marekm
10.01.08,13:55
Neviem či to patrí tu, predsa sa ale opýtam. V novembri minulého roku som zakúpil jazdené auto dovezené zo zhraničia. Aź dnes som sa ale dozvedel, že je potrebná tzv administratívna STK, ktorá sa mala vykonať do 7 dní od prihlásenia. Je to pravda? Pokutuje sa to? Ďakujem.
Chobot
10.01.08,12:59
Neviem či to patrí tu, predsa sa ale opýtam. V novembri minulého roku som zakúpil jazdené auto dovezené zo zhraničia. Aź dnes som sa ale dozvedel, že je potrebná tzv administratívna STK, ktorá sa mala vykonať do 7 dní od prihlásenia. Je to pravda? Pokutuje sa to? Ďakujem.

Pokiaľ ide o nové auto, tak administratívnu STK už nemusíš absolvovať. Normálnu STK musíš absolvovať po 4 rokoch od prvej evidencie.

Viď tu:

http://www.porada.sk/t68117-stk-a-ek-noveho-auta.html
marekm
10.01.08,13:06
Ide o dovezené jazdené auto kupované cez bazár. Nemám k nemu zelenú a červenú kartičku, preto ma to zaskočilo. Takže netreba?
Chobot
10.01.08,13:12
Ide o dovezené jazdené auto kupované cez bazár. Nemám k nemu zelenú a červenú kartičku, preto ma to zaskočilo. Takže netreba?

Kedy bolo to auto vyrobené?
marekm
10.01.08,13:38
vyrobene 5/2005, dovezene 11/2007
Zoltán Kovács
10.01.08,13:46
vyrobene 5/2005, dovezene 11/2007

Treba, absolvoval som to v 02/2006. Auto z Nemecka, cez bazár kúpený v 02/2006.
Chobot
10.01.08,13:50
Treba, absolvoval som to v 02/2006. Auto z Nemecka, cez bazár kúpený v 02/2006.

Tá povinnosť vyplýva z toho, že je to auto dovezené?
Lebo v tuzemsku kúpené autá nemajú povinnosť absolvovať adminstratívnu STK.:rolleyes:
Zoltán Kovács
10.01.08,13:51
Tá povinnosť vyplýva z toho, že je to auto dovezené?
Lebo v tuzemsku kúpené autá nemajú povinnosť absolvovať adminstratívnu STK.:rolleyes:

TO neviem, skôr si myslím, že tá administratívna STK je zdôvodu zmeny EČ. STK bolo vystavené na iné EČ aké mám teraz.
Chobot
10.01.08,13:58
Treba, absolvoval som to v 02/2006. Auto z Nemecka, cez bazár kúpený v 02/2006.



Už som to našiel, je to v zák. č. 725/2004 § 16 ods. 4:
"(4) Prílohou k žiadosti podľa odseku 3 sú:

a) ak ide o nové vozidlo,
..

b) ak ide o ojazdené vozidlo,
1. doklad o nadobudnutí vozidla, napríklad faktúra, kúpna zmluva alebo darovacia zmluva,
2. doklad o prepustení vozidla do voľného obehu, ak je dovezené z tretích krajín,
3. odborný posudok o kontrole originality vozidla podľa § 85 s výsledkom hodnotenia spôsobilé na premávku na pozemných komunikáciách,
4. protokol o technickej kontrole vozidla podľa § 49 ods. 2 písm. b) s výsledkom hodnotenia spôsobilé na premávku na pozemných komunikáciách nie starší ako jeden mesiac odo dňa jeho vydania,
5. platný protokol o emisnej kontrole motorového vozidla podľa § 67 ods. 2 písm. b), ak vozidlo takej kontrole podlieha, s výsledkom hodnotenia spôsobilé na premávku na pozemných komunikáciách,
6. osvedčenie o evidencii alebo iný doklad o vyradení vozidla z evidencie vozidiel v štáte, v ktorom bolo evidované,
7. protokol o skúškach vozidla vydaný poverenou technickou službou overovania vozidiel, ak žiadateľovi táto povinnosť podľa odseku 2 bola uložená, z ktorého vyplýva, že vozidlo spĺňa podmienky ustanovené týmto zákonom a technické požiadavky ustanovené nariadením vlády,
8. potvrdenie o zaplatení príspevku do Recyklačného fondu za dovezené vozidlo.8a)"


Podľa tohoto ale marekm musel mať tú STK a EK už pri prihlasovaní vozidla, lebo inak by vozidlo nebolo schválená na prevádzku v SR...:rolleyes:
marekm
11.01.08,09:38
Áno samozrejme, že som to mal, ale keďze pri STK auto nemalo ešte ŠPZ, nedostal som kartičky a nálepky na sklo, preto je vraj nutná tá administratívna STK a EK, pri ktorej vydajú katičky a nálepky. Ničmenej, už som to absolvoval, len dodám jednu pikošku aký je v tomto štáte bordel:
S STK nebol problém, podľa protokolu mi urobili administratívnu. Ale na EK majú podľa pracovníčky taký blbý program, že keď bola EK urobená inde ako u nich nemôžu k nej spraviť administratívnu. Keďže prvá EK bola robená na opačnom konci republiky, neostávalo mi nič iné ako absolvovať plnú EK samozrejme za plnú cenu. Vraj sa môžem sťažovať, aby to v programe opravili. Poteší...
Ale aj tak mám z toho pocit, že ma obabral bazár. Prvé značky boli robené na nich (v inom okrese), ale administratívnu STK a EK neurobili iba mi do ruky strčili protokoly.
200stefan200
08.03.10,13:26
TO neviem, skôr si myslím, že tá administratívna STK je zdôvodu zmeny EČ. STK bolo vystavené na iné EČ aké mám teraz.

Administrativna STK aj EK sa vykonava pri zmene Evidencneho cisla vozidla(ECV), kedze je viazana na ECV. Ak dojde k zmene majitela v tom istom okrese, len sa zmeni majitel, podla vyjadrenia Strediska STK sa admministrativna STK nemusi vykonavat, no pri zmene Okresu a tym je ECV s inymi pismenami aj cislami, tak sa musi vykonat.
Paula
08.03.10,13:34
Reagoval si na 26 mesiacov starý príspevok ;)
Xanti
08.03.10,15:52
Reagoval si na 26 mesiacov starý príspevok ;)
No hej,
ale mne to pomohlo, teda zistenie, že je tu taká téma :D

Ináč ja som na jeseň prišla na to, že administratívnu STK nechcú urobiť, ak tam neni vozidlo. Takže kedže motorku sme kupovali na jeseň tak sme administratívnu STK neurobili, bude to problém teraz na jar? Až odzimujeme motorku? A dokážeme sa dostaviť na STK?