JanZV
10.01.08,11:34
Dobry den
Potreboval by som poradit v problematike susedskych vztahov. S „domovnikom“ mam problem v dodrziavani prav co sa tyka vyuzivania spolocnych priestorov. Nasim spravcom je bytove druzstvo, ktore ako keby nechcelo problemy vidiet. Konkretne: Spominany domovnik si bez akehoklvek suhlasu zvacsil svoju pivnicu, a co je horsie vybudoval si samostatnu miestnost z kovovych dveri a profilov, cim vlastne postavil dalsiu miestnost na sukromne ucely v rozlohe priblizne 16-20 m2 v spolocnych priestoroch. Nevadilo mi to dovtedy, kam som mu neoznamil ze potrebujem na 2-3 mesiace uskladnit v spolocnych priestoroch nejaky nabytok a mame ako panelak 3 volne miestnosti. Medzicasom mi oznamil vulganym sposobom aby som si okamzite vypratal spolocne priestory lebo mi to vyhadze na ulicu a vraj mi tu byvam prilis kratko (5 rokov) aby som tu ja robil nejake poriadky, a vraj sa bude robit to co povie on. Navyse sme sa so susedou dohodli ze si uzamkneme vytah na nasom poschodi (sme tam dva byty), poziadali sme bytove druzstvo, to nam aj vyhovelo, ale „pan domovnik“ znovu zariadil otvorenie vytahu. A to nehovorim o povinnosti uskutocnovat schodze co vobec nerobi.
Moja otazka: Mozem na uvedeneho cloveka podat trestne oznamenie, resp ho udat? Mam nadej ze policia, resp. organy cinne v trestnom konani sa budu vecou zaoberat? Lebo sa dostanem nakoniec do problemov ja? Dakujem za radu.

Jano
hanelie
10.01.08,10:43
janko,
najskôr to rieš cez bytové družstvo,
najag
10.01.08,11:59
Spolocne priestory vlastnia vsetci svojimi spoluvlastnickymi podielmi.Takze jeho konanie je zasahom do prav vsetkych ostatnych vlastnikov bytov.Rieseni je mnoho, staci prestudovat zakon o bytoch. Vratane prava domahat sa napravy cestou sudu. Ak sa dohodnete o nepouzivani vytahu na poschodi a spravca s tym suhlasil, tak vytah by nemal byt v prevadzke. Dolezite je, ci za nich platite, alebo nie. Pretoze ak ano, tak potom spravca porusil Vasu dohodu bez Vasho vedomia.
svojar
11.01.08,09:24
S predchádzajúcimi príspevkami súhlasím. Zo základného príspevku nevyplýva jasne čím "domovník" vlastne je. Zástupcom družstva či zástupcom vlastníkov bytov /pokiaľ také sú/. Ide o to svolávaní schôdzí či je to jeho povinnosť.