balala
10.01.08,08:36
ahojte,
máme v majetku niekoľko traktorov a vozidiel, ktoré sa používajú na odhŕňanie snehu, prípadne posýpanie ciest, používajú sa v rámci určených areálov, s tým, že mimo areálu vyjdú raz za čas na načerpanie PHL. doteraz sme každý rok za ne platili cestnú daň, ale po prečítaní novely zákona a niektorých príspevkov na porade veru nie som si istá, či túto daň platiť aj tento rok.
Infarkt
10.01.08,07:39
mandula
10.01.08,07:43
Daň z MV sa platí za kategórie vozidiel M,N,O, čiže osobné autá, úžitkové autá, autobusy, prívesy, návesy. Za traktory sa neplatilo ani v minulosti, ani podľa nového znenia zákona o DzMV.
mandula
10.01.08,08:14
ahojte,
máme v majetku niekoľko traktorov a vozidiel, ktoré sa používajú na odhŕňanie snehu, prípadne posýpanie ciest, používajú sa v rámci určených areálov, s tým, že mimo areálu vyjdú raz za čas na načerpanie PHL. doteraz sme každý rok za ne platili cestnú daň, ale po prečítaní novely zákona a niektorých príspevkov na porade veru nie som si istá, či túto daň platiť aj tento rok.

Ešte doplním k tým vozidlám:
§ 84
Predmet dane
Predmetom dane z motorových vozidiel je motorové vozidlo a prípojné vozidlo kategórie M, N a O 38) (ďalej len "vozidlo"), ktoré sa používa v Slovenskej republike na podnikanie 12) alebo na činnosti, z ktorých plynúce príjmy sú predmetom dane z príjmov 39) (ďalej len "podnikanie").
(2) Predmetom dane z motorových vozidiel nie je vozidlo
a) používané na skúšobné jazdy alebo iné jazdy, ktoré má pridelené zvláštne evidenčné číslo, 40)
b) určené na vykonávanie špeciálnych činností, ktoré nie je určené na prepravu a v dokladoch vozidla je označené ako špeciálne vozidlo. 41)
E. F. O.
11.01.08,06:18
Ahojte, ja mam trošku odlišný problém ale nechcel som kvôli tomu zakladať novú tému. Vo firme máme aj prívesný vozík spadajúci do kategórie úžitkových vozidiel (O), za ktorý sa samozrejme musí zaplatiť aj daň z MV. Problém je ale v tom v akej sadzbe zaň zaplatiť. Či je to sadzba ako za vozidlá EURO3 alebo ako za OSTATNÉ VOZIDLÁ. Vozík je vyrobený v roku 2000 teda by mohol byť zaradený v EURO3. Len si neviem predstaviť ako toto zaradenie neskôr pri prípadnej kontrole Daňového Úradu obhájim. Na nás sa vzťahuje všeobecné záväzné nariadenie Trnavského samosprávneho kraja. Keď by sme za vozík zaplatili v sadzbe ako za vozidlá EURO 3, neprekročili by sme hranicu 20.000Sk a daň za MV by sme tým pádom platili až v roku 2009(01/2009). Na DÚ v Hlohovci mi bohužiaľ neporadili, lebo oni ešte nemali "veľké školenie". Poradte ako by ste to riešili vy.