Don Corleone
10.01.08,09:43
cafte poradaci,

vyrobna firma vlastni okrem ineho garaze ktore prenajima. Prenajom si uctuje na 648. Auditor namieta ze to musi ist na 602. Podla toho co som nasiel v postupoch uctovania na ucty 60x sa uctuju vynosy typicke pre hospodarsku cinnost UJ co podla mna tento prenajom nie je kedze ide o vyrobnu firmu.

Dakujem za Vas nazor
Tweety
10.01.08,08:45
cafte poradaci,

vyrobna firma vlastni okrem ineho garaze ktore prenajima. Prenajom si uctuje na 648. Auditor namieta ze to musi ist na 602. Podla toho co som nasiel v postupoch uctovania na ucty 60x sa uctuju vynosy typicke pre hospodarsku cinnost UJ co podla mna tento prenajom nie je kedze ide o vyrobnu firmu.

Dakujem za Vas nazor
Audítor má pravdu, sú to služby, teda účet 602.
Don Corleone
10.01.08,08:53
Dakujem tweety. Ale matie ma tam ta formulacia "typicke". Vynosom tej spolocnosti nie je primarne prenajom. Preto sa mi viac pozdava ta 648 kde idu ostatne vynosy z hospodarskej cinnosti. Este som to nekonzultoval s auditorom, chcel som najskor aj poradacky nazor ;)
Tweety
10.01.08,09:21
Dakujem tweety. Ale matie ma tam ta formulacia "typicke". Vynosom tej spolocnosti nie je primarne prenajom. Preto sa mi viac pozdava ta 648 kde idu ostatne vynosy z hospodarskej cinnosti. Este som to nekonzultoval s auditorom, chcel som najskor aj poradacky nazor ;)
To nevadí, že nie je primárny, ale sú to tržby z predaja služieb. Pozri § 75 Postupov účtovania.
Don Corleone
10.01.08,09:31
§ 75

Účtová skupina 60-Tržby za vlastné výkony a tovar


V prospech účtov tejto účtovej skupiny sa účtujú tržby z predaja tovaru, zásob vlastnej výroby a služieb typických pre hospodársku činnosť účtovnej jednotky so súvzťažným zápisom na ťarchu účtov účtovej skupiny 31-Pohľadávky alebo účtu 211-Pokladnica.

O tom paragrafe hovorim aj ja.. prave na tom slovicku "typickych" zakladam svoj nazor..
účtovník 007
10.01.08,09:32
cafte poradaci,

vyrobna firma vlastni okrem ineho garaze ktore prenajima. Prenajom si uctuje na 648. Auditor namieta ze to musi ist na 602. Podla toho co som nasiel v postupoch uctovania na ucty 60x sa uctuju vynosy typicke pre hospodarsku cinnost UJ co podla mna tento prenajom nie je kedze ide o vyrobnu firmu.

Dakujem za Vas nazor

Súhlasím s auditorom-účet 602. Vo Vašom prípade nie je možné prenájom garáží považovať za príležitostný príjem. Je to opakujúca sa činnosť(myslím, že by mal byť o túto činnosť rozšírený aj ŽL). Ak to budeš mať v ŽL, už to bude typická činnosť pre Vašu firmu.
Tweety
10.01.08,09:33
§ 75



Účtová skupina 60-Tržby za vlastné výkony a tovar


V prospech účtov tejto účtovej skupiny sa účtujú tržby z predaja tovaru, zásob vlastnej výroby a služieb typických pre hospodársku činnosť účtovnej jednotky so súvzťažným zápisom na ťarchu účtov účtovej skupiny 31-Pohľadávky alebo účtu 211-Pokladnica.

O tom paragrafe hovorim aj ja.. prave na tom slovicku "typickych" zakladam svoj nazor..
Ale pozri si aj Účet 602.
Don Corleone
10.01.08,09:42
dakujem Vam obom za odpovede ;) Nad tym zapisom do obchodneho regiostra som rozmyslal aj ja lebo naozaj by sa to tym vyriesilo.

Prajem obom pohodovy den
Anja111
17.01.08,14:23
Klient začal vyrábať a osadzovať kovové billboardy... Potrebovala by som sa uistiť, či účtujem správne 311/601-Tržby za vlastné výrobky. Predpokladám totiž, že je to výroba a nie služby (602)... Za odpovede ďakujem vopred.
Zoltán Kovács
17.01.08,14:35
Klient začal vyrábať a osadzovať kovové billboardy... Potrebovala by som sa uistiť, či účtujem správne 311/601-Tržby za vlastné výrobky. Predpokladám totiž, že je to výroba a nie služby (602)... Za odpovede ďakujem vopred.

Prikláňam sa k tej 601 tiež. Nepovažujem to za službu, nakoľko predáva "hmatateľnú" vec.
Anja111
17.01.08,14:43
Prikláňam sa k tej 601 tiež.
Ďakujem. Potrebovala som odsúhlasenie...