Worko
09.01.08,18:18
Ahojte.

Skoro dva roky pracujem ako studentsky brigadnik v jednej firme kde mam cca 9tis na mesiac. Navrhol som firme ci mi nemozu zvysit mzdu od 1.1.08 o 20%. V principe s tym suhlasia,ale dnes mi navrhli ci by som nepresiel na polovicny uvazok.

Za rok 2006 som ako student-brigadnik podaval aj zdravotne kedze som prekrocil tych 47tis, teda mal som viac ako bolo maximum.

V suvislosti s prechodom na polovicny uvazok sa chcem spytat:
a) ake dalsie odvodove zavazky mi z tohto statusu vyplyvaju
b) vrati sa mi dan ako doteraz kedze stale som denny posluchac na VS
c) existuje nejaky strop do ktoreho existuje dohoda o brigadnickej praci studenta, kedze mi navrhuju polovicny uvazok
d) mam pravo na stravne listky? ako brigadnik som nemal

DIK za kazdu odpoved :)
Zoltán Kovács
09.01.08,17:21
Ahojte.

Skoro dva roky pracujem ako studentsky brigadnik v jednej firme kde mam cca 9tis na mesiac. Navrhol som firme ci mi nemozu zvysit mzdu od 1.1.08 o 20%. V principe s tym suhlasia,ale dnes mi navrhli ci by som nepresiel na polovicny uvazok.

Za rok 2006 som ako student-brigadnik podaval aj zdravotne kedze som prekrocil tych 47tis, teda mal som viac ako bolo maximum.

V suvislosti s prechodom na polovicny uvazok sa chcem spytat:
a) ake dalsie odvodove zavazky mi z tohto statusu vyplyvaju Tak isto ako pri PP na plný úväzok, teda odvody do ZP a SP
b) vrati sa mi dan ako doteraz kedze stale som denny posluchac na VS
c) existuje nejaky strop do ktoreho existuje dohoda o brigadnickej praci studenta, kedze mi navrhuju polovicny uvazok Nie neexistuje
d) mam pravo na stravne listky? ako brigadnik som nemal Polovičný úväzok sú 4 hodinny denne. Nárok na str.lístky vznika, ak za deň sa odpracuje viac ako 4 hodiny.

DIK za kazdu odpoved :)

.............................
JankaO
09.01.08,17:32
Ahojte.

Skoro dva roky pracujem ako studentsky brigadnik v jednej firme kde mam cca 9tis na mesiac. Navrhol som firme ci mi nemozu zvysit mzdu od 1.1.08 o 20%. V principe s tym suhlasia,ale dnes mi navrhli ci by som nepresiel na polovicny uvazok.

Za rok 2006 som ako student-brigadnik podaval aj zdravotne kedze som prekrocil tych 47tis, teda mal som viac ako bolo maximum.

V suvislosti s prechodom na polovicny uvazok sa chcem spytat:
a) ake dalsie odvodove zavazky mi z tohto statusu vyplyvaju
b) vrati sa mi dan ako doteraz kedze stale som denny posluchac na VS
c) existuje nejaky strop do ktoreho existuje dohoda o brigadnickej praci studenta, kedze mi navrhuju polovicny uvazok ..je § 227 odst. 2) Na základe dohody o brigádnickej práci študentov nemožno vykonávať prácu v rozsahu prekračujúcom v priemere polovicu určeného týždenného pracovného času.
d) mam pravo na stravne listky? ako brigadnik som nemal

DIK za kazdu odpoved :)

Doplnila som len bod c - v prípade, že sa jedná o strop, čo sa týka pracovného času.
Zoltán Kovács
09.01.08,17:32
Doplnila som len bod c - v prípade, že sa jedná o strop, čo sa týka pracovného času.

Ja som myslel na prašule, bubáčiky, déngy........:D
JankaO
09.01.08,17:33
Ja som myslel na prašule, bubáčiky, déngy........:D
mimotemyJa nie, tých mám, dosť. len času málo...:D:D:D
Zoltán Kovács
09.01.08,17:34
mimotemyJa nie, tých mám, dosť. len času málo...:D:D:D

mimotemyMenil by som....:D:D:D
Lydka R
09.01.08,19:56
Doplnila som len bod c - v prípade, že sa jedná o strop, čo sa týka pracovného času.

Áno, lenže bude to časovo rovnako - ako brigádnik max polovica týždenného úväzku a na PZ polovičný úväzok.
Výhodu pre Worka vidím v tom, že bude dôchodkovo i nemocensky poistený, a taktiež poistenie v nezamestnanosti. Čo sa týka daní, bude na tom rovnako.
Worko
29.01.08,16:23
Ludia a ako to je s danovym bonusom a s detskymi pridavkami pre mojich oboch pracujucich rodicov? Teda po podpise normalnej pracovnej zmluvy na polovicny uvazok (plat 12.000 v hrobom)-. DIK
Andyke
29.01.08,16:40
Ludia a ako to je s danovym bonusom a s detskymi pridavkami pre mojich oboch pracujucich rodicov? Teda po podpise normalnej pracovnej zmluvy na polovicny uvazok (plat 12.000 v hrobom)-. DIK

Môžeš zarobiť koľko chceš za rok (aj milióny) - zatiaľ je iba podmienka, že musíš byť študentom denného štúdia.
Daňový bonus aj prídavky na deti rodičom zostanú.
Worko
29.01.08,21:11
ahaaa. ok dik za info :)