Mickya
10.03.05,07:26
Zdravím,
ak má SZČO chrípku, je možné dať si lieky do výdavkov?
Jedna účtovníčka mi povedala, že je to výdavok ovplyvňujúci ZD, pretože čím skôr sa vylieči, tým viac peňazí zarobí.
Ja som však na 100 % presvedčená, že nie je to výdavkom.
Má niekto iný názor?
Ďakujem
petra:-)
10.03.05,06:28
Mickya, tento príspevok mal byť v téme Po porade - Humorola. Fakt som sa dobre zabavila. :D
Ala
10.03.05,06:34
Súhlasím Petra. Človeku sa rozum zastaví, čo všetko sa môže dať do - daňových - nákladov ?!.
petra:-)
10.03.05,06:44
Navrhujem založiť novú tému Po porade - "slávne výroky", kde by sme zaznamenávali takéto perly. Jednu takúto som už na porade zachytila:
téma:
Súkromné auto využité na podnikanie - UŽ SA NEDÁ?

Dobrý deň,
moja účtovníčka mi povedala, že ako živnostník už nemôžem používať súkromné auto na firemné účely (prostredníctvom náhrad). Ide o rok 2004. Vraj ako živnostník, keďže ručím celým majetkom, mám vlastne všetko zaradené do podnikania a aj moje súkromné auto je vlastne firemné.
Je to pravda? Viete mi niekto dať odkaz na konkrétny zákon, ktorý to hovorí? Ďakujem.
http://www.porada.sk/showthread.php?t=4844

Tiež dobré, nie? :)
Katty
10.03.05,07:04
Mickya

autolekárnička je daňový náklad, viem že aj nákup základných zdrav.pomôcok a liekov do firmy pre potreby zamestnancov v prípade úrazu alebo tak, je daňový náklad tak prečo by si aj živnostník nemohol dať nejakú lekárničku do nákladov... neviem o aké lieky sa teraz jedná ale myslím že nejaký paralen, ibuprofen by sa dal...
Braňo
10.03.05,07:12
My sme dosť veľká firma a nejaké lieky a pod sa tu v tých stovkách výdavkových stratia.
Mickya
10.03.05,07:20
A ak živnostník nemá zamestnancov + ide o lieky na lekársky predpis (nemyslím teraz také "základné" lieky ako Ibuprofen al. Paralen al. Penicilin), ale nejaké iné - neviem si spomenúť na ten názov, ale doktor ich predpísal na chrípku.
petra:-)
10.03.05,07:28
Autolekárnička je samozrejme daňovým výdavkom, pretože tvorí povinnú výbavu auta, a tiež zdravotnícke pomôcky na pracovisku na poskytnutie prvej pomoci.
Ale určite nemôže byť daňovým výdavkom antibiotikum, alebo iné lieky, ktoré užíva SZČO. To by si potom účtovník môhol dať do nákladov aj nákup dioptrických okuliarov, ktoré mu predpísal lekár, však čím lepšie vidí, tým rýchlejšie študuje zákony a účtuje, a tým pádom zarobí viac peňazí. :)
Braňo
10.03.05,07:41
áno, veď ibuprofen na pracovisku si obhájime. Naši pracovníci sa musia napr. po fláme cítiť v poriadku a musia podávať výkon.
Katty
10.03.05,07:52
mickya

lieky na predpis určite niee
ucetni_fantozzi
10.03.05,08:34
lieky uplatnit ako danovy vydavok len v pripade, ak ich zaobstaranie uklada ako povinnost zakon, tzn. lekarnicka prvej pomoci v prevadzke alebo lekarnicka v aute... liecenie SZCO je zial z vlastneho vrecka a nema v penaznom denniku co hladat...

aj ked, pocul som, ze v niektorych krajinach (myslim najma v USA?) si fyzicka osoba moze davat do nakladov niektore osobne vydavky, napr. uroky z hypoteky? to by sa hodilo aj nam, no nie? ;-)
luebchenko
10.03.05,08:49
Taká SZCO si môže dať do nákladov čo len chce, argument sa vždy nejaký nájde. Čím má človek lepšiu fantáziu, tým kreatívnejšie náklady vymyslí :D Ale asi len do najbližšej kontroly :D A potom to už záleží na názore daňovákov - alebo ste sa už niekto súdili s nimi, že nemajú pravdu? A neviem či ste si všimli, že ujo Zajo nám do novely zákona chce pre szčo dať do VZ pre ZP "nemožnosť! odpočítať si odvody na poistenie :D :D :D takže ozaj si myslíte, že by nejaké lieky na rýchlejšie vyliečenie sa a urýchlenie možnosti zarábať prešli cez uznané náklady? To by som sa potom prihovárala aj za prezervatívy - veď s dieťaťom sa ťažko pracuje, no nie?
bepo
10.03.05,11:12
Fantozzi-nielen v USA ale aj napr v Nemecku.Uroky z hypo úveru sú odpočitateľnou položkou rovnako ako napr príspevok na dôchodkové sporenie u každého,nielen SZCO