satalovaj
10.01.08,08:03
Chcela by som sa opytat ze ked budem v tomto roku vyplnat danove priznanie a mala som za rok 2007 zisk z prenajmu bytu, tak ci sa do zisku z prenajmu bytu zapocitava aj ciastka z rocneho vyuctovania za byt, elektriku, atd... alebo zisk je len 12x mesacny prenajom
chcela by som si uplatnovat 40% vydavky
vieroslava
10.01.08,07:12
Záleží, ako máš formulovanú nájomnú zmluvu, ale podľa môjho názoru príjmom je len čiastka za prenájom bytu = 12 x mesačný prenájom. Nezabudni si odpočítať čiastku pri prenájmoch od dane oslobodenú. Neviem presne jej výšku, vlani to bolo cca 29 tis. Sk.
Niekto sem určite napíše presnú výšku, alebo keď ju nájdem, ešte ju doplním.
satalovaj
10.01.08,07:58
no v zmluve mam iba zakotvene ze prenajimatel je povinny si uhradit vsetky pripadne nedoplatky atd... o preplatkoch tam nie je nic
maca88
25.01.08,08:03
Chcela by som sa pripojit k tejto debate, nakolko neviem ako dalej. Ide o to ze osoba dobrovolne nezamestnana v SR ( ktora na cierno robi v rakusku) dala do prenajmu byt v 04/07. Zmluva je postavena tak, ze inkaso si platia najomnici, a jedine co platia tejto osobe je 3000 Sk mesacne. Tuto sumu nahlasil aj na DU ked sa registroval.

Ked nema s prenajimanym bytom ziadne vydavky, neda ich ani do DP??? moze si uplatnit celu sumu 24900SK ?

Chcem sa opytat este. Ma podat danove priznanie z primu z prace v rakusku, ked tam nema ziadnu vyplatnu pasku, ani tam nie je prihlaseny, peniaze dostava ledabolo na ruku. Dostal sa tam cez nejaku agenturu, ktora mu len nasla potencialnych zamestnavatelov. Potom sa uz o nich dalej nestarala.
Johanka
25.01.08,08:09
Chcela by som sa pripojit k tejto debate, nakolko neviem ako dalej. Ide o to ze osoba dobrovolne nezamestnana v SR ( ktora na cierno robi v rakusku) dala do prenajmu byt v 04/07. Zmluva je postavena tak, ze inkaso si platia najomnici, a jedine co platia tejto osobe je 3000 Sk mesacne. Tuto sumu nahlasil aj na DU ked sa registroval.

Ked nema s prenajimanym bytom ziadne vydavky, neda ich ani do DP??? moze si uplatnit celu sumu 24900SK ?.
Ak nemá preukázateľné výdavky, tak nemá čo uplatniť ....;). Má však možnosť využiť uplatnenie výdavkov percentom z príjmov - paušálne výdavky vo výške 40 %. Sumu oslobodených príjmov môže uplatniť každý daňovník vo výške 24.900 Sk.





Chcem sa opytat este. Ma podat danove priznanie z primu z prace v rakusku, ked tam nema ziadnu vyplatnu pasku, ani tam nie je prihlaseny, peniaze dostava ledabolo na ruku. Dostal sa tam cez nejaku agenturu, ktora mu len nasla potencialnych zamestnavatelov. Potom sa uz o nich dalej nestarala.
Na túto časť otázky, ktorá je mimotemy, je ťažké odpovedať. Oficiálny príjem nemá, otázne je dokedy to takto môže fungovať ??? Ale poznám prípady, v ktorých si tiež chlapci mysleli, že nemajú zmluvu, peniaze dostávali na ruku, príjem nepriznali a zrazu prišla výzva z DÚ, na základe nahlášky z Rakúska ... Oni zmluvu mali, len o tom (vraj) nevedeli ....
maca88
25.01.08,08:47
dakujem za odpovede, zaradila som tu druhu otazku naozaj mimo temy :eek: co som si narychlo ani neuvedomila, za co sa ospravedlnujem...ale velmi pekne dakujem ze napriek tomu ste mi odpovedali :)

ten pan o ktoreho sa stara je starsi podnikatel v rakusku a ten naschval nedaval podpisovat zmluvy, aby nic neodvadzal...takze urcite nie je evidovany v Rakusku. On by v podstate aj prijmy priznal, len nema ich cim podlozit. Hlavne ked ma zamestanavtel raz lepsiu naladu a da viac, a ked ma horsi den zaplati menej ;)