rohff11
10.01.08,10:08
Chcem sa opýtať ako sa môžem stať personalistom (konzultantom, náborárom...) ? čo všetko potrebujem vedieť, aké kurzy mi treba? mám len SŠ, základy wordu, internetu www, e mail ( k excelu som sa nedostal) sem tam si pozriem články o práci a pod. Dá sa táto práca robiť aj z domu? ďakujem za info.
Gabhus
10.01.08,11:19
Ahoj, povedala by som, že takého náborára by si hádam aj robiť mohol. Z domu asi ťažko. Byť personalistom - to už chce riadne fundovaného človeka a konzultant (poradca?) dvojnásobne. Možno by si mohol začať pri niekom skúsenom, kto sa v problematike vyzná. Počítač nestačí. Aspoň si to myslím, robila som personalistku a učila som sa roky v praxi a ešte aj dosť v škole. Je to zložité - podľa mňa. Ale držím palce.
Gabi03
10.01.08,11:34
Asi by si si mal najprv predsaviť, čo chceš robiť. Následne zistiť, čo taká práca personalistu a tých ďalších obnáša.
Personalista je vo firmách, stredných a veľkých, kde sa vyžaduje táto pozícia. V malých firmách sa pozícia personalistu delí medzi manažment a účtovníčku, resp. mzdovú účtovníčku.
misomiso
10.01.08,11:39
Predpokladam, ze zamestnavatel bude od personalistu vyzadovat predovsetkym perfektnu znalost legislativy. Najst cloveka na vhodnu poziciu dnes dokazu externe agentury, ale ak by si bol v nejakej firme zamestnany ako personalista, tak predpokladam, ze budes mat na starosti pracovne zmluvy a bsetko, co s tym suvisi.