bohuslavpisar
09.01.08,18:51
Prosimvas, poradaci, pri nakladoch na reprezentaciu nie je danovnik opravneny uplatnit si odpocet DPH? Alebo sa to tyka vypoctu dane z prijmu, kde repre naklady su pripocitatelnou polozkou? Viem, ze by to malo byt jedno z tychto dvoch.
Dakujem.
betka
09.01.08,17:58
8/(3) Ak platiteľ dodá tovar na svoju osobnú spotrebu, dodá tovar na osobnú spotrebu svojich zamestnancov, dodá tovar bezodplatne alebo dodá tovar na ďalší iný účel ako na podnikanie a ak pri kúpe alebo vytvorení tohto tovaru vlastnou činnosťou bola daň úplne alebo čiastočne odpočítateľná, považuje sa takéto dodanie tovaru za dodanie tovaru za protihodnotu. Bezodplatné dodanie obchodných vzoriek na reklamu tovarov, bezodplatné dodanie reklamných predmetov, ak ich hodnota nepresiahne 500 Sk za jeden predmet a ak sú označené obchodným menom alebo ochrannou známkou poskytovateľa, a dodanie vzoriek na kontrolné účely podľa osobitného predpisu5) sa nepovažuje za dodanie tovaru za protihodnotu.
Zoltán Kovács
09.01.08,18:10
Po lopate :D:
Reprezentačné náklady nie sú daňovo uznateľné, teda sú pripočitateľnou položkou k účtovnému hospodárskemu výsledku. A vo "všeobecnosti" z daňovo neuznaných nákladov sa neuplatňuje ani DPH. To "vo všeobecnosti" uvádzam len preto, lebo by bolo moc obšírne rozpisovať výkad betkou uvádzaného paragrafu.
Stefan2005
09.01.08,18:11
Prosimvas, poradaci, pri nakladoch na reprezentaciu nie je danovnik opravneny uplatnit si odpocet DPH? Alebo sa to tyka vypoctu dane z prijmu, kde repre naklady su pripocitatelnou polozkou? Viem, ze by to malo byt jedno z tychto dvoch.
Dakujem.

Doplním o §49 zákona o DPH:

(7) Platiteľ nemôže odpočítať daň pri
a) kúpe a nájme osobného automobilu; osobným automobilom sa na účely tohto zákona rozumie motorové vozidlo registrované v kategórii M1, 25)
b) kúpe príslušenstva osobného automobilu vrátane montáže; príslušenstvom osobného automobilu sa na účely tohto zákona rozumie elektrické ovládanie okien, centrálne uzamykanie dverí, klimatizačný systém, autorádio, autorádio s prehrávačom (MC/CD), prehrávač (MC/CD), reproduktory, anténa, poplašné a zabezpečovacie zariadenie, vzduchový vankúš (airbag), strešné okno, protiblokovacie zariadenie,
c) kúpe tovarov a služieb na účely pohostenia a zábavy,
d) kúpe vratných fliaš s výnimkou vratných fliaš, ktoré predá z tuzemska do iného členského štátu alebo vyvezie na územie tretieho štátu (§ 47),
e) prechodných položkách podľa § 22 ods. 3.
betka
09.01.08,18:21
Po lopate :D:
Reprezentačné náklady nie sú daňovo uznateľné, eda sú pripočitateľnou položkou k účtovnému hospodárskemu výsledku. A vo "všeobecnosti" z daňovo neuznaných nákladov sa neuplatňuje ani DPH. To "vo všeobecnosti" uvádzam len preto, lebo by bolo moc obšírne rozpisovať výkad betkou uvádzaného paragrafu.

mimotemy :D:D:D

(ak mám reštiku a účtujem B, odpočítala som si pri nákupe nejaký materiál), podám nejaké jedlá na repre, tak použijem par., kt. som uviedla:rolleyes:;))
Rozalka
09.01.08,18:23
8/(3) Bezodplatné dodanie obchodných vzoriek na reklamu tovarov, bezodplatné dodanie reklamných predmetov, ak ich hodnota nepresiahne 500 Sk za jeden predmet a ak sú označené obchodným menom alebo ochrannou známkou poskytovateľa, a dodanie vzoriek na kontrolné účely podľa osobitného predpisu5) sa nepovažuje za dodanie tovaru za protihodnotu.
Dovolím si len doplniť, že od 1.1.2008 druhá veta znie takto:
Bezodplatné dodanie tovaru na obchodné účely, ak jeho hodnota nepresiahne 500 Sk bez dane za jeden kus, a bezodplatné dodanie obchodných vzoriek sa nepovažuje za dodanie tovaru za protihodnotu.
betka
09.01.08,18:34
mimotemy, práve som si uvedomila, že je dnes 9.1. Som ešte v decembri.
:D:D:D aaaaa zabudla som si uhradiť odvody:eek::eek:
Rozalka
09.01.08,18:37
mimotemy, práve som si uvedomila, že je dnes 9.1. Som ešte v decembri.
:D:D:D aaaaa zabudla som si uhradiť odvody:eek::eek:
Rýchlo doplatiť a v januári neochorieť.
betka
09.01.08,18:39
Rýchlo doplatiť a v januári neochorieť.

Už som poslala teraz. Ešteže máme také vymoženosti, ako internet:)
dvojča
04.02.08,13:50
ahojte, som začiatočníčka, vysvetlite mi prosím to nešťastné repre. Konateľ do kancelárie kúpil kávovar,501/211,mesačne dá aj 3tis. na kávu, čiže náplne do kávovaru a prikazuje mi to dať na repre. Celé repre je nedaňové? aj keď kávu použije na pohostenie pre obchodných partnerov? účet 513 sa môže deliť na daňový a nedaňový? Velikánska vďaka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Johanka
04.02.08,13:53
Zákon o dani z príjmov
§21 ods.1
Daňovými výdavkami nie sú
h) výdavky na reprezentáciu okrem výdavkov na reklamné predmety označené obchodným menom alebo ochrannou známkou poskytovateľa v hodnote neprevyšujúcej 500 Sk za jeden predmet,
;)
Tweety
04.02.08,13:53
ahojte, som začiatočníčka, vysvetlite mi prosím to nešťastné repre. Konateľ do kancelárie kúpil kávovar,501/211,mesačne dá aj 3tis. na kávu, čiže náplne do kávovaru a prikazuje mi to dať na repre. Celé repre je nedaňové? aj keď kávu použije na pohostenie pre obchodných partnerov? účet 513 sa môže deliť na daňový a nedaňový? Velikánska vďaka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Áno je. Nedelíme nič.