eliška1
09.01.08,16:52
Prosím vás, kto má skúsenosti s firmou SAFEKO , alebo kto má postavený montovaný rodinný dom EVO.
Ďakujem Eliška
jarebaja
11.01.08,08:35
Dobrý deň,
budem rada ak mi dáte vedieť či vám niekto podal informácie o firme Safeko EVO.Uvažujem o jeho stavbe,ale na nikde sa nemôžem dopátrať po niekoho komu by táto firma stavala.Každá referenciu na danú firmu mi pomôže.
Ďakujem
eliška1
19.01.08,15:51
Dobrý deň,
mám celkom slušné informácie priamo od firmy Safeko , získala som aj nejaké fotky od nich, ktoré nie sú na internete. Zavolajte si na t.č.0905857763 tam vám poskytnú podobné informácie. NO v skutočnosti som sa rozhodla, že nebudem stavať EVO 2, lebo táto firma neumožňuje zmeny podľa zákazníka, teda aspoň mne nevyhovuje kúrenie, ktoré je v dome, nie je v ňom špajza a miestnosť na odkladanie hocičoho. Mám k dispozícii 1300000 a po rozpočte som zistila, že stavbu dokážeme urobiť za túto sumu do roka a ešte väčšiu s dvomi murármi a dvomi pomocníkmi. Ak budete mať záujem pošlem vám pôdorys domu, ktorý sa dá postaviť za tieto peniaze, za predpokladu, že budem mať túto partiu. Ale poviem vám najväčší problém je zohnať murárov, lebo dnes sú "všetci" murári. papa Eliška
Zoltán Kovács
19.01.08,15:53
Dobrý deň,
mám celkom slušné informácie priamo od firmy Safeko , získala som aj nejaké fotky od nich, ktoré nie sú na internete. Zavolajte si na t.č.0905857763 tam vám poskytnú podobné informácie. NO v skutočnosti som sa rozhodla, že nebudem stavať EVO 2, lebo táto firma neumožňuje zmeny podľa zákazníka, teda aspoň mne nevyhovuje kúrenie, ktoré je v dome, nie je v ňom špajza a miestnosť na odkladanie hocičoho. Mám k dispozícii 1300000 a po rozpočte som zistila, že stavbu dokážeme urobiť za túto sumu do roka a ešte väčšiu s dvomi murármi a dvomi pomocníkmi. Ak budete mať záujem pošlem vám pôdorys domu, ktorý sa dá postaviť za tieto peniaze, za predpokladu, že budem mať túto partiu. Ale poviem vám najväčší problém je zohnať murárov, lebo dnes sú "všetci" murári. papa Eliška

Aká užitková plocha domu sa dá postaviť za tie peniaze?
AndrejG
19.01.08,20:38
Ta ich cena sa zda mala, ale treba si uvedomit, ze to je minidom, navyse je to cena bez zakladovej dosky. Ale niekde som cital, ze ta zmluva ktora sa s nimi podpisuje je velmi jednostranna, prakticky to maju osetrene tak, ze im nic nehrozi pri meskani, nekvalitnej praci, atd.
eliška1
21.01.08,15:45
Podľa nášej kaukulácie na 130m2 potrebujeme 900 000Sk na materiál-základy,múry,priečky,oteplenie,okná,kúrenie, podlahy, elektroinštalácia,vodoinštalácia,omietky,krov, krytina,snáď som nič nezabudla, čo sme do toho zarátali a to sme mali aktuálne ceny.Rátali sme s nízkymu bungalovom, takže žiadny minidom.čau
AndrejG
21.01.08,17:50
Podľa nášej kaukulácie na 130m2 potrebujeme 900 000Sk na materiál-základy,múry,priečky,oteplenie,okná,kúrenie, podlahy, elektroinštalácia,vodoinštalácia,omietky,krov, krytina,snáď som nič nezabudla, čo sme do toho zarátali a to sme mali aktuálne ceny.Rátali sme s nízkymu bungalovom, takže žiadny minidom.čau

Clovek pri tychto prepoctoch vzdy zabudne na kopec veci. Priklad, krytinu ked pocitate m2 x cena za m2, hned to mozete zdvojnasobit, lebo su okrajove skridly, hrebenace, atd. Tiez kvalitne oplechovanie strechy s okapmi moze stat tolko co cela krytina, atd...
ssandra-123
22.01.08,08:50
My tiež uvažujeme o výstavbe EVO2, ale čím viac sa o to zaujímame,
zisťujeme drobné nedostatky, manžel zistil, že na EVO2 je uhol strechy 15°a ako krytina je použutý tzv.kanadský šindel, ktorý sa odporúča na strechy s uhlom min 18°, takže nie som si istá, či je tento dom aj lacný a dobrý alebo len lacný.
AndrejG
22.01.08,10:19
My tiež uvažujeme o výstavbe EVO2, ale čím viac sa o to zaujímame,
zisťujeme drobné nedostatky, manžel zistil, že na EVO2 je uhol strechy 15°a ako krytina je použutý tzv.kanadský šindel, ktorý sa odporúča na strechy s uhlom min 18°, takže nie som si istá, či je tento dom aj lacný a dobrý alebo len lacný.

15° je este v pohode na sindel.
ssandra-123
22.01.08,10:33
Ak je odporúčaný uhol 18°, nebude potom nejaký problém so zatekním, alebo podobne?
aduliak
22.01.08,10:47
Podľa nášej kaukulácie na 130m2 potrebujeme 900 000Sk na materiál-základy,múry,priečky,oteplenie,okná,kúrenie, podlahy, elektroinštalácia,vodoinštalácia,omietky,krov, krytina,snáď som nič nezabudla, čo sme do toho zarátali a to sme mali aktuálne ceny.Rátali sme s nízkymu bungalovom, takže žiadny minidom.čau

Ahoj,

prosim ta a to kde sa da zohnat material na takyto dom za 900 000???viem,o com hovorim, akurat sme dostavali a piatok sa stahujeme....vela veci ti tam chyba + tie malickosti na dorabky su uzasne drahe:(
Zoltán Kovács
22.01.08,10:55
Podľa nášej kaukulácie na 130m2 potrebujeme 900 000Sk na materiál-základy,múry,priečky,oteplenie,okná,kúrenie, podlahy, elektroinštalácia,vodoinštalácia,omietky,krov, krytina,snáď som nič nezabudla, čo sme do toho zarátali a to sme mali aktuálne ceny.Rátali sme s nízkymu bungalovom, takže žiadny minidom.čau

Podme rátať spolu prosíííím:

základy - 70 tisíc
murivo - 80 tisíc
krov (drevo) - 100 tisíc
krytina - 100 tisíc
zateplenie krovu - 50-60 tisíc
voda + kúrenie - 250 tisíc
elektroinštalácia - 50 tisíc
omietky - 60-70 tisíc
okná (plast) - 150 tisíc resp. eurookná - 200 tisíc
zateplenie fasády - 100 tisíc
podľaha (dlažba, obklad, parkety) - min. 50-60 tisíc
sanita + WC - 50 tisíc.............

Kde nakupuješ materiál, že sa zmestíš do tej sumy?
berry
22.01.08,11:03
Ale chýba ti tam aj tak strasne vela vecí na to aby ten dom bol obývaný. napríklad zvody, žlaby, Parapetné dosky z vonku z vnútra, Zárubne , Dvere,....... A to je iba minimum veci čo musiš ešte kúpiť
AndrejG
22.01.08,11:09
Ak je odporúčaný uhol 18°, nebude potom nejaký problém so zatekním, alebo podobne?

Ked sa dobre polozi, budu na seba jednotlive diely uplne nalepene, to potom nema kde podtiect.
ssandra-123
22.01.08,11:13
Smiem sa spytat co si ty myslis o montovanych domoch?Ja by som sla
do toho, ale90% ludi ma odhovara, problem je totiz v tom, ze ked predame byt, potrebujem co najskor byvat, amontovany dom je postaveny asi najrychlejsie, ale na druhej strane sa bojim, aby mi najskor nespadol na hlavu, co ty na to?
AndrejG
22.01.08,11:13
Podme rátať spolu prosíííím:

základy - 70 tisíc
murivo - 80 tisíc
krov (drevo) - 100 tisíc
krytina - 100 tisíc
zateplenie krovu - 50-60 tisíc
voda + kúrenie - 250 tisíc
elektroinštalácia - 50 tisíc
omietky - 60-70 tisíc
okná (plast) - 150 tisíc resp. eurookná - 200 tisíc
zateplenie fasády - 100 tisíc
podľaha (dlažba, obklad, parkety) - min. 50-60 tisíc
sanita + WC - 50 tisíc.............

Kde nakupuješ materiál, že sa zmestíš do tej sumy?

Murivo 80tis? Krytina s oplechovanim a zlabmi ma stala cez 200, keby som ju pocital m2 strechy x cena za m2, vyjde mi predbezne cena 90tis., samozrejme tam som zabudol napocitat kopec veci.
AndrejG
22.01.08,11:14
Smiem sa spytat co si ty myslis o montovanych domoch?Ja by som sla
do toho, ale90% ludi ma odhovara, problem je totiz v tom, ze ked predame byt, potrebujem co najskor byvat, amontovany dom je postaveny asi najrychlejsie, ale na druhej strane sa bojim, aby mi najskor nespadol na hlavu, co ty na to?

pozri temu "murovany vs. montovany dom"
Zoltán Kovács
22.01.08,11:15
Murivo 80tis? Krytina s oplechovanim a zlabmi ma stala cez 200, keby som ju pocital m2 strechy x cena za m2, vyjde mi predbezne cena 90tis., samozrejme tam som zabudol napocitat kopec veci.

Kupoval som za toľko. Aj krytinu. Uvádzal som cenu čiste materiálu. Samozrejme k tomu treba ešte pripočítať cenu práce.
AndrejG
22.01.08,11:17
Kupoval som za toľko. Aj krytinu. Uvádzal som cenu čiste materiálu. Samozrejme k tomu treba ešte pripočítať cenu práce.

Aku mas krytinu? Ja som tiez pocital iba material.
Zoltán Kovács
22.01.08,11:21
Aku mas krytinu? Ja som tiez pocital iba material.

Bramac Alpin Protector
berry
22.01.08,12:28
Ja by som chcela iba upozorniť na to , že ceny stavebného materiálu sa stále menia. (alebo lepšie povedané stúpajú) Takže neviem kedy kto staval dom , ale ceny sa môžu veľmi líšiť.
napríklad : Tak za necelé dva roky cena medeného plechu stúpla raz toľko.
Čím väčší dopyt tým väčšia cena.
Zoltán Kovács
22.01.08,12:33
Ja by som chcela iba upozorniť na to , že ceny stavebného materiálu sa stále menia. (alebo lepšie povedané stúpajú) Takže neviem kedy kto staval dom , ale ceny sa môžu veľmi líšiť.
napríklad : Tak za necelé dva roky cena medeného plechu stúpla raz toľko.
Čím väčší dopyt tým väčšia cena.

Preto sa čudujem, že RD so zastavanou plochou 130 m2 za 900 tisíc.
AndrejG
22.01.08,18:58
Bramac Alpin Protector

Ja mam ranillu...keby som nemal taky blby sklon strechy, davam skridlu.
aaandrejj
23.01.08,09:08
tejto firme safeko neverím. bol u nás aj zástupca firmy, uvažovali sme tiež že by nám postavili dom. keď som mu začal dávať otázky tak bol mimo. neviem či vôbec niekomu už postavili dom. a tá podlahová ploch je malá
Rominno
08.03.08,07:20
Prosím vás, kto má skúsenosti s firmou SAFEKO , alebo kto má postavený montovaný rodinný dom EVO.
Ďakujem Eliška
Ahoj Eliska, mojmu susedovi stavia Safeko montovany dom EVO2 a zatial som nepocul od neho pozitivne veci. Ma s nim velmi zle skusenosti - zle poradenstvo a komunikacia pocas vystavby, neodborna praca, nedodrziavanie terminov, fakt zle. Urcite nedoporucujem. Skus pozriet datad.sk, tych doporucujem urcite mam s nim osobne skusenosti a postavia Ti montovany dom vo vysokej kvalite za realnu a slusnu cenu.
Rominno
08.03.08,07:25
Ahoj, v obci Tomasov je postaveny jeden a dalse dva sa dorabaju.
Rominno
08.03.08,07:30
Referencie na EVO2 od Safeka. V obci Tomasov su postavene 3 montovane domy EVO2 /1xpostaveny, 2xprave sa dorabaju/. Doporucujem sa na nich pozriet a porozpravat s majitelmi. Bud priparvena na to, ze nebudes pocut nic pozitivne.
Rominno
08.03.08,07:35
My tiež uvažujeme o výstavbe EVO2, ale čím viac sa o to zaujímame,
zisťujeme drobné nedostatky, manžel zistil, že na EVO2 je uhol strechy 15°a ako krytina je použutý tzv.kanadský šindel, ktorý sa odporúča na strechy s uhlom min 18°, takže nie som si istá, či je tento dom aj lacný a dobrý alebo len lacný.
Minuly vikend mojmu susedovi, ktoremu stavaju EVO2 odletela cast stresnej krytiny. Ten skon je OK, ale dolezite je to ako to tam namontuju, aby to vydrzalo viac ako 1 mesiac.
Rominno
08.03.08,07:38
tejto firme safeko neverím. bol u nás aj zástupca firmy, uvažovali sme tiež že by nám postavili dom. keď som mu začal dávať otázky tak bol mimo. neviem či vôbec niekomu už postavili dom. a tá podlahová ploch je malá
Toto je pravda, mozem potvrdit. Bohuzial majitel firmy pan Jankovic sa obklopil personalom, ktori nemaju ziadne odborne a ani prakticke skusenosti. Stavebna firma, ktora nema vlastnu stavebnu partiu, podla mna nie je stavebna firma. 90% prace je robenych v subdodavke.
Rominno
08.03.08,07:46
Ja by som chcela iba upozorniť na to , že ceny stavebného materiálu sa stále menia. (alebo lepšie povedané stúpajú) Takže neviem kedy kto staval dom , ale ceny sa môžu veľmi líšiť.
napríklad : Tak za necelé dva roky cena medeného plechu stúpla raz toľko.
Čím väčší dopyt tým väčšia cena.
Ceny stavebneho materialu a prace rastu, s tym mas pravdu.
Treba dodat aj ten fakt, ze pri vypocte povodnej ceny EVO1 sa niekto prepocital /1M s DPH/, potom sa cena zmenila na 1M+DPH.
"Čím väčší dopyt tým väčšia cena." S tymto tvojim tvrdenim nesuhlasim, lebo je proti strategii Safeka, ktore chce prave predat co najviac RD a tym tlacit ceny dole. Alebo sa uz zenila strategia Safeko ? Podla mna logistika nakupu materialu a logistika prace v Safeku nefunguje a preto maju problem s cenami. Pokial nemaju toto pod kontrolou, tak budu mat stale problemy, o com svadcia nespokojni zakaznici.
jan222
13.03.08,12:08
za 1 300 000.- sa da postavit murovany 130m2 (bez pivnice a podkrovia), samozrejme svojpomocne a nie za mesiac

z celkoveho rozpoctu treba pocitat 50% (tak 40% az 60% ako kto)na hrubu stavbu........az potom su potrebne "peniaze"
brumteles
16.04.08,07:45
Montovaný drevodom a Kandský šindeľ nie je dobrá kombinácia. Na drevodom treba ťažkú betónovú krytinu aby strecha dom stabilizovala.
maja26
14.05.08,17:41
jasne ze to bude zatekat to je kritina len na niziny do horskych oblasti je nevhodna
Peter Holka
12.08.08,22:29
pozor na evo2
vxyz
09.09.08,14:17
treba sa naozaj zamysleiet nad tou cenou, som zastancom montovanych domov, dokonca sam taky staviam - ale urcite nie tento!!!!, naozaj si to treba dobre premysliet....
v
Mala-mrcha
05.01.09,11:45
Podme rátať spolu prosíííím:

základy - 70 tisíc
murivo - 80 tisíc
krov (drevo) - 100 tisíc
krytina - 100 tisíc
zateplenie krovu - 50-60 tisíc
voda + kúrenie - 250 tisíc
elektroinštalácia - 50 tisíc
omietky - 60-70 tisíc
okná (plast) - 150 tisíc resp. eurookná - 200 tisíc
zateplenie fasády - 100 tisíc
podľaha (dlažba, obklad, parkety) - min. 50-60 tisíc
sanita + WC - 50 tisíc.............

Kde nakupuješ materiál, že sa zmestíš do tej sumy?



Ahoj no aby som pravdu povedala je to tak ako pises mam postavene uz 2 domy cena 900.000 Sk je tak mozno na garaz !!!!!! Suhlasim s tebou v sumach !!!!
220870
05.01.09,20:31
Podľa nášej kaukulácie na 130m2 potrebujeme 900 000Sk na materiál-základy,múry,priečky,oteplenie,okná,kúrenie, podlahy, elektroinštalácia,vodoinštalácia,omietky,krov, krytina,snáď som nič nezabudla, čo sme do toho zarátali a to sme mali aktuálne ceny.Rátali sme s nízkymu bungalovom, takže žiadny minidom.čau
Pomohol by nejaký pôdorys domu.Takto je to len špekulácia.
220870
05.01.09,20:36
Podme rátať spolu prosíííím:

základy - 70 tisíc
murivo - 80 tisíc
krov (drevo) - 100 tisíc
krytina - 100 tisíc
zateplenie krovu - 50-60 tisíc
voda + kúrenie - 250 tisíc
elektroinštalácia - 50 tisíc
omietky - 60-70 tisíc
okná (plast) - 150 tisíc resp. eurookná - 200 tisíc
zateplenie fasády - 100 tisíc
podľaha (dlažba, obklad, parkety) - min. 50-60 tisíc
sanita + WC - 50 tisíc.............

Kde nakupuješ materiál, že sa zmestíš do tej sumy?
Zabudoli ste na strop ,interiérové dvere izolácie
220870
05.01.09,20:45
Ked sa dobre polozi, budu na seba jednotlive diely uplne nalepene, to potom nema kde podtiect.
To nie je celkom pravda.Asfalt šindel má jednu chybičku.Prejavuje z jari podtekaním šindlu.Najmä pri tých nižších sklonoch dochádza k javu odborne zvanému snehový val.To je vtedy keď sa na streche pri topení snehu vytvorí snehová bariéra ktorá bráni odtekaniu vody.
220870
05.01.09,20:53
pozor na evo2
Plný súhlas nedal by som za to ani deravý groš.Navyše sa mi to od tej firmy javí dosť predražené.Bez základovej dosky inžinierských sietí atd. možno to celkove vyjde okolo 2 000 000.pritom je to len šopa.Za tú cenu určite postavíte murovaný.
msml
17.03.09,12:39
Ešte pred 15 minútami som bol rozhodnutý postaviť EVO2, ale po prečítaní tejto diskusie som to zamietol. Ďakujem všetkým čo tu prispeli...
vxyz
30.04.09,10:01
pozor na EVO...
endura
26.07.09,04:37
Firma Safeko vraj prešla obmenou personálu. Nemá niekto čerstvú skúsenosť s tým či táto personálna výmena mala vplyv na kvalitu ich práce? Pýtam sa preto, že po kúpe pozemku si chcem dať postaviť montovaný dom, uvažujem o Evo2-ke. Ďalším kandidátom by bol dom od pána Juraja Fedora (fedors.sk), lebo na rozdiel od Safeka je prístupný ku zmene konfigurácie stien.
bulnova
30.07.09,08:08
Má niekto postavený montovaný dom firmou Fedors?
vojtoL
14.08.09,15:43
Domy od Safeko neodporuca asi nik,je to pravda.Na internete sa docitate kopec "vdacnych" klientov tejto firmy.No nie preto pisem..: firma Fedors.sk je sice mlada firma,ale ma skusenosti,co som mohol sam vidiet na jednom dome,co stavali mojmu znamemu. Takisto ,ako je tu menovane-pan Fedor je seriozny clovek,vie poradit a kvalitne zrealizovat prace.Sam som sa s nim mal moznost stretnut a prehovorit s nim.Je to zaujimavy clovek,ktory vie ako na vec a takisto dobru filozofiu podnikania....len tolko :):)
Marekeram
09.01.10,13:34
O safeku sa toho popísalo naozaj dosť. sťažnosti sme.sk
egressko
08.02.10,12:44
OK takze o Safeku asi uz netreba moc písať, iba ak by niekto mal velmi dobru skusenost. Urobili vraj nejaké personálne zmeny, pretože vidia čo sa o nich píše na rôznych fórach, ale či to pomôže to nevie nik. Ja by som bol ale zvedavý aj na iné podobné firmy ako napr. J and M corporation Má niekto skúsenosť... link je montaznedomy.sk
endura
03.08.10,18:42
Priatelkin otec chcel stavat silou mocou EVO2 od Safeka, napriek mojim upozorneniam, ze som sa dozvedel o firme dost negativnych informacii. Bol som pozriet jednu novostavbu EVO2 blizko Zvolena, a po rozhovore s majitelom som od EVO2 definitivne upustil. Bol so mnou aj priatelkin otec, ale bol v zasade optimista :-) Ked prisiel cas objednavania projektu, stretol sa s panom Dz. zo Safeka a chcel od neho vediet, ci Safeko dokaze menit rozmery domu. Odpoved pana Dz. bola kladna, preto si projekt kupil. Ked vsak prislo na lamanie chleba, zrazu sa rozmery EVO2 menit nedali. Doslo k tahaniciam o vyplateni ceny projektu, skratka sa popalil presne tak, ako som mu to na zaklade zistenych informacii predpovedal. Ale kto chce kam, pomozme mu tam...
Cely slavny Infinity Marketing je zrejme len nejaka finta, ako nahnat do firmy Safeko co najviac nemysliacich ovci - teda pardon - stavebnikov