zaneta123
09.01.08,19:34
Dobrý deň.
Prosím Vás vie mi niekto poradiť? Lekáreň prešla na základe predaja z FO na s.r.o. Majiteľom a konateľom bola a je jedna osoba. FO-ukončila živnosť 31.12.2007 a s.r.o začala 1.1.2008. V tomto roku prichádzajú od poisťovní platby na účet FO. Nechápem tomuto prechodu, čo stými peniazmi na tom účte? Dajú sa dať do nákladov ešte FO? Podľa mňa nie ale zasa tie faktúry,ktoré v daňovom priznaní vyskočia ako neuhrade boli uhradené v skutočnosti v roku 2008 ako to zahrniem do výdavkov? Prosím poradí mi niekto?
Zoltán Kovács
09.01.08,18:37
Marína
09.01.08,20:13
Klikni na skoro všetky témy z Porady týkajúce sa tvojej problematiky (http://www.porada.sk/582752-post5.html).
zaneta123
10.01.08,12:04
Ďakujem pekne za radu, veľmi mi pomohla. Prajem pekný deň.
denisie
25.01.08,06:55
Dobrý deň, keďže som na všetko sama, najvernejšou stránkou mi je práve porada.sk..Potrebovala by som poradť.
Živnostník je zároveň aj konateľom vytvorenej s.r.o., na ktorú však ešte nič neúčtoval a od novembra 2007 mu bolo pridelené IČ DPH na s.r.o. Na živnosť všetko účtuje. Chce však živnosť úplne zrušiť a podnikať iba ako s.r.o. Jeho majetok je však príliš veľký na to, aby sa urobil predaj podniku a následne sa prepísal na s.r.o. Mal by vysoký príjem ktorý by musel zdaniť..a preto sa chcem poradiť, či neviete o rozumnejšej možnosti ukončenia živnosti. Zároveň prechádza z JÚ na PÚ...ja viem je to veľký chaos, ale nejako sa to predsa musí dať riešiť. Napr. zlúčenie, splynutie by nebolo možné?? účtovne i právne?