje.

Tu už pomôže len asi reinstal... :(
Katabaticky
14.01.08,06:51
nienie
chyba je v tom zlom cisle... pretoze ako som sa hrabal na windowsackych forach tak defaultne je predvolena ikona na ktoru to ma nastavene teraz... akurat musi trafit spravne cislo lebo prvch 16 by malo byt defaultnych a potom zacina rada...

ale nechapem preco si to ty mal zrovna 8. v poradi lebo to je aj teoreticky aj fyzicky nemozne...:D
chlap
14.01.08,11:07
No páni, vydím, že môj problém Vám dal zabrať :) ...... a ďakujem Vám za čas, ktorý ste strávili jeho riešením.

Len čo s opäť dostanem k notebooku (a nepadnem od únavy mŕtvy do postele), tak to vyskúšam a dám vedieť.
chlap
14.01.08,21:33
Takže som vyskúšal Vaše ďalšie nápady a nepomohlo to. Vyzerá to tak, že to bude tak ako písal rakerian - že totiž, program, ktorý spáchal túto zmenu, túto zmenu vykonal tak, že záznam o nej je niekde inde.

Myslíte si, že by pomohlo, keby som zálohoval všetky dáta z toho disku, "zlikvidoval ho" zo systému (zmazal partíciu) a následne vytvoril nanovo pomocou "Správy diskov" ?
Chobot
15.01.08,07:34
Takže som vyskúšal Vaše ďalšie nápady a nepomohlo to. Vyzerá to tak, že to bude tak ako písal rakerian - že totiž, program, ktorý spáchal túto zmenu, túto zmenu vykonal tak, že záznam o nej je niekde inde.

Myslíte si, že by pomohlo, keby som zálohoval všetky dáta z toho disku, "zlikvidoval ho" zo systému (zmazal partíciu) a následne vytvoril nanovo pomocou "Správy diskov" ?

Vyskúšaj. Týmto spôsobom nič nepokazíš, dáta budeš mať zálohované. Pokiaľ tá partícia nie je systémová, tak by to malo prebehnúť v poriadku.
Katabaticky
15.01.08,07:36
je to mozne...

a mozno bude stacit ak zmenis pismeno jednotky premapujes to a znova zmenis pismeno jednotky na f ked to tak chces mat a znova premapujes...

samozrejme zalohovat aj tak :D

a posli mi ten sheel32
a daj tomu este jednu sancu ja sa na to pozrem este raz podrobne...