acco
10.01.08,11:36
Milí poraďáci prosím o radu.

Írska Ltd. (s.r.o.) začína podnikať na Slovensku a chce si tu založiť spoločnosť. Môžete mi prosím poradiť, aké sú všetky možnosti (pobočka, dcérska spoločnosť, prevádzkareň...) a aké sú medzi nimi rozdiely, t.j. zaujíma ma účtovníctvo akej krajiny vedú a ako je to so ziskom.
Budem vám veľmi povďačná, lebo nemám s tým žiadne skúsenosti. Ďakujem vopred.
mladymuz
10.01.08,10:43
zahranične osoby mozu na svk podnikat za rovnakych podmienok ako slovenske osoby, bud formou organizacnej zlozky alebo mozu priamo zalozit nejaku obchodnu spolocnost, tak ako keby ju zakladala slovenska osoba.
acco
10.01.08,11:13
Áno to viem, ale práve to ostatné ma zaujíma :)
mladymuz
10.01.08,11:23
hm, čo konkretne?...v tomto pripade otazok k tejto teme môže byť veľa, lebo je dosť všeobecna
acco
10.01.08,12:08
Konkrétne to, čo je v otázke :)
mladymuz
10.01.08,12:20
takže:
Forma: podľa mňa je najlepšia forma s.r.o. a akciovku je zbytone riesit
Pokial s.r.o: to znamena, že bude standardna s.r.o - čka so sidlom spoločnosti niekde na slovensku. Na to aby do OR bolo zapisane sidlo spoločnosti, musi preukazať vzťah k nehnuteľnosti, resp. najomnu zmluvu uvedenych priestorov.
Uctovnictvo sa vedie podľa slovenskych danovych a uctovnych predpisov.
Zisk: ak bude mat, co v prvych rokoch predpokladam ze nebude.. tak sa zdani a rozdeli medzi spolocnikov (neviem, ci ich bude viac alebo jeden), alebo sa pouzije na investovanie (do rozvoja).
Konatelom slovenskej s.r.o moze byt dotycna zahranicna fyz. osoba, ktora kona za spolocnost aj v irsku, alebo poveria niekoho na slovensku.
Pokial by zriadili organizačna zložka, tak niečo zo staršich porad:

http://www.porada.sk/t35165-organizacna-zlozka-pobocka-obchodne-zastupenie-filialka.html
barborka.gsm
10.01.08,12:34
Dobrý den.Chcela by som sa vas poprosit o radu, tiez sa to týka anglickej ltd,ktorá bola založená koncom novembra minuleho roku a v SR si chcem založiť organizačnú zložku.Potrebovala by som vedieť či mam za ten mesiac fungovania ltd podať v SR nejaké daňové priznanie i ked ešte nemam v SR organizačnú zložku?Vopred dakujem.
acco
10.01.08,12:36
áno to je ako normálna slovenská s.r.o..... A organizačná zložka to je to, čo sa volá dcérska spoločnosť?
mladymuz
10.01.08,12:44
dcérska spoločnosť je spoločnosť, ktorej vačšia časť kapitálu sa nachádza v rukách inej spoločnosti...materskej

filialka: to chapem ako pobočku kde už je na rozhodnuti danej spoločnosti, či ju vytvori ako samostatny pravny subjekt, ktory podlieha kompletne slovenskej legislative, alebo ako organizačnu zložku, ktora sa riadi predpismi upravujúce podnikanie zahraničných osôb na území SR.
Ak niekto založí samostatnú spoločnosť, dana spoločnosť ako dcera je slovenska, len kapital je zahraničny.
acco
10.01.08,12:59
a dcérska spoločnosť je čo, slovenská s.r.o.? Aké vedie účtovníctvo?
mladymuz
10.01.08,13:18
...dcerska spoločnost bude slovenska s.r.o a bude mat slovenske uctovnictvo...konatel resp. statut.organ nemusi byt slovensky obcan

niečo som našiel tu: http://www.civil.gov.sk/archiv/faq/Titulny%20list_otazka.htm
barborka.gsm
11.01.08,09:28
Dobrý den.Chcela by som vas poprosit o radu, tiez sa to týka anglickej ltd,ktorá bola založená koncom novembra minuleho roku a v SR si chcem založiť organizačnú zložku.Potrebovala by som vedieť či mam za ten mesiac fungovania ltd v roku 2007 podať v SR nejaké daňové priznanie i ked ešte nemam v SR organizačnú zložku?Vopred dakujem.