zuzuzu
10.01.08,10:00
Prosím poraďte,
mám povinnosť urobiť inventarizáciu pohľadávok, aj keď posielame tovar zákazníkom na dobierku? Totiž keď nejakej babičke príde takýto list, je celá vystrašená a minulý rok nám vyvolávali nechápajúci a rozčúlení zákazníci. Neexistuje nejaký zákon, ktorý sa týka zásielkového predaja?
mladymuz
10.01.08,09:22
zakon to nedefinuje presne, ale určite by som fyz. osoby, ktore povedzme nemaju ICO, cize nie su podnikatel. subjektami nezatazoval s niecim takym ako inventarizacia
KEJKA
10.01.08,14:53
Prosím poraďte,
mám povinnosť urobiť inventarizáciu pohľadávok, aj keď posielame tovar zákazníkom na dobierku? Totiž keď nejakej babičke príde takýto list, je celá vystrašená a minulý rok nám vyvolávali nechápajúci a rozčúlení zákazníci. Neexistuje nejaký zákon, ktorý sa týka zásielkového predaja?
chceš povedať, že tovar pošleš na dobierku a peniaze nedostaneš?
V tomto prípade ti dlhuje pošta a nie "babička".
Zoltán Kovács
10.01.08,14:56
chceš povedať, že tovar pošleš na dobierku a peniaze nedostaneš?
V tomto prípade ti dlhuje pošta a nie "babička".

Súhlasím, veru mal som prípad, keď klient zaslal tovar na dobierku. A peniaze neboli 3 týždne nikde. Keď klient sa domáhal u odberateľa, tak dostal faxom kópiu dokladu o úhrade dobierky. Pošta niekedy vie byť "extra rýchla" v takýchto veciach.
Adiks
20.01.11,10:06
Naša spoločnosť prenajíma nebytové priestory, pričom nájomcovia platia mesačné splátky na základe splátkového kalendára. Niektorí nájomcovia platia len nájomné, niektorí nájomné plus preddavky za el.energiu. Z účtovného pohľadu je nájomné pohľadávkou, ktorá úhradou mesačnej splátky zaniká. Naopak, preddavok za el.energiu sa po úhrade mesačnej splátky stáva záväzkom voči nájomcovi, ktorý sa odpočíta vo vyúčtovacej faktúre za spotrebu elektrickej energie, prípadne sa nájomcovi vráti. Moja otázka znie, ak nájomca mesačne platí splátku 11 000 EUR, z toho je nájomné je 10 000 EUR a preddavok za el.energiu 1 000 EUR, ako urobím inventarizáciu pohľadávok, ak pohľadávkou nie je celá suma splátky, ale len suma nájomného? Preddavok za el.energiu nie je na rozdiel od nájomného účtovaný na účte pohľadávok, ale na účte záväzkov.
Adiks
20.01.11,19:14
Posúvam ...
Adiks
23.01.11,21:21
Posúvam ...