JSJP
10.01.08,11:10
Ahojte,

chcem sa Vás opýtať či ste nemali skúsenosť s tým, že živnostník, ktorý si uplatňuje poušálne výdaje dostal pôžičky z banky na podnikanie, s tým, že banke nemusí preukazovať na čo tie peniaze použije. On si tie peniaze vyberie /ako napr. os. spotrebu/ , nepoužije ich na podnikanie, ale už len spláca ako živnostník požičku. Kedže si uplatnuje poušálne výdaje tak do nákladov mu nejdú úroky z tejto požičky. Len ked on si tie peniaze vyberie nebude to chápané, ako požička jemu ako občanovi? Ak jed on si sám sebe predsa nemôže dať pôžičku. Neviem či je to možné.

Dakujem.
Zita5
10.01.08,10:16
Ahojte,

chcem sa Vás opýtať či ste nemali skúsenosť s tým, že živnostník, ktorý si uplatňuje poušálne výdaje dostal pôžičky z banky na podnikanie, s tým, že banke nemusí preukazovať na čo tie peniaze použije. On si tie peniaze vyberie /ako napr. os. spotrebu/ , nepoužije ich na podnikanie, ale už len spláca ako živnostník požičku. Kedže si uplatnuje poušálne výdaje tak do nákladov mu nejdú úroky z tejto požičky. Len ked on si tie peniaze vyberie nebude to chápané, ako požička jemu ako občanovi? Ak jed on si sám sebe predsa nemôže dať pôžičku. Neviem či je to možné.

Dakujem.


Ja by som v tom problém nevidela , ak pôžičku použije skutočne na podnikanie .
I napriek tomu , že uplatňuje paušálne výdavky . Evidenciu o nákupe z pôžičky môže kľudne viesť aj priložiť doklad o nadobudnutí pre účel banky . V tom problém nevidím , skôr vidím problém , že ak má účel preukázania na podnikanie a peniaze míňa pre osobnú spotrebu , tu by snáď mohol vzniknúť problém , že čím sa preukáže .On sám sebe pôžičku z požičaných peňazí nemôže dávať .

Ale to je môj pohľad na vec.