Žabinka
10.01.08,08:40
SZČO kúpil nehnuteľnosť v celkovej sume 250000 Sk, pozostávajúcu z pozemku a malej budovy. Na kúpnej zmluve je uvedené:
a, oplotenie areálu ktoré sa nachádza na kupovaných parcelách (Inv.Č.xxx) v cene 3000Sk
b, spevnené plochy ktoré sa nachádzajú na kupovaných parcelách (Inv.Č.xxx) v cene 32000Sk
c, sekundárny rozvod (Inv.Čxxx) v cene 46000Sk
d, vrátnica (Inv.Č.xxx) v cene 55000Sk
e, pozemok v cene 114000Sk.
Pozemok (e) je mi jasný, neodpisuje sa, HIM.
Vrátnica (d) je budova, HIM-odpisuje sa 20r.
a, prev.r., alebo techn.zh.+pripočítať k pozemku a spolu na IK?
b, myslí sa tým asfalt potiahnutý na pozemku-mohlo by to byť techn.zh., pripočítať k cene pozemku, a zaradiť spolu na IK?
c, sú to elektrická a telefónna prípojka, nachádzajúce sa v budove-to môže byť techn.zh. budovy a odpisovať spolu, alebo sa to odpisuje zvlášť a ako? Všetkým pekne ďakujem.
Žabinka
10.01.08,17:30
A to mi naozaj nikto neporadí, či to takto môže byť?
Zoltán Kovács
10.01.08,17:33
SZČO kúpil nehnuteľnosť v celkovej sume 250000 Sk, pozostávajúcu z pozemku a malej budovy. Na kúpnej zmluve je uvedené:
a, oplotenie areálu ktoré sa nachádza na kupovaných parcelách (Inv.Č.xxx) v cene 3000Sk Drobná stavba
b, spevnené plochy ktoré sa nachádzajú na kupovaných parcelách (Inv.Č.xxx) v cene 32000Sk Drobná stavba
c, sekundárny rozvod (Inv.Čxxx) v cene 46000Sk Do OC budovy
d, vrátnica (Inv.Č.xxx) v cene 55000Sk Budova
e, pozemok v cene 114000Sk.
Pozemok (e) je mi jasný, neodpisuje sa, HIM.
Vrátnica (d) je budova, HIM-odpisuje sa 20r.
a, prev.r., alebo techn.zh.+pripočítať k pozemku a spolu na IK?
b, myslí sa tým asfalt potiahnutý na pozemku-mohlo by to byť techn.zh., pripočítať k cene pozemku, a zaradiť spolu na IK?
c, sú to elektrická a telefónna prípojka, nachádzajúce sa v budove-to môže byť techn.zh. budovy a odpisovať spolu, alebo sa to odpisuje zvlášť a ako? Všetkým pekne ďakujem.

............................
JUDDIT
21.02.08,11:43
............................



spevnené plochy sú drobná stavba ? podľa čoho usudzuješ?
ináč by ma to potešilo, ja som tiež zaradila do 3.sk. a väčšina príspevkov na Porade je 4.skupina.
Zoltán Kovács
21.02.08,11:45
spevnené plochy sú drobná stavba ? podľa čoho usudzuješ?
ináč by ma to potešilo, ja som tiež zaradila do 3.sk. a väčšina príspevkov na Porade je 4.skupina.

Ak spevnená plocha je do 25m2 tak určite.