Gong
09.01.08,19:02
Ahoj poraďáci, prosím poraďte mi v nasledovných prípadoch, robím v JU pre SZČO:
1.faktúrovali sme 22047Sk, ale na účet nám prišlo len 21536Sk, ústredie SLSP si nechalo 510Sk za prevod z ČR, ako mám postupovať a zaúčtovať nasledovné, keď mi chýba 510Sk

2.letenka za 9857Sk - neskôr sme ju stornovali a za storno nám let.spoločnosť vrátila len 2925Sk - ako to mám zaúčtovať, jednalo sa o prac. cestu

3. fa na 3570, ale klient nám omylom poslal 3670Sk ako mám postupovať?

4. zaplatili sme fa, platba sa vrátila, lebo som uviedla zlý účet. ako mám zaúčt. vrátenie sumy a ako to mám vyznačiť v knihe záv.

5. prišli nám peniaze za spor vo výške 450000Sk, ktoré musíme dať klientovi, lenže voči klientovi máme pohľadávku vo výške 35821,50Sk, spravila som zap. vzájomných pohľadávok, ale ako to mám spraviť a vyznačiť v účtovníctve, aby mi to aj sedelo?

6. szčo má nárok na stravné, 55% si môže dať do nákladov a tých zvyšných 45% by malo ísť do ned.výdavkov? Ako to mám chápať.

Ďakujem pekne, asi vyzerám ako idiot, ale za opýtanie nič nedám.
papa Gong
Zoltán Kovács
09.01.08,18:16
Ahoj poraďáci, prosím poraďte mi v nasledovných prípadoch, robím v JU pre SZČO:
1.faktúrovali sme 22047Sk, ale na účet nám prišlo len 21536Sk, ústredie SLSP si nechalo 510Sk za prevod z ČR, ako mám postupovať a zaúčtovať nasledovné, keď mi chýba 510Sk Do peňažného denníka zaeviduj úhraduv plnej sumy pohľadávky. A potom ešte ako samostatný pohyb zúčtuj poplatok banke 510,- SK do réžie.

2.letenka za 9857Sk - neskôr sme ju stornovali a za storno nám let.spoločnosť vrátila len 2925Sk - ako to mám zaúčtovať, jednalo sa o prac. cestu

3. fa na 3570, ale klient nám omylom poslal 3670Sk ako mám postupovať? Vrátiť rozdiel, inak zdaniť

4. zaplatili sme fa, platba sa vrátila, lebo som uviedla zlý účet. ako mám zaúčt. vrátenie sumy a ako to mám vyznačiť v knihe záv. Úhrada do prislušnek kolónky peň.denníka, vrátenie z dôvodu zlého účtu tak isto len s mínusom

5. prišli nám peniaze za spor vo výške 450000Sk, ktoré musíme dať klientovi, lenže voči klientovi máme pohľadávku vo výške 35821,50Sk, spravila som zap. vzájomných pohľadávok, ale ako to mám spraviť a vyznačiť v účtovníctve, aby mi to aj sedelo? Nerozumiem tomu, čo je spor....

6. szčo má nárok na stravné, 55% si môže dať do nákladov a tých zvyšných 45% by malo ísť do ned.výdavkov? Ako to mám chápať. SZČO má nárok na stravné vo výške 89,- Sk (v plnej výške). Ak nemá stravné lístky, tak náklad môže vydokladovať s bločkami z obedov, inak nemá nárok na uplatnenie stravného. Stravné lístky kupované spätne nie sú uznané za daňový výdavok.

Ďakujem pekne, asi vyzerám ako idiot, ale za opýtanie nič nedám.
papa Gong

.........................
ekopo
09.01.08,18:27
Gong
09.01.08,18:28
Ďakujem,
spor som myslela tak, že za vymáhanie pohľadávky klienta, my sme advokátska kancelária, nám prišla na účet čiastka od povinného - ktorý dlhoval nášmu klientovi. tento povinný zaplatil časť dlhu, na základe platobného rozkazu.

- čo sa týka stravného pre szčo, my mu kupujeme stravné lístky v hodnote 89Sk, čiže túto sumu v plnej hodnote dám do jeho daň. výdavkov. Kontrolujem si totižto účto za rok 2007, a tam to takto mám, len som bola na pochybách, lebo u zamestnancov je to ináč.

- ešte by som sa chcela spýtať na prac.zdrav.službu, znamená to, že každý jeden zamestnávateľ, ktorý zamestnáva ľudí, musí túto podmienku splniť, ja som bola v tom, že sa to týka len rizikových pracovísk, my sme advokátska kancelária a máme len 2 zamestnancov na PP a 1 zam. na dohodu. Takže aby som to správne pochopila aj my musíme túto podmienku splniť? Inak nám hrozí sankcia? A prosím pekne, kde nájdem rozpísané kategórie práce 1,2,3,4
ďakujem
Zoltán Kovács
09.01.08,18:34
Ďakujem,
spor som myslela tak, že za vymáhanie pohľadávky klienta, my sme advokátska kancelária, nám prišla na účet čiastka od povinného - ktorý dlhoval nášmu klientovi. tento povinný zaplatil časť dlhu, na základe platobného rozkazu. PRíjem tých 450000 je príjem neovplyvňujúci základ dane. Nie sú to vaše bubáky

- čo sa týka stravného pre szčo, my mu kupujeme stravné lístky v hodnote 89Sk, čiže túto sumu v plnej hodnote dám do jeho daň. výdavkov. Kontrolujem si totižto účto za rok 2007, a tam to takto mám, len som bola na pochybách, lebo u zamestnancov je to ináč.

- ešte by som sa chcela spýtať na prac.zdrav.službu, znamená to, že každý jeden zamestnávateľ, ktorý zamestnáva ľudí, musí túto podmienku splniť, ja som bola v tom, že sa to týka len rizikových pracovísk, my sme advokátska kancelária a máme len 2 zamestnancov na PP a 1 zam. na dohodu. Takže aby som to správne pochopila aj my musíme túto podmienku splniť? Inak nám hrozí sankcia? A prosím pekne, kde nájdem rozpísané kategórie práce 1,2,3,4
ďakujem

Toto pre tie PZS:
http://www.porada.sk/t52080-firmy-si-musia-platit-hygienicke-kontroly-pokuty-od-5000-do-milion.html prípadne PZS


P.S. Treba hneď v úvode sa "ku všetkému priznať" :D aby sme zbytočne neneťahovali tému ako gumu v trenkách.